BLIK się liczy

 • Płacisz w internecie bez podawania żadnych danych. To my dbamy o to, żeby pieniądze dotarły, gdzie trzeba.
  Zobacz więcej
 • Wysyłasz przelewy na telefon i prośby o przelew.Łatwo dzielisz rachunki i rozliczas się ze znajomymi.
  Zobacz więcej
 • Wypłacasz pieniądze prosto z bankomatu bez karty, za to szybko, a w naszych bankomatach - za darmo.
  Zobacz więcej
 • Wpłacasz pieniądze we wpłatomacie- bezpłatnie we wpłatomatach naszych i sieci Planet Cash w kraju.
  Zobacz więcej

Jak działa BLIK? 

Wystarczy nasze konto osobiste z aplikacją Moje ING mobile.

1

W aplikacji naciskasz skrót Kod BLIK

Nie masz naszej aplikacji?
Pobierz aplikację

2

Kopiujesz lub przepisujesz kod we wskazane miejsce

W sklepie internetowym, na terminalu w sklepie, w bankomacie lub wpłatomacie.

3

Potwierdzasz

W przypadku niektórych transakcji poprosimy Cię o potwierdzenie transakcji dodatkowo PIN-em w aplikacji Moje ING mobile.

Płacenie BLIKIEM bez kodu

W niektórych sklepach internetowych możesz płacić BLIKIEM bez pobierania kodu w aplikacji i wpisywania go na stronie sklepu. Możesz też płacić bez kodu w zapamiętanych przeglądarkach.

Jak włączyć tę opcję?

W trakcie płacenia BLIKIEM, na ekranie potwierdzenia transakcji zaznacz: „Zapamiętaj płatność i zapłać”. Zatwierdź PIN-em do aplikacji.

Przy kolejnych zakupach, gdy wybierzesz płatność BLIKIEM, potwierdzisz ją tylko PIN-em na telefonie. Dowiedz się więcej

Wypróbuj więcej funkcji BLIKA

Opłaty i prowizje

0

za aktywację BLIKA
 

0

za płatność BLIKIEM 
 

0

za wypłaty w bankomatach ING i sieci Planet Cash w kraju 
 

0

za wpłaty we wpłatomatach ING i sieci Planet Cash w kraju 

Gdzie można płacić BLIKIEM?

Bankomaty, sklepy i urzędy akceptujące BLIK są oznaczone logo BLIK.

Znajdź urzędy, które akceptują płatność BLIKIEM

Masz dodatkowe pytania? 

Chcesz wiedzieć, jak wyłączyć BLIKA lub jak płacić nim w bankomacie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz zebrane w jednym miejscu.

Zobacz, jak używać BLIKA

Chcesz korzystać z BLIKA bez logowania?

Wystarczy nasze konto osobiste z aplikacją Moje ING mobile. 

Masz 5 minut i dowód osobisty? Tyle wystarczy, żeby złożyć wniosek. 

Otwórz konto osobiste

Pobierz aplikację

Android

iOS (Apple)

Możesz też wpisać „Moje ING mobile” w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami w Twoim telefonie.

Na tej stronie znajdziesz informacje o używanych przez nas nazwach handlowych usług banku i terminach, które im odpowiadają zgodnie z przepisami prawa.

Rozwiń i zapoznaj się z nimi
 • Prowadzenie konta – to - prowadzenie rachunku płatniczego – usługa polegająca na prowadzeniu rachunku płatniczego na rzecz konsumenta, umożliwiająca przechowywanie środków pieniężnych konsumenta oraz wykonywanie transakcji płatniczych, łącznie z usługą otwarcia lub zamknięcia rachunku płatniczego konsumenta.
 • Przelew krajowy – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
 • Przelew wewnętrzny – to- polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Stałe zlecenie – to - zlecenie stałe – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na cyklicznym przekazywaniu środków pieniężnych w określonej wysokości z rachunku płatniczego płatnika na rachunek płatniczy odbiorcy.
 • Przelew przez system bankowości internetowej Moje ING na Twoje konto osobiste w ING Banku Śląskim – to - polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Przelew na Twoje konto w dowolnym banku – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
 • Przelew z rachunku karty kredytowej – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej polecenie przelewu wewnętrznego; jak również - polecenie przelewu wewnętrznego - usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Płatności kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych – usługa polegająca na wykonywaniu bezgotówkowych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej na terytorium innego państwa członkowskiego z fizycznym wykorzystaniem karty oraz bez fizycznego wykorzystania karty.
 • Wypłaty kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych – usługa polegająca na wypłacie środków pieniężnych z rachunku płatniczego konsumenta na terytorium innego państwa członkowskiego za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
 • Wpłata gotówkowa – to - wpłata gotówki – usługa polegająca na wpłacie gotówki na rachunek płatniczy konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wpłatę lub w placówce dostawcy.
 • Wypłata gotówkowa – to - wypłata gotówki – usługa polegająca na wypłacie gotówki z rachunku płatniczego konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
 • Bankowość internetowa Moje ING lub system bankowości internetowej, Aplikacja Moje ING lub aplikacja Moje ING mobile – to - usługa bankowości elektronicznej – usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez Internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.
 • Limit zadłużenia w koncie – to kredyt w rachunku płatniczym - usługa polegająca na udzieleniu kredytu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, który umożliwia dysponowanie środkami pieniężnymi w wysokości przekraczającej saldo zgromadzone na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym konsumenta.