Udostępniliśmy Apple Pay dla klientów indywidualnych

15 sty 2019

Możesz już dodać do Apple Pay kartę Visa zbliżeniową do konta osobistego i płacić nią w sklepach, aplikacjach i internecie. Nowa usługa zapewnia szybkie, łatwe, wygodne płatności, które są jednocześnie bezpieczne i zapewniają ochronę prywatności użytkownika.

Z Apple Pay zapłacisz w sklepach telefonem i zegarkiem

W sklepach stacjonarnych z Apple Pay możesz płacić zbliżeniowo, jeśli masz iPhone SE, iPhone 6 lub nowszy model, albo gdy masz Apple Watcha. Płatności online na stronach internetowych oraz w aplikacjach, które akceptują Apple Pay również są proste. Wystarczy autoryzować transakcję za pomocą czytnika Touch ID lub Face ID. Dzięki Apple Pay możesz uniknąć wypełniania formularzy rejestracyjnych, uzupełniania danych karty i danych dostawy przy każdych zakupach.

Płatności Apple Pay w internecie

W przypadku aplikacji mobilnych lub stron internetowych otwieranych w przeglądarce Safari, możesz płacić Apple Pay, jeśli masz iPhone'a 6 lub nowszy model, iPhone'a SE, iPada Pro, iPada 5. generacji, iPad Air 2 lub iPad mini 3 i nowszy. Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra. W takim przypadku należy potwierdzasz płatność na smartfonie iPhone 6 lub nowszym modelu, Apple Watchu lub MacBooku Pro - za pomocą czytnika Touch ID.

Bezpieczeństwo Apple Pay

Prywatność i bezpieczeństwo są kluczowe dla Apple Pay. Podczas płatności Apple Pay z użyciem karty, jej numer nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest zastępowany szyfrowanym cyfrowym odpowiednikiem, przypisanym do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym, dynamicznym kodem bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat Apple Pay w naszym banku.

 

Zobacz także