Poznaj robota inwestycyjnego
Tak może wyglądać Twój portfel
Więcej o funduszach z portfela
To fundusz polskich obligacji skarbowych, który stabilizuje wyniki Twojego portfela.
Nie inwestuje w akcje, stabilizuje wyniki portfela. Składa się głównie z bonów i obligacji skarbowych oraz instrumentów dłużnych emitentów z siedzibą w Polsce.
Dynamicznie zarządzany fundusz mieszany, oparty na szerokiej dywersyfikacji i kontroli ryzyka.
Składa się co najmniej w 66% z akcji spółek notowanych na GPW, spółek europejskich i państw OECD. Spółki w funduszu prowadzą biznes odpowiedzialnie; mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne i społeczeństwo.
Jak kupić robota inwestycyjnego
Poznaj swój profil inwestora
Wypełnisz ankietę i dowiesz się, jakim jesteś typem inwestora oraz który portfel robota inwestycyjnego jest dla Ciebie.
Sprawdź rekomendację
Podpiszesz umowę doradztwa, aby otrzymać rekomendację portfela dopasowanego do Twojego profilu.
Zacznij inwestować
Ustalisz kwotę i pozostałe szczegóły swojej inwestycji.
Gotowe!
Wszystkie informacje o swoim portfelu znajdziesz w Moim ING i aplikacji Moje ING mobile.
Masz pytanie?
Odpowiedzialne inwestowanie (ESG)
Prowadzenie odpowiedzialnego, świadomego biznesu polega na włączeniu do działalności czynników, które dotyczą zrównoważonego rozwoju.
Więcej o odpowiedzialnym inwestowaniu
W inwestycjach zwracamy coraz większą uwagę na „zielone” fundusze. Warto zwrócić uwagę, czy firmy w portfelu mają pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko. Modele biznesowe takich firm są bardziej stabilne i lepiej przystosowane do długoterminowego wzrostu. Zrównoważone inwestowanie ma sens inwestycyjny, ale również i społeczny.
Jeżeli korzystasz z:
- usługi przyjmowania i przekazywania zleceń dotyczących funduszy inwestycyjnych
- usługi doradztwa inwestycyjnego
- robota inwestycyjnego
- inwestycji portfelowych
w pierwszej kolejności zbadamy, jak ważny jest dla Ciebie zrównoważony rozwój. Na podstawie wyników ankiety przedstawimy Ci naszą ofertę lub przygotujemy rekomendację inwestycyjną.
Regulacje wprowadzają konieczność badania Twoich preferencji ESG. Zadamy Ci pytania w ankiecie inwestycyjnej, które dotyczą zrównoważonego rozwoju. Twoje odpowiedzi pomogą określić, jaki udział Twojego portfela mają stanowić inwestycje, które:
- wspierają cele środowiskowe i społeczne
- uwzględniają możliwy negatywny wpływ na środowisko i społeczeństwo
- inwestują w sposób odpowiedzialny środowiskowo.
Możesz zdecydować, czy udział zrównoważonych inwestycji w twoim portfelu ma być znaczny, niewielki, czy też nie ma wpływu na podejmowane przez Ciebie decyzje.
Na podstawie odpowiedzi w ankiecie oznaczymy fundusze, które spełniają Twoje oczekiwania. W przypadku usługi doradztwa i robota inwestycyjnego przygotujemy rekomendację portfela, która uwzględni Twoje preferencje ESG. Jeżeli nie będziemy w stanie przedstawić Ci oferty – poinformujemy Cię o tym.
Naszą działalność prowadzimy w sposób etyczny i zrównoważony. Wierzymy, że tylko firmy z takim podejściem do biznesu mają szansę na długoterminową aktywność.
