ING Bank Śląski udostępnił Apple Pay klientom firmowym

16 lip 2019

Apple Pay jest dostępny dla kart firmowych Visa i MasterCard - debetowych i kredytowych

Z Apple Pay mogą korzystać użytkownicy kart Visa oraz MasterCard do konta firmowego w ING Banku Śląskim oraz firmowej karty kredytowej.

Firmową kartę Visa oraz MasterCard – debetową lub kredytową mogą dodać do Apple Pay właściciele i pełnomocnicy ogólni jednoosobowej działalności gospodarczej. Z tej formy płatności mogą korzystać również właściciele i pracownicy firm z pełną księgowością, korporacji i jednostek samorządu terytorialnego.

Korzyści z Apple Pay

Płatności Apple Pay są szybkie, łatwe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne. Zapewniają ochronę prywatności użytkownika. Aktywacja usługi Apple Pay jest bardzo intuicyjna i łatwa, a użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich korzyści związanych z dokonywaniem płatności kartami. Karty ING można dodać do Apple Pay w systemie bankowości internetowej Moje ING lub bezpośrednio w Apple Wallet.

Apple Pay umożliwia płacenie zbliżeniowo telefonem lub zegarkiem w sklepach stacjonarnych, a także płatności w aplikacjach mobilnych. Można z niego również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra i sklepach internetowych.

Bezpieczne płatności

Kluczowe dla Apple Pay są prywatność i bezpieczeństwo. Podczas dokonywania płatności Apple Pay z użyciem karty, jej numer nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Jest zastępowany szyfrowanym cyfrowym odpowiednikiem, który jest przypisany do konkretnego urządzenia. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym, dynamicznym kodem bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie o Apple Pay dla kart firmowych.

Zobacz także