Karta wielowalutowa

  • Płacisz za granicą bez prowizji za przewalutowanie 1
  • Masz jedną kartę do konta w złotych i w walutach obcych – EUR, USD i GBP
  • Konta możesz podłączyć jednocześnie - po jednym w każdej z walut
  • Pieniądze pobieramy automatycznie z konta w walucie, w jakiej płacisz

Jak płacić za granicą bez prowizji

1

Podłącz konto walutowe do swojej karty Visa zbliżeniowej

Zrobisz to w Moim ING, w szczegółach karty. Wybierz opcję: „Podłącz konta walutowe”.

 Jak podłączyć konto walutowe

2

Zasil konto walutowe kwotą, jakiej potrzebujesz

Skorzystaj z kantoru w Moim ING. Waluty wymienisz 24/7.

Jeśli na koncie walutowym zabraknie Ci pieniędzy, całą kwotę pobierzemy z konta osobistego w złotych wraz z prowizją za przewalutowanie – 3% kwoty transakcji.

3

Ustaw limity transakcji za granicą i w internecie

Zrobisz to w szczegółach karty w aplikacji Moje ING mobile - za darmo i w dowolnej chwili.

Potrzebujesz także:

Konto walutowe w EUR, USD i GBP
konto walutowe

Konto walutowe w EUR, USD i GBP

Otwieramy i prowadzimy je dla Ciebie bezpłatnie.

Pakiet wypłat gotówki

Pakiet wypłat gotówki

Aktywuj i wypłacaj pieniądze z bankomatów na całym świecie bez prowizji przez 30 dni.

Kantor w aplikacji Moje ING mobile

Kantor w aplikacji Moje ING mobile

Wymieniaj walutę w telefonie, kiedy potrzebujesz. Pieniądze masz na koncie od razu.

Nie przepłacaj

Jeśli na koncie walutowym zabraknie pieniędzy, całą kwotę pobierzemy z konta osobistego w złotych wraz z prowizją za przewalutowanie – 3% kwoty transakcji.

Zanim potwierdzisz transakcję, sprawdź, jaka waluta widnieje na ekranie terminala lub bankomatu. Jeśli zobaczysz kwotę w PLN, oznacza to, że transakcja przeliczy się po kursie operatora bankomatu (terminala) w ramach usługi Dynamic Currency Conversion. Odrzuć tę opcję, inaczej Twoja płatność rozliczy się na koncie osobistym w złotówkach z dodatkową opłatą za przewalutowanie.

Płać wygodnie za granicą 

Zamów kartę

Nie masz jeszcze konta

Otwórz konto przez internet z kartą Visa zbliżeniową

Otwórz konto


Masz już konto

Zamów kartę w Moim ING

Zaloguj się i zamów 

Pytania i odpowiedzi

Zobacz, ile kosztuje korzystanie ze innych naszych kart za granicą

Na tej stronie znajdziesz informacje o używanych przez nas nazwach handlowych usług banku i terminach, które im odpowiadają zgodnie z przepisami prawa.

Rozwiń
  • Prowadzenie konta – to - prowadzenie rachunku płatniczego – usługa polegająca na prowadzeniu rachunku płatniczego na rzecz konsumenta, umożliwiająca przechowywanie środków pieniężnych konsumenta oraz wykonywanie transakcji płatniczych, łącznie z usługą otwarcia lub zamknięcia rachunku płatniczego konsumenta.
  • Przelew krajowy – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
  • Przelew wewnętrzny – to - polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
  • Stałe zlecenie – to - zlecenie stałe – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na cyklicznym przekazywaniu środków pieniężnych w określonej wysokości z rachunku płatniczego płatnika na rachunek płatniczy odbiorcy.
  • Przelew przez system bankowości internetowej Moje ING na Twoje konto osobiste w ING Banku Śląskim – to - polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
  • Przelew na Twoje konto w dowolnym banku – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
  • Polecenie przelewu SEPA – to przelew europejski - usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych w euro z rachunku płatniczego płatnika na rachunek płatniczy odbiorcy, jeżeli obaj dostawcy lub jeden z dostawców wykonują działalność na obszarze jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA)
  • Polecenie przelewu w walucie obcej – to - przelew walutowy - usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków z krajowego rachunku płatniczego płatnika u dostawcy na krajowy rachunek płatniczy odbiorcy u dostawcy w walucie innej niż złoty oraz euro
  • Płatności kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych – usługa polegająca na wykonywaniu bezgotówkowych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej na terytorium innego państwa członkowskiego z fizycznym wykorzystaniem karty oraz bez fizycznego wykorzystania karty.
  • Wypłaty kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych – usługa polegająca na wypłacie środków pieniężnych z rachunku płatniczego konsumenta na terytorium innego państwa członkowskiego za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
  • Wpłata gotówkowa – to - wpłata gotówki – usługa polegająca na wpłacie gotówki na rachunek płatniczy konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wpłatę lub w placówce dostawcy.
  • Wypłata gotówkowa – to - wypłata gotówki – usługa polegająca na wypłacie gotówki z rachunku płatniczego konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
  • Bankowość internetowa Moje ING lub system bankowości internetowej, Aplikacja Moje ING lub aplikacja Moje ING mobile – to - usługa bankowości elektronicznej – usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez Internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.
  • Limit zadłużenia w koncie – to - kredyt w rachunku płatniczym - usługa polegająca na udzieleniu kredytu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, który umożliwia dysponowanie środkami pieniężnymi w wysokości przekraczającej saldo zgromadzone na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym konsumenta.
  • Sporządzenie zestawienia transakcji płatniczych – to - wyciąg z konta - usługa inicjowana przez płatnika polegająca na sporządzeniu przez dostawcę prowadzącego rachunek płatniczy zestawienia transakcji wykonanych w ramach rachunku płatniczego w danym okresie, w postaci papierowej albo elektronicznej.

1. Brak prowizji dotyczy transakcji bezgotówkowej, rozliczonej na koncie prowadzonym w walucie dokonanej transakcji (EUR, USD, GBP). Brak wystarczających środków na tym koncie spowoduje obciążenie konta złotówkowego kwotą transakcji i prowizją za przewalutowanie - 3% kwoty transakcji. Pozostałe opłaty i prowizje dla kart płatniczych zostały określone w Tabeli Opłat i Prowizji.