Wiedz więcej
Aby zacząć inwestować musisz wiedzieć, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Zanim zaczniesz inwestować wypełnij ankietę inwestycyjną i poznaj swój profil inwestora. Dzięki niemu dowiesz się, które fundusze i produkty inwestycyjne są dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli wybierasz gotowe rozwiązania, nie musisz znać się na inwestowaniu, bo robią to za Ciebie specjaliści.
Robot inwestujący to inteligentne oprogramowanie, które wyręcza Cię w inwestowaniu i związanymi z nim czynnościami obsługowymi. Realizuje przy tym strategię, ustaloną na podstawie wyniku Twojej ankiety inwestycyjnej. Dodatkowo utrzymuje stały poziom ryzyka portfela funduszy.
Portfel funduszy to umowna nazwa dla zgrupowanych funduszy inwestycyjnych, które posiadasz. Możesz mieć jeden lub wiele portfeli, różniących się od siebie składem, poziomem ryzyka, celem inwestycyjnym. Portfel funduszy pozwala Ci spojrzeć całościowo na wynik inwestycji.
Poziom ryzyka portfela funduszy to uśredniona wartość ryzyka funduszy, z których jest zbudowany. Poziom ryzyka portfela uwzględnia wagę każdego funduszu, czyli jego procentowego udziału w całym portfelu.
Dopasowanie ryzyka (rebalancing) polega na zmianie składu portfela funduszy, aby jego uśredniony poziom ryzyka znajdował się na założonym poziomie. Gdy jest zbyt wysoki, jednostki uczestnictwa jego bardziej ryzykownych składników zamienia się na jednostki bezpieczniejszych funduszy. Gdy poziom ryzyko jest niższy od założonego, jednostki bezpieczniejsze zmieniane są na jednostki funduszy o wyższym potencjale zysku.
Dokumenty i opłaty
Opłaty
Doradztwo inwestycyjne |
0 zł |
Wystawienie rekomendacji |
0 zł |
Opłaty za zarządzanie |
Uśredniona opłata |
Robot inwestycyjny 90/10 |
0,75% |
Robot inwestycyjny 70/30 |
0,74% |
Robot inwestycyjny 50/50 |
0,91% |
Robot inwestycyjny 25/75 |
1,15% |
Ważne informacje
Informacje o ryzyku
Niektóre fundusze inwestycyjne mogą być niezgodne z Twoimi: wiedzą, doświadczeniem, sytuacją finansową, tolerancją ryzyka lub Twoimi celami inwestycyjnymi.
Inwestycja w fundusze inwestycyjne jest obarczona ryzykiem, więc uczestnik musi liczyć się możliwością utraty części zainwestowanych pieniędzy. Wartości jednostek uczestnictwa funduszy mogą się zmieniać w zależności od sytuacji rynkowej. Zanim zainwestujesz, zapoznaj się z informacjami o funduszach inwestycyjnych zarządzanych przez NN IP TFI, w tym o ryzyku inwestycyjnym, zawartych w następujących dokumentach:
1. Prospekcie informacyjnym funduszu NN Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty,
2. Kluczowych Informacjach dla Inwestorów,
3. Informacjach dla klienta alternatywnego funduszu inwestycyjnego.
Znajdziesz je w siedzibie NN IP TFI i na stronie www.nntfi.pl oraz na stronie www.ing.pl w Notowaniach funduszy inwestycyjnych przy każdym z funduszy oferowanych w ramach portfeli robota inwestycyjnego.
Dotychczasowe wyniki funduszy nie stanowią gwarancji osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości.
Informacja o opodatkowaniu
Zyski osiągnięte z inwestycji w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych mogą być obciążone podatkiem. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji inwestującego i może ulec zmianie w przyszłości.
Regulacje
Aby skorzystać do robota inwestycyjnego o za pośrednictwem banku, zgodnie wymogami prawa, konieczne jest podpisanie Umowy pośrednictwa i umowy o doradztwo oraz wypełnienie ankiety inwestycyjnej.
Tabela Opłat dostępna jest na stronie www.ing.pl/fio