Nasza strategiaESG na kolejne lata

Nasza misja

Nasza strategia

Zobacz szczegóły strategii ESG na lata 2022-2024.

Dlaczego to dla nas ważne

Jako bank prowadzimy biznes w sposób etyczny, odpowiedzialny i zrównoważony. Wynika to z naszych wartości i Pomarańczowego Kodu. Wierzymy, że w długiej perspektywie tylko takie organizacje mają szansę na utrzymanie zaufania klientów, długoterminową działalność i sukces.

Dlatego opracowaliśmy strategię ESG - Environmental, Social and Corporate Governance na lata 2022- 2024. Strategia ESG jest częścią strategii biznesowej i jednym z naszych priorytetów. Szeroko rozumiane tematy środowiskowe już od dawna zajmują ważne miejsce w strategii naszego banku, a ich rola z roku na rok zyskuje na znaczeniu.

Do tej pory posługiwaliśmy się pojęciem strategia zrównoważonego rozwoju. Teraz będziemy mówić strategia ESG. Motywacją do zmiany dla nas jest poczucie odpowiedzialności za nasze działania wobec obecnych i przyszłych klientów, za świat, w którym będą funkcjonowali, a zatem także za środowisko i otoczenie społeczne.

Jak realizujemy strategię?

Środowisko (Environment)

Nie zgadzamy się na degradację środowiska.

Realizujemy postanowienia z Deklaracji Ekologicznej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu i wspieramy naszych klientów w transformacji środowiskowej.

Przedsiębiorczość i równe szanse (Social responsibility)

Wspieramy w byciu przedsiębiorczym i pomagamy zarządzać finansami. Wyrównujemy szanse społeczne. Dbamy o zdrowie pracowników.

Etyka i zgodność z regulacjami (Governance)

Działamy etycznie w oparciu o wartości, zasady, procesy. Zgodnie z regulacjami i w nawiązaniu do najlepszych praktyk rynkowych.

Zobacz także

Środowisko

Środowisko

Dowiedz się, jak dbamy o środowisko.

Przedsiębiorczość i równe szanse

Przedsiębiorczość i równe szanse

Sprawdź, jak pomagamy naszym klientom zarządzać finansami i co robimy dla równych szans. 

Etyka i zgodność z regulacjami

Etyka i zgodność z regulacjami

Zobacz, jak działamy etycznie w oparciu o wartości, zasady i procesy.