Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

14
cze
2019

Uwaga na złośliwe oprogramowanie w mejlach

Mejl z groźnym załącznikiem może dotyczyć zaległych płatności lub urzędniczych ponagleń. Po otwarciu załącznika na komputerze instaluje się szkodliwe oprogramowanie, które podmienia numery kont w przelewach.

Więcej
16
maj
2019

Uwaga na fałszywe strony szybkich płatności

Kupujesz w internecie? Uważaj na strony łudząco podobne do stron PayU, DotPay, Przelewy24 i inne strony pośredników płatności.

Więcej
19
kwi
2019

Uwaga na fałszywe strony logowania do Mojego ING

Prosimy o szczególną czujność w trakcie logowania do bankowości internetowej. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Więcej
11
mar
2019

Uwaga na mejle i SMS-y z prośbą o uregulowanie płatności

Wiadomości te mogą dotyczyć zaległości w fakturze telekomunikacyjnej, spłatę zaległej kwoty za gaz/prąd itp. Do wiadomości może być załączony plik lub może ona zawierać link. Nie klikaj w nie. Z Twojego konta mogą zniknąć pieniądze.

Więcej
8
lut
2019

Nie chcesz stracić pieniędzy? Czytaj SMS-y z banku!

Oszuści podsyłają maile lub SMS-y z linkiem prowadzącym do strony wyłudzającej dane do logowania. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
23
sty
2019

Kupujesz lub sprzedajesz w internecie? Nie daj się okraść oszustom

Portale ogłoszeniowe i aukcyjne przyciągają oszustów. Poznaj ich metody działania i nie pozwól im na wyczyszczenie swojego konta bankowego.

Więcej
7
gru
2018

Oszuści mogą zadzwonić do Ciebie i próbować ukraść Twoje pieniądze

Możesz otrzymać telefon, SMS-a lub mejl od osoby podszywającej się pod pracownika naszego banku. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
3
gru
2018

Uwaga na maile z informacją o zablokowanym koncie ING

Oszuści rozsyłają maile z informacją, że konto w banku zostało zablokowane. W mailu podają link do odblokowania konta, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Wyłudzają tak dane do logowania i mogą wyczyścić Twoje konto.

Więcej
23
lis
2018

Nie daj się okraść. Duża aktywność oszustów przed świętami.

Prosimy o szczególną czujność w trakcie zakupów internetowych. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania do bankowości (phishing) i stracić wszystkie pieniądze.

Więcej
31
paź
2018

Komunikat dla posiadaczy Profilu zaufanego – uwaga na e-maile ze złośliwym oprogramowaniem

Ostrzegamy przed wiadomościami e-mail, wysyłanymi do posiadaczy Profilu Zaufanego. E-maile zawierają plik lub link do pliku, który może zawierać szkodliwe oprogramowanie. Pobranie pliku na komputer lub kliknięcie w link może spowodować zainfekowanie Twojego komputera.

Więcej

Zobacz także