Bankowość elektroniczna - komunikaty

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

3
gru
2019

Robisz świąteczne zakupy przez internet? Oszuści mogą mieć na Ciebie sposób

Okres Świąt to czas, kiedy oszuści stają się szczególnie aktywni. Dowiedz się jak mogą ukraść Twoje pieniądze z konta.

Więcej
18
lis
2019

Uważaj na fałszywe pisma z Urzędu Patentowego

Otrzymałeś ostatnio korespondencję z Urzędu Patentowego RP? Upewnij się, że pismo nie jest sfabrykowane. Możesz przelać pieniądze na konto przestępców.

Więcej
8
lis
2019

Nagle przestała Ci działać karta SIM w telefonie? To może być atak oszusta

Jeżeli oszust skopiuje Twoją kartę SIM, przechwyci wszystkie połączenia i SMSy (w tym kody autoryzacyjne!), które powinny dotrzeć do Ciebie. W ten sposób może potwierdzać transakcje, czy zmienić Twoje hasło do bankowości. Zachowaj szczególną czujność - zwłaszcza gdy Twoja karta SIM nagle przestała działać.

Więcej
4
paź
2019

Uwaga na SMS dotyczący przelewu na telefon. Możesz stracić pieniądze

Możesz otrzymać SMS-a, którego nadawca podszywa się pod nasz bank lub inną instytucję finansową. W SMS-ie znajduje się informacja, że ktoś wysłał Ci przelew na telefon, kod, kwota oraz link do odbioru pieniędzy. Zachowaj czujność.

Więcej
3
wrz
2019

Telefony z fałszywej infolinii banku

Uważaj na telefony od oszustów. Dzwonią z numeru infolinii, podszywającego się pod infolinię banku. W trakcie rozmowy rzekomi pracownicy banku mogą próbować wyłudzić od Ciebie kod z SMSa autoryzacyjnego. Nigdy go nie podawaj! Mimo, że ataki na razie nie dotyczą naszego banku, zachowaj ostrożność.

Więcej
9
sie
2019

Uważaj na mejle z fałszywą informacją i załącznikiem z decyzją kredytową

Możesz otrzymać mejla z nieprawdziwą informacją o tym, że otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową. W mejlu znajdziesz dokument wyglądający jak zwykły załącznik w pdf-ie, np. z treścią decyzji. Gdy go otworzysz, na Twoim komputerze zainstaluje się jednak szkodliwe oprogramowanie, które umożliwi oszustom kradzież pieniędzy z konta.

Więcej
14
cze
2019

Uwaga na złośliwe oprogramowanie w mejlach

Mejl z groźnym załącznikiem może dotyczyć zaległych płatności lub urzędniczych ponagleń. Po otwarciu załącznika na komputerze instaluje się szkodliwe oprogramowanie, które podmienia numery kont w przelewach.

Więcej
16
maj
2019

Uwaga na fałszywe strony szybkich płatności

Kupujesz w internecie? Uważaj na strony łudząco podobne do stron PayU, DotPay, Przelewy24 i inne strony pośredników płatności.

Więcej
19
kwi
2019

Uwaga na fałszywe strony logowania do Mojego ING

Prosimy o szczególną czujność w trakcie logowania do bankowości internetowej. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Więcej
11
mar
2019

Uwaga na mejle i SMS-y z prośbą o uregulowanie płatności

Wiadomości te mogą dotyczyć zaległości w fakturze telekomunikacyjnej, spłatę zaległej kwoty za gaz/prąd itp. Do wiadomości może być załączony plik lub może ona zawierać link. Nie klikaj w nie. Z Twojego konta mogą zniknąć pieniądze.

Więcej

Zobacz także