Nagrody i wyróżnienia

Od początku swojego istnienia plasujemy się wśród najlepszych polskich banków.
Świadczą o tym wysokie miejsca przyznawane ING w różnego rodzaju rankingach.

Rok 2022

ING Bank Śląski po raz siódmy z rzędu zwyciężył w rankingu „Gwiazdy Bankowości 2022”, który ocenia całokształt działalności banku. ING uzyskał również pierwsze miejsca w kategoriach podsumowujących efektywność, innowacyjność, stabilność i relacje z klientami. Ranking jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC.

Utrzymanie pozycji lidera siódmy rok z rzędu świadczy o tym, że nie ustajemy w naszych działaniach i cały czas koncentrujemy się na klientach. Tworzymy ofertę i innowacyjne rozwiązania, które spełnią, a nawet wyprzedzą ich oczekiwania. Otrzymanie tytułu lidera w kategorii Relacje z klientami i to od samych klientów utwierdza nas, że idziemy w dobrym kierunku. To wyróżnienie jest efektem zaangażowania wszystkich pracowników, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że ten tytuł trafia właśnie do nas. To jest nasz wspólny sukces – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Po raz siódmy z rzędu jury konkursu oceniło ING jako najlepiej działający bank w Polsce. Na wynik w klasyfikacji generalnej dla najlepszego banku ma wpływ ocena w sześciu kategoriach: wzrost, efektywność, innowacyjność, stabilność, relacje z klientami oraz ESG. Bank zdobył łącznie 79.3 punkty (na 100 możliwych) i tym samym mocno wyprzedził pozostałe instytucje.

Biorąc pod uwagę maksymalną możliwą do zdobycia punktację, prawie połowę łącznego wyniku można było uzyskać za rezultaty finansowe. Jak podano w uzasadnieniu „Świadczą one o jakości zarządzania, są ważne dla inwestorów - tak strategicznych, jak i finansowych - ale też dla klientów; banki z dobrymi wynikami zapewniają większe bezpieczeństwo powierzonych im pieniędzy”.

ING zajął również pierwsze miejsca w kategoriach „Gwiazda relacji z klientami”, „Gwiazda innowacyjności”, „Gwiazda efektywności”, „Gwiazda stabilności”.

W kategorii Efektywność liczone były takie wskaźniki jak: rentowność kapitału, wysokość marży odsetkowej i prowizyjnej czy koszty ryzyka. Tutaj ING okazał się być bezkonkurencyjny. Na korzyść przemawiała zwłaszcza wysoka, kilkunastoprocentowa stopa zwrotu z kapitału.

Stabilność, to kolejna kategoria w której ING jest liderem. Oceniana była struktura bilansu, znaczenie ma poziom niespłacanych należności czy wskaźników kapitałowych. Pierwsze miejsce bank zawdzięcza m.in. wysokiemu udziałowi wyniku prowizyjnego w przychodach.

Pierwsze miejsce kategorii Relacje z klientami, to zasługa samych klientów. Ich opinie były tu decydujące. W ramach badania klienckiego w sumie zostało wykorzystanych 12 tys. ankiet.

Kapituła konkursu przyznała ING pierwsze miejsce w kategorii „Gwiazda Innowacji” za platformę SAIO pozwalającą klientom banku na automatyzację procesów biznesowych, nowości w aplikacji mobilnej oraz start wdrażania nowego systemu centralnego.

Na drugim miejscu bank jest w kategoriach: „Gwiazda wzrostu” oraz „Gwiazda ESG”. W tegorocznej edycji  banki nagradzane były po raz drugi za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Członkowie kapituły w tej kategorii m.in. oceniali odpowiedzi banków na pytania dotyczące kampanii i programów edukacyjnych, uwzględnianie czynników ESG w ofercie, a także inicjatywy wewnętrzne mające pozytywny wpływ na środowisko. ING był jedną z instytucji, która zebrała najwyższe oceny i awansował na drugie miejsce.

W skład kapituły ósmej edycji konkursu wchodzą eksperci z Dziennika Gazety Prawnej, firmy doradczej PwC, Fundacji Digital University oraz Polskiej Rady Biznesu. Autorzy rankingu przy jego tworzeniu korzystali z trzech źródeł informacji: audytowanych sprawozdań finansowych za 2020 i 2021 rok, ankiet wypełnianych przez banki oraz głosów klientów, którzy oceniali swój bank pierwszego wyboru.

ING Bank Śląski otrzymał dwie główne nagrody w XXVII edycji Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2022.

ING w Rankingu Banków 2022:

 • I miejsce w kategorii „Liderzy efektywności sektora bankowego”

Wynik 12 pkt. - potwierdzenie pozycji lidera to efekt konsekwentnie realizowanej strategii biznesowej, stawiania na wzmacnianie swojej pozycji jako propagatora nowoczesnej bankowości, z silnym naciskiem na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 • I miejsce w kategorii „Liderzy popularności wśród klientów banków”

Wynik 10,75 pkt. (ex aequo z PKO BP) – nagrodzono banki, którym klienci najczę­ściej powierzali swoje oszczędności oraz, w których najchętniej pożyczali środki finansowe.

Ranking Banków Miesięcznika Finansowego BANK 20222, stanowi szczegółową analizę wyników finansowych z lat 2020-2021, osiągniętych przez największe banki działające na polskim rynku. Jury nagrodziło banki, które wykazały się najlepszymi wartościami wskaźników w ramach dwóch kategorii: „Liderzy efektywności sektora bankowego” oraz „Liderzy popularności wśród klientów”.

Więcej o rankingu tu: https://alebank.pl/horyzonty-bankowosci-2022-sil-wciaz-jeszcze-wystarcza/?id=413865&catid=36800

ING po raz czwarty został nagrodzony Złotym Listkiem CSR. Tygodnik POLITYKA, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 11 wyróżnili polskich liderów zrównoważonego rozwoju i ESG w ramach inicjatywy Listki CSR POLITYKI. ING jest obecny w zestawieniu od pierwszej edycji badania.

Złoty Listek CSR POLITYKI  otrzymują firmy, dla których realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000 jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, w tym z pracownikami. „Złotymi Listkami nagrodziliśmy te firmy, dla których zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami. Firmy te opierają swoje działania na najlepszych lokalnych i globalnych praktykach zarządczych oraz stosują międzynarodowe standardy. Istotnym elementem zarządzania wśród czynników ESG jest całościowy system zarządzania etyką. Ważnym aspektem jest również cykliczne informowanie o swoich działaniach w raportach pozafinansowych lub zintegrowanych, przygotowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami i niezależnie zweryfikowanych” – podkreślają autorzy zestawienia.

– To wyróżnienie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w obszarze zrównoważonego rozwoju i ESG. Konsekwentnie realizujemy naszą misję: wspieramy klientów do bycia o krok do przodu w życiu i w biznesie, również w ESG. Dlatego strategia ESG jest integralną częścią naszej strategii biznesowej i jednym z priorytetów – powiedziała Małgorzata Jarczyk-Zuber, Centre of Expertise Lead – ESG Innovation w ING Banku Śląskim.

ING kontynuuje dotychczasowe działania w obszarze ESG i zrównoważonego rozwoju. W strategii ING wyznacza konkretne cele, które będzie realizować w najbliższych latach: dla siebie, klientów, społeczeństwa i środowiska. Realizujemy postanowienia z Deklaracji Ekologicznej. Przeciwdziałamy zmianom klimatu i wspieramy naszych klientów w transformacji środowiskowej. Wspieramy w byciu przedsiębiorczym i pomagamy zarządzać finansami. Wyrównujemy szanse społeczne i dbamy o zdrowie pracowników.

Więcej o działaniach banku z obszaru ESG i zrównoważonego rozwoju: https://www.ing.pl/o-banku/esg

W tegorocznej edycji rankingu Złoty Bankier 2022, organizowanego przez Bankier.pl i "Puls Biznesu", ING został liderem w dwóch kategoriach: Social media oraz Karta płatnicza - najlepszy design. Bank został też wyróżniony w kategoriach: Konto osobiste i Złoty Bank, gdzie zajął trzecie miejsce.

ING Bank Śląski został uznany za najlepszy bank w mediach społecznościowych. W poprzednich latach zwycięskie instytucje w tej kategorii wskazywali internauci. W tym roku wyboru dokonali eksperci i praktycy branży, którzy oceniali kanały banków na Facebooku, Instagramie, YouTubie i LinkedInie. Bank został doceniony za pomysł na swoją obecność w mediach społecznościowych i konsekwencję w tym zakresie. „Zwycięzca rozumie, że w social media wcale nie chodzi o prężenie muskułów, chwaliposty czy przebijanie jednych ofert kolejnymi” - podkreślali eksperci w uzasadnieniu. Bank został wyróżniony w tej kategorii po raz piąty.

Tytuł lidera bank otrzymał też w kategorii, która w tym roku pojawiła się po raz pierwszy, Karta płatnicza - najlepszy design. Internauci zdecydowali, że najciekawszy wizerunek kart płatniczych ma ING, który zaoferował Karty Psie Sucharki, z grafikami zaprojektowanymi przez M. Apolejkę. Karty były elementem kampanii „Dorośliście? Dorośliśmy”, w której bank promował konto Mobi dla młodych.

Kolejne wyróżnienie dla ING to trzecie miejsce w kategorii głównej "Złoty Bank - najlepsza wielokanałowa jakość obsługi".  W tegorocznej edycji, po raz pierwszy do badania zostali zaproszeni nie tylko potencjalni klienci, ale również osoby, które na co dzień korzystają z usług badanych banków. „W ING wszystko jest spójne: od komunikacji i marketingu przez produkt po biznes. W poprzednich edycjach badania Złoty Bankier nie do końca było widać, jak mocny ma serwis, bo w przeszłości audytorzy koncentrowali się na umiejętności zdobywania klientów, a ING nigdy nie walczył o nich agresywnie. W tym roku, po zmianie metodologii, okazało się, że starzy klienci banku są bardzo lojalni - gdy ktoś się do niego przekona, zostaje jego szalikowcem” – podkreślono w uzasadnieniu.

Czwarte wyróżnienie ING zdobył w kategorii Konto osobiste za Konto Direct, gdzie uplasował się na trzecim miejscu.

„Złoty Bankier” to największe badanie sektora bankowego w Polsce. Nagroda, przyznawana przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku, trafia do banków mogących się pochwalić najwyższymi standardami jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i wyróżniających się na tle konkurencji. Organizatorami rankingu są Bankier.pl i Puls Biznesu, a partnerami merytorycznymi Minds&Roses i Obserwatorium.biz.

 • Styczeń 2022 – ING Bank Śląski po raz trzeci z rzędu został liderem rankingu satysfakcji klientów indywidualnych według raportu „Monitor satysfakcji klientów banków 2021” przygotowanego przez ARC Rynek i Opinia.
 • Styczeń 2022 – ING Bank Śląski trzeci raz z rzędu otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości za stosowanie najlepszych praktyk i promowanie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Luty 2022 – ING po raz drugi z nagrodą Złotego Lauru Konsumenta w kategorii ekologiczne strategie w biznesie.
 • Marzec 2022 – Aplikacja mobilna Moje ING zajęła pierwsze miejsce w kategorii bankowość mobilna w konkursie Mobile Trends Awards.
 • Marzec 2022 – ING Bank Śląski stanął na podium rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanego przez Puls Biznesu, zajmując trzecie miejsce.
 • Marzec 2022 – ING Bank Śląski otrzymał tytuł „Instytucji Roku” i pierwsze miejsce aż w czterech kategoriach – „Najlepszy bank w Polsce”, „Najlepsza aplikacja mobilna” , „Najlepsza bankowość internetowa” i „Najlepsza obsługa hipoteczna”.
 • Marzec 2022 – Order Finansowy dla ING Lease za Program ING Maszyny.
 • Kwiecień 2022 – I miejsce oraz złote godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2022 dla ING Lease w kategorii „Leasing samochodowy".
 • Kwiecień 2022 – ING z tytułem Poland's Best Employers 2022.
 • Kwiecień 2022 – Brunon Bartkiewicz Bankowcem Roku 2022.
 • Kwiecień 2022 – ING Laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii Najlepszy Bank 2022.
 • Maj 2022 – Dobre praktyki ING w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
 • Czerwiec 2022 – Złoty Listek CSR Polityki dla ING.
 • Czerwiec 2022 – ING aż 4 razy na podium Złotego Bankiera. 
 • Czerwiec 2022 – ING po raz siódmy z rzędu wygrywa ranking „Gwiazdy Bankowości”.
 • Czerwiec 2022 – Tytuł Digital Shapers dla Sławomira Soszyńskiego.
 • Czerwiec 2022 – ING zwycięzcą w Rankingu Banków.
 • Lipiec 2022 – pierwsze miejsce ING w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
 • Lipiec 2022 – ING Bank Śląski po raz piąty uznany za Najlepszy Bank w Polsce w międzynarodowym konkursie Awards for Excellence - nagroda globalnego magazynu finansowego „Euromoney”.
 • Wrzesień 2022 – Nagroda Best e-commerce B2B tool/technology/service dla ING Lease za Platformę ING Lease Now, w konkursie e-Commerce Polska awards.
 • Wrzesień 2022 – Nagroda „Lider finansowania elektromobilności" dla ING Lease.
 • Październik 2022 – Nagroda Ekologiczna Firma 2022 dla ING Lease.
 • Październik 2022 – Nagroda Najlepszy Produkt dla MSP dla ING Lease za Platformę ING Lease Now, w plebiscycie Turbiny Polskiej Gospodarki.
 • Październik 2022 – „Miasto ING” w Roblox otrzymało złotą statuetkę za „Innowację w komunikacji” i nagrodę specjalną „Innovation of the Year” w konkursie Innovation 2022 a także dwa Brązowe Miecze w konkursie KTR.
 • Październik 2022 – nagroda The Best of the Best za modelowe raportowanie finansowe w konkursie The Best Annual Report organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków - po raz piąty z rzędu.
 • Listopad 2022 – Złoto i dwa brązy dla kampanii ING na Effie Awards.
 • Listopad 2022 – Nagroda Red Dot Award dla SAIO od ING, w kategorii Brands & Communication Design 2022.
 • Listopad 2022 – Nagroda Best in Show, dwa złota i trzy srebra dla ING w IAB MIXX Awards 2022.
 • Listopad 2022 – Nagroda The Best Digital Factoring Solution w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich dla ING, za usługę ING Finansowanie Faktur.
 • Listopad 2022 – ING zwycięzcą Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2022.
 • Grudzień 2022 – Srebro i brąz dla ING w konkursie Złotych Spinaczy.
 • Grudzień 2022 – ING pierwszą spółką w Polsce z ratingiem ESG przyznanym przez Sustainable Fitch.
 • Grudzień 2022 – Tytuł Lider ESG dla ING.

Poprzednie lata

2021 r.

x
Rok 2021
 • Styczeń 2021 – ING otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości za stosowanie najlepszych praktyk i promowanie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. 
 • Styczeń 2021 – ING Lease z nagrodą złotego Lauru Klienta 2021 i wyróżnieniem TOP MARKI 2021 roku.
 • Styczeń 2021 – ING Bank Śląski po raz dwunasty z rzędu został wyróżniony certyfikatem Top Employer Polska.
 • Styczeń 2021 – ING Bank Śląski został liderem rankingu satysfakcji klientów, według raportu „Monitor satysfakcji klientów banków 2020” przygotowanego przez ARC Rynek i Opinia. 
 • Styczeń 2021 – ING Bank Śląski zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK – Wybór Klienta.
 • Styczeń 2021 – W tegorocznej edycji konkursu branży PR #ZłoteSpinacze2020, ING Bank Śląski otrzymał Srebrny Spinacz, w kategorii "Finanse", za projekt #zdalnidopomocy. 
 • Luty 2021 – ING Bank Śląski został liderem wśród banków pod względem udziału w dystrybucji środków unijnych w ramach inicjatywy „Kredyt na innowacje technologiczne”.
 • Marzec 2021 – ING Bank Śląski został doceniony w Rankingu usług private banking magazynu Forbes.
 • Marzec 2021 – W trzeciej edycji rankingu serwisu Cashless.pl, Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim, znalazła się w TOP 10 „Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej”.
 • Marzec 2021 – W tegorocznej edycji konkursu Invest Cuffs, ING zostało nominowane w dwóch kategoriach: „Produkt inwestycyjny roku” oraz „Dom maklerski roku”.
 • Marzec 2021 – ING Bank Śląski otrzymał tytuł „Instytucji Roku” aż w sześciu kategoriach. Bank zdobył I miejsce w dwóch z nich: „Najlepsza aplikacja mobilna” i „Najlepsza bankowość internetowa”. Jednocześnie bank zajął II miejsce w „Rankingu generalnym”.
 • Marzec 2021 – Barbara Pasterczyk z ING nominowana do tytułu AD Marketer Roku.
 • Marzec 2021 – ING z tytułem Poland's Best Employers 2021.
 • Marzec 2021 – Brunon Bartkiewicz Bankowcem Roku 2021.
 • Marzec 2021 – Robo-doradca Investo od ING z tytułem Bankowej Innowacji Roku.
 • Kwiecień 2021 – ING jednym z liderów rynku kapitałowego
 • Kwiecień 2021 – NG Bank Śląski po raz kolejny został wyróżniony przez ekspertów z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego. 
 • Kwiecień 2021 – W tegorocznej edycji rankingu Złoty Bankier, ING Bank Śląski został doceniony aż w trzech kategoriach: „Kredyt gotówkowy”, „Social media” oraz „Najlepszy spot reklamowy”. 
 • Czerwiec 2021 – W tym roku ING Bank Śląski po raz trzeci otrzymał Złoty Listek za działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo wyróżniona została dobra praktyka banku -  Przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.
 • Czerwiec 2021 – ING Bank Śląski otrzymał dwie nagrody w XXVI edycji Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego Bank 2021.
 • Czerwiec 2021 – ING na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
 • Czerwiec 2021 – ING Bank Śląski otrzymał wyróżnienie za Robo-doradcę Investo w tegorocznej edycji konkursu Gazety Bankowej „TechnoBiznes 2021”.
 • Czerwiec 2021 – ING po raz szósty z rzędu wygrywa ranking „Gwiazdy Bankowości”.
 • Lipiec 2021 - ING z nagrodą Złotego Lauru Konsumenta w kategorii ekologiczne strategie w biznesie.
 • Lipiec 2021 - ING Najlepszym Bankiem w Polsce.
 • Lipiec 2021 - ING Najlepszym Bankiem dla SME w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Sierpień 2021 - Moje ING z najwyższą oceną aplikacji mobilnej na polskim rynku bankowym.
 • Sierpień 2021 - ING liderem w kredytowaniu innowacji technologicznych.
 • Wrzesień 2021 – ING z Laurem CESSIO.
 • Październik 2021 – ING Liderem Etyki w Biznesie.
 • Październik 2021 – ING nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report” 2020.
 • Październik 2021 – Grand Prix dla ING w konkursie Power Of Content Marketing.
 • Październik 2021 – ING wyróżniony przez UN Global Compact Network Poland.
 • Październik 2021 – Srebro i brąz dla kampanii ING na Effie Awards.
 • Listopad 2021 – ING z nagrodą YouTube Works 2021.
 • Listopad 2021 – ING zwycięzcą Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju 2021.
 • Listopad 2021 – ING po raz kolejny wyróżniony za rozwój digitalizacji. ING został potrójnie wyróżniony w Rankingu Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2021.
 • Listopad 2021 – ING otrzymał nagrodę Orła „Rzeczpospolitej” 2021 w kategorii „Usługi finansowe”.
 • Listopad 2021 – ING Lease wyróżniony złotym Laurem Klienta 2022.
 • Grudzień 2021 – ING Bank Śląski w tegorocznej edycji konkursu IAB MIXX Awards zdobył brąz w kategorii „Data Driven & Precision Marketing” oraz wyróżnienie w kategorii „Content Marketing”.

2020 r. - 2011 r.

x
Rok 2020
 • Tytuł Poland’s Best Bank w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards of Excellence 2020.
 • Trzy statuetki w konkursie Effie Awards Poland. Złota w kategorii „Finanse” oraz dwie brązowe w kategoriach „React & Sustain” oraz “Marketing and Business Solutions”. Bank zajął również drugie miejsce w rankingu „Firm roku 2020”.
 • Raport roczny ING Banku Śląskiego po raz trzeci z rzędu został wyróżniony w konkursie The Best Annual Report.
 • ING Bank Śląski otrzymał nagrodę główną w konkursie Siła Przyciągania za strategiczne podejście do działań well-being.
 • Nagroda specjalna „The Best of the Best” w kategorii Banki i instytucje finansowe za raportowanie wyników działalności, w tym danych finansowych, osiągnięć biznesowych i społecznych. Organizatorem konkursu jest Instytut Rachunkowości i Podatków.
 • Godło „Gwiazda Dekady 2010-2020” przyznane przez Polski Program Jakości Obsługi.
 • Nagrody w konkursie IAB MIXX Awards: „Reklamodawca Roku” w klasyfikacji generalnej, Best in Show oraz złoto w kategorii „Content Marketing”, złoto w kategorii „Online marketing with Influencer”, srebro w kategorii „Brand Awarness and Positioning”, Srebro w kategorii „Best use of social media” oraz Brąz w kategorii „Cross media integration”.
 • Tytuł C”orporate Bank of the Year 2020 – Poland” przyznany przez kapitułę konkursu Worldwide Finance Awards 2020, organizowanego przez magazyn Acquisition International.
 • „Złota Tarcza” – główna nagroda w konkursie „17 Celów” podczas 5. Edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Organizatorem rankingu jest Fundacja CSR Res Severa.
 • Nagroda “Best Mobile Banking App” w konkursie World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks in Central & Eastern Europe 2020. Organizatorem konkursu jest międzynarodowy magazyn Global Finance.
 • Aplikacja mobilna Moje ING została najwyżej oceniona przez użytkowników. Aplikacja otrzymała najwyższe oceny wśród aplikacji bankowych na polskim rynku, w sklepach Google Play i App Store.
 • Tytuły “CEE’s Best Digital Bank” oraz “Poland’s Best Bank”. Wyróżnienia przyznała kapituła międzynarodowego konkursu Euromoney Awards of Excellence 2020. Organizatorem jest brytyjski magazyn Euromoney.
 • „Laur Klienta” dla spółki ING Lease w kategorii Ekologiczne strategie w biznesie i przemyśle.
 • Spot ING Banku Śląskiego #zdalnidopomocy został najpopularniejszą reklamą na YouTube, według zestawienia YouTube Ads Leaderboard za kwiecień 2020 r.
 • Nagroda “Safest Bank in Poland” przyznana przez magazyn Global Finance w rankingu “ World’s Safest Banks”.
 • Tytuł Instytucji Roku 2020 w sześciu kategoriach: najlepsza obsługa w placówce; najlepsza obsługa hipoteczna; najlepszy bank dla firm; najlepsza bankowość internetowa; najlepsza aplikacja mobilna; najlepsze biuro prasowe.
 • Jednocześnie placówki ING znalazły się w gronie Najlepszych placówek bankowych w Polsce. Ranking na podstawie badania ekspertów portalu mojebankowanie.pl.
 • Tytuł Super Etycznej Firmy 2019 przyznany przez redakcję Pulsu Biznesu.
 • Tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2020”, w kategorii „Banki” w XIII edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi.
 • Pierwsze miejsce w rankingu Bankowiec Roku „Forbesa” dla Brunon Bartkiewicza – prezesa ING Banku Śląskiego.
 • Trzecie miejsce w corocznym badaniu relacji inwestorskich w spółkach z WIG30, organizowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich.
 • Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim w gronie Top 5 Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej w rankingu serwisu Cashless.pl.
 • Certyfikat HR Najwyższej Jakości za standardy i praktyki w obszarze HR wdrażane z myślą o obecnych, ale też przyszłych i byłych pracownikach przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).
 • Cztery nagrody w konkursie Innovation 2020: złota statuetka za aplikację Prostomat, srebrna za Agregator oraz dwie brązowe za ING Księgowość i kampanię EKO. Jednocześnie ING Bank Śląski zdobył drugie miejsce w całym konkursie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm.
 • Pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm organizowanym przez Koźmiński Business Hub. Bank zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz dodatkowo w kategoriach: bankowość, sektor finansowy i sektor ubezpieczeniowy.
 • Złoty Listek CSR Polityki dla ING Banku Śląskiego jako jednej z organizacji wyróżniających się działaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Bank otrzymał również wyróżnienie za zaangażowanie na rzecz klimatu w obszarze elektromobilności.
 • Drugie miejsce dla ING Banku Śląskiego wśród banków w Polsce w rankingu Forbes World's Best Banks 2020.
 • Pierwsze miejsce w rankingu generalnym Gwiazdy Bankowości 2020. Bank zajął również pierwsze miejsca w kategoriach „Gwiazda relacji z klientami”, „Gwiazda innowacyjności” i „Gwiazda efektywności” oraz drugie miejsce w kategorii „Gwiazda stabilności”. Wyróżnienia przyznaje Dziennika Gazety Prawnej oraz PWC.
 • Drugie miejsce w konkursie Najlepszy Bank 2020 oraz trzecie miejsce w konkursie TechnoBiznes 2020 w kategorii bankowość przyznane przez Gazetę Bankową.
 • Złoty bankier w kategorii „Social media”. Ranking przygotowany przez redakcje Bankier.pl i Puls Biznesu.
 • Trzy wyróżnienia od GPW podczas gali Podsumowanie Roku Giełdowego 2019: „Nagroda GPW na Głównym Rynku akcji” dla ING Bank N.V., „Nagroda GPW na Catalyst” dla ING Banku Hipotecznego oraz „Nagroda BondSpot” dla ING Banku Śląskiego
Rok 2019
 • Grudzień 2019 – ING Bank Śląski doceniony z aktywność w Programie Polska Bezgotówkowa
 • Grudzień 2019 – ING Bank Śląski wyróżniony tytułem „Bank doceniony przez klientów” - przyznany na podstawie wyników badania „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków” realizowanego przez ARC Rynek i Opinia
 • Grudzień 2019 – ING Bank Śląski trzykrotnie nagrodzony w konkursie „Złote Spinacze” – (kategorie: „Business to Business PR", „Finanse" oraz „Komunikacja wewnętrzna")
 • Listopad 2019 - ING Bank Śląski zdobywcą brązowej statuetki w kategorii „Best use of social media” w konkursie Mixx Awards, wyróżniającego najlepsze kampanie digitalowe
 • Listopad 2019 - ING najlepszym bankiem w budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów – przyznany na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez Kantar Polska
 • Listopad 2019 - ING Bank Śląski wyróżniony przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi nagrodą „Serce za serce” przyznawaną osobom, instytucjom i firmom w uznaniu ich działań społecznych
 • Listopad 2019 - Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego, uhonorowany tytułem Wizjonera Rynku IT@Bank 2019
 • Listopad 2019 - Nagroda 25-lecia przyznana ING Bankowi Śląskiemu przez Grupa KDPW za wieloletnie zaangażowanie w projekty rozwojowe
 • Październik 2019 - Platforma ING Business zdobywcą głównej nagrody i tytułu najlepszy na świecie system bankowości internetowej dla firm w konkursie Best Digital Banks
 • Październik 2019 - ING Bank Śląski doceniony przez UN Global Compact Network Poland, za wkład w promocję oraz wdrażanie założeń „Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030” oraz realizacji Celów ONZ
 • Październik 2019 - ING Bank Śląski otrzymał dwie statuetki za najbardziej efektywne kampanie reklamowe: srebrną w kategorii „Finanse” i brązową w kategorii „Business to business” w konkursie Effie Awards Poland
 • Październik 2019 - ING Bank Śląski otrzymał nagrodę The Best of the Best za modelowe raportowanie finansowe w konkursie „The Best Annual Report 2018", organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków
 • Październik 2019 - Dwie inicjatywy ING wyróżnione w Rankingu 30x30, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 • Październik 2019 - ING nagrodzony Laurem Pośredników Finansowych za wysoki standard współpracy z pośrednikami finansowymi w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych
 • Październik 2019 - Wyróżnienie Digital Shapers przyznana przez Fundację Digital Poland dla Brunona Bartkiewicza za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce
 • Wrzesień 2019 - ING Bank Śląski zdobywcą dwóch nagród w konkursie Digital Communication Awards: złoto za nietypowy e-learning o prostym języku i srebro za serię youtube’owych filmów Prosto o pieniądzach
 • Wrzesień 2019 - ING Bank Śląski laureatem w XIV edycji konkursu LODOŁAMACZE, w której nagrodzeni zostali pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne
 • Lipiec 2019 - ING Bank Śląski uznany za „Best Bank in Poland” w 2018 roku w konkursie Awards for Excellence organizowany przez magazyn finansowy Euromoney
 • Lipiec 2019 – Ekonomiści ING wśród najbardziej wszechstronnych zespołów prognostycznych, najcelniej prognozujących m.in. wskaźniki rynkowe
 • Czerwiec 2019 – główna nagroda dla ING Banku Śląskiego w kategorii digital marketing – SEM, wyróżnienie w kategorii wideo za cykl filmów – „Prosto o pieniądzach” oraz dodatkowe wyróżnienie w kategorii open za e-learning o prostym języku w konkursie Golden Arrow
 • Czerwiec 2019 - ING Bank Śląski otrzymał trzy nagrody w XXIV edycji Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego Bank 2019: nagroda główna w kategorii „Bank dla Seniora”, III miejsce w kategorii „innