Apple Pay dostępne dla posiadaczy kart kredytowych w ING

8 maj 2019

Udostępniliśmy usługę Apple Pay posiadaczom kart kredytowych Visa oraz Mastercard. Płatności Apple Pay są szybkie, łatwe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne, zapewniają ochronę prywatności użytkownika. 

Aktywacja usługi Apple Pay jest bardzo intuicyjna i łatwa, a użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich korzyści związanych z dokonywaniem płatności kartami debetowymi czy kredytowymi.  

Kluczowe dla Apple Pay są prywatność i bezpieczeństwo. Podczas płatności Apple Pay z użyciem karty, jej numer nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest zastępowany szyfrowanym cyfrowym odpowiednikiem, który jest przypisany do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym, dynamicznym kodem bezpieczeństwa.​

W sklepach stacjonarnych z Apple Pay mogą korzystać posiadacze urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych modeli, a także posiadacze Apple Watch. Dokonywanie płatności online na stronach internetowych oraz aplikacjach akceptujących Apple Pay jest również proste. Wystarczy autoryzować transakcję za pomocą czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne nacisnąć boczny przycisk i spojrzeć w ekran, aby potwierdzić transakcję poprzez Face ID. Korzystanie z Apple Pay pozwala użytkownikom uniknąć wypełniania formularzy rejestracyjnych i każdorazowo uzupełniać dane karty i dane nt. dostawy.

W przypadku aplikacji mobilnych lub stron internetowych otwieranych w przeglądarce Safari, płacić Apple Pay mogą posiadacze smartfonów iPhone 6 i nowszych modeli, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych.

Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra. W takim przypadku należy potwierdzić płatność na smartfonie iPhone 6 lub nowszym modelu, Apple Watch lub MacBook Pro - za pomocą czytnika Touch ID.

Więcej informacji na temat Apple Pay jest dostępnych na stronie:  https://www.apple.com/pl/apple-pay/oraz  www.ing.pl/apple-pay.

Zobacz także