Z Moim ING podpiszesz teraz umowy w Orange

8 sie 2019

Jako pierwszy bank w Polsce wprowadziliśmy możliwość przekazania danych przez system bankowości internetowej w ramach rozwiązania eID od Blue Media. Usługa eID, udostępniona we współpracy z Orange Polska, pozwala klientom banku podpisać umowę o abonament i zarejestrować numer na kartę w pełni online.

Jak działa eID?

eID ułatwia zweryfikowanie Twojej tożsamości za pomocą Wniosku o przekazanie danych w systemy bankowości internetowej Moje ING. Dzięki temu możesz załatwić formalności bez wizyty w salonie Orange lub wizyty kuriera w domu. Weryfikacja danych odbywa się w pełni online i zajmuje parę sekund.

Jak z skorzystać z eID?

Gdy będziesz zawierać umowę z Orange, na swoim profilu w Mój Orange, wybierz z listy ING Bank Śląski. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania do Mojego ING. Po zalogowaniu otrzymasz formularz z wnioskiem o przekazanie danych do Orange. Autoryzując wniosek potwierdzasz zakres przekazywanych danych do tego operatora. Zostaniesz wylogowany z bankowości, a po chwili system Orange potwierdzi odebranie Twoich danych. W tym czasie trwa porównanie danych, które podałeś w Orange z Twoimi danymi z Mojego ING. Dzieje się to z wykorzystaniem elektronicznego systemu Blue Media.

Jeśli dane się zgadzają, zawierasz umowę z Orange.

Kto może skorzystać z eID?

Wniosek o przekazanie danych jest dostępny w systemie bankowości internetowej Moje ING.  Mogą z niego skorzystać klienci, którzy osobiście potwierdzili swoją tożsamość przy pracowniku banku podczas wizyty w oddziale banku.

Więcej o eID

Zobacz także