Jak rozliczamy płatności kartami

 • Visa zbliżeniowa

 • Mastercard w telefonie

 • Mastercard w EUR

 • K@rta Wirtualna ING Visa

 • Karta przedpłacona

 • Karty kredytowedla klientów indywidualnych

Visa zbliżeniowa

Kartą Visa zbliżeniowa możesz płacić w sklepach tradycyjnie i zbliżeniowo, a także płacić w internecie i wypłacać gotówkę w bankomatach lub w ramach usługi Cashback. Możesz do niej podłączyć swoje konta walutowe w EUR, GBP i USD, przelać na nie pieniądze i płacić w tych walutach bez prowizji za przewalutowanie.

Walutą rozliczeniową dla karty jest PLN.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej. Sprawdzamy czy masz podłączone do karty konto w walucie, w której robisz płacisz. Następnie sprawdzamy czy masz na nim wystarczającą kwotę do zrealizowania transakcji.

2

 

Jeśli masz dość pieniędzy na koncie walutowym, rozliczamy płatność z tego konta - nie ponosisz kosztów przewalutowania.

W pozostałych przypadkach – pobieramy całą kwotę z konta w PLN. Transakcja zostaje przeliczona na PLN przez organizację płatniczą Visa. Pobieramy prowizję za przewalutowanie w wysokości 3% kwoty transakcji.

Zobacz jak działa funkcja wielowalutowa karty Visa zbliżeniowa

Więcej o karcie wielowalutowej

Mastercard w telefonie

Kartą Mastercard w telefonie możesz płacić w sklepach, które obsługują płatności zbliżeniowe. Karta nie umożliwia wypłat z bankomatu.

Walutą rozliczeniową dla karty jest EUR.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej.

Robimy blokadę na Twoim koncie.

2

 

Kwota w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard.

Wartość transakcji w EUR przeliczamy na PLN według tabeli kursowej banku.

Mastercard w EUR

Kartą Mastercard w EUR możesz płacić w sklepach tradycyjnie i zbliżeniowo, a także płacić w internecie, i wypłacać gotówkę w bankomatach lub w ramach usługi Cashback.

Walutą rozliczeniową dla karty jest EUR.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej.

Robimy blokadę na Twoim koncie walutowym w EUR.

2

 

Kwota płatności, którą zrobisz w walucie innej niż EUR, zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard.

Wartość transakcji w EUR pobieramy z Twojego konta.

K@rta Wirtualna ING Visa

Karta Wirtu@alna ING Visa umożliwia płatności w internecie. Jest kartą przedpłaconą, co oznacza, że możesz nią płacić do wysokości kwoty, jaką wcześniej przelejesz na rachunek karty.

Walutą rozliczeniową dla karty jest PLN.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej.
2

 

Kwota transakcji w walucie obcej zostaje przeliczona na PLN przez organizację płatniczą Visa.

Pobieramy ją z rachunku karty.

Karta przedpłacona

Kartą Maestro przedpłaconą i kartą Mastercard przedpłaconą możesz płacić tradycyjnie w sklepach i wypłacać gotówkę w bankomatach lub w ramach usługi Cashback. By nią płacić musisz wcześniej przelać pieniądze na konto karty.

Walutą rozliczeniową dla karty jest EUR.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej.
2

 

Kwota transakcji w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard.

Wartość transakcji w EUR przeliczamy na PLN według tabeli kursowej banku. Pobieramy ją z rachunku karty.

Karty kredytowe dla klientów indywidualnych

Kartą kredytową możesz płacić w sklepach tradycyjnie i zbliżeniowo, a także płacić w internecie i wypłacać gotówkę w bankomatach. Pamiętaj, że za wypłatę gotówki z bankomatów pobieramy prowizję zgodną z Tabelą Opłat i Prowizji.

Walutą rozliczeniową kart kredytowych jest EUR.

1

 

Płacisz w dowolnej walucie obcej.

2

 

Kwota transakcji w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą (Visa lub Mastercard - w zależności od posiadanej karty).
Wartość transakcji w EUR przeliczamy na PLN według tabeli kursowej banku. Nie pobieramy opłaty za przewalutowanie transakcji.

Jak rozliczamy wypłaty z bankomatów

 • Visa zbliżeniowa

 • Mastercard w EUR

 • Karta przedpłacona

 • Karty kredytowedla klientów indywidualnych

Visa zbliżeniowa

1

 

Wypłacasz gotówkę w dowolnej walucie obcej.

Sprawdzamy czy masz podłączone do karty konto w walucie, w której robisz transakcję. Następnie sprawdzamy czy masz na nim wystarczającą kwotę do zrealizowania transakcji.

2

 

Jeśli masz wystarczającą ilość pieniędzy na koncie walutowym - rozliczamy płatność bezpośrednio z tego konta. 

W pozostałych przypadkach – pobieramy całą kwotę z konta w PLN. Transakcja zostaje przeliczona na PLN przez organizację płatniczą Visa.

W obu przypadkach pobieramy opłatę za wypłatę z bankomatu.

Aktywuj pakiet wypłat gotówki i wypłacaj pieniądze za granicą bez prowizji 
Więcej o pakiecie wypłat gotówki 

 

Mastercard w EUR

1

 

Wypłacasz gotówkę w dowolnej walucie obcej.

Kwota w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard.

2

 

Kwotę wypłaty w EUR pobieramy z konta walutowego w EUR razem z prowizją za wypłatę z bankomatu w wysokości 3% kwoty wypłaty.

Kwota w innej walucie zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard. Pobieramy ją z konta razem z prowizją za wypłatę z bankomatu w wysokości 3% kwoty wypłaty.

Karta przedpłacona

1

 

Wypłacasz gotówkę kartą Maestro lub Mastercard przedpłaconą w dowolnej walucie obcej.
2

 

Kwota w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Mastercard.

Wartość transakcji w EUR przeliczamy na PLN po kursie z tabeli kursowej banku. Pobieramy ją z rachunku karty razem z prowizją za wypłatę z bankomatu.

Karty kredytowe dla klientów indywidualnych

1

 

Wypłacasz gotówkę w dowolnej walucie obcej.

Wartość transakcji w EUR przeliczamy na PLN po kursie z tabeli kursowej banku. Kwota transakcji w walucie innej niż EUR zostaje przeliczona na EUR przez organizację płatniczą Visa lub Mastercard.

 

2

 

W przypadku platynowej karty kredytowej nie pobieramy opłaty za wypłaty z bankomatów. W pozostałych przypadkach naliczamy prowizję w wysokości 3 % kwoty wypłaty.

Opłaty i prowizje

Kursy walut organizacji płatniczych

Przewalutowanie kwoty wykonywanej przez Ciebie transakcji na walutę rozliczeniową leży w gestii organizacji płatniczych. Jeśli chcesz poznać kurs przewalutowania, możesz skorzystać z kalkulatorów Currency Converter.

Korzystaj bezpiecznie

1

Chroń swój PIN

chroń pin

Chroń swój PIN 

nie podawaj go nikomu i nie trzymaj razem z kartą

2

Korzystaj z powiadomień

Korzystaj z powiadomień

O transakcjach informujemy w formie pushy w aplikacji mobilnej lub SMS-ów

3

W razie zagubienia lub kradzieży

Dostosuj limity

Ustaw osobne limity dla transakcji zbliżeniowych, internetowych i zagranicznych

4

Czasowo zablokuj kartę

Czasowo zablokuj kartę

Jeśli masz wątpliwości, w Moim ING możesz czasowo zablokować kartę, a potem do 30 dni równie łatwo ją odblokować

icon

Wyjeżdżasz poza UE?​ Poinformuj nas o tym

Może zdarzyć się, że ze względów bezpieczeństwa czasowo zablokujemy Twoją kartę – np. w przypadku transakcji kartą wykonywanych w bardziej egzotycznych miejscach na świecie. Wówczas poprosimy Cię o dodatkowe potwierdzenie transakcji.
Żeby uniknąć takiej sytuacji, zgłoś nam przed wyjazdem, gdzie i na jak długo się wybierasz. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że rzeczywiście możesz przebywać np. w Chinach i tam płacić swoją kartą. Wyjazd  zgłoś wiadomością w Moim ING lub za pośrednictwem infolinii pod numerem 32 357 00 12.

 

Co jeszcze warto wiedzieć

 • Jak działa Dynamic Currency Conversion?

  Niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze mogą Ci zaproponować przewalutowanie transakcji w ramach usługi Dynamic Currency Conversion (DCC). Możesz ją wówczas wykonać w walucie kraju, w którym wydana została karta. W przypadku np. karty Visa zbliżeniowa naszego banku będzie to PLN. Takie przewalutowanie może być dla Ciebie niekorzystne, gdy płacisz z konta walutowego.

  Dlatego też, jeśli chcesz zapłacić kartą bezpośrednio z konta walutowego, pomiń tę opcję – inaczej Twoja płatność zostanie rozliczona na koncie osobistym w PLN.

  W przypadku usługi DCC, w terminalu płatniczym lub bankomacie, który ja udostępnia, przed finalizacją transakcji powinna zostać zaprezentowana jej kwota  w wybranej przez Ciebie walucie, a także zastosowany kurs walutowy oraz prowizje związane ze skorzystaniem z usługi. Prowizje oraz kurs zastosowany do przeliczenia transakcji w ramach usługi Dynamic Currency Conversion nie są prowizjami oraz kursem stosowanym przez Bank. Korzystając z DCC warto zawsze sprawdzić oferowany kurs, aby upewnić się, że ten zaproponowany przez operatora bankomatu/terminala nie jest wyższy od kursu banku lub organizacji płatniczej.

 • Co to jest tabela bezgotówkowa banku?

  Tabela bezgotówkowa Banku – to tabela referencyjnych kursów walutowych ogłaszana przez Bank na stronie internetowej lub w Placówkach Banku. Zawiera kursy walut dla Transakcji dokonanych przy użyciu Karty, obowiązujące w dniu i godzinie rozliczania przez Bank tych Transakcji.

  Możesz ją znaleźć na naszej stronie z kursami walut.

  Szczegółowe zasady dotyczące publikowania Tabeli bezgotówkowej Banku określone są w Regulaminie zawierania transakcji wymiany walutowej.

Zobacz także

1. Dotyczy miesiąca rozliczeniowego liczonego od 29 dnia danego miesiąca kalendarzowego do 28 dnia kolejnego miesiąca. Pierwsza wypłata jest bezpłatna, każda kolejna za opłatą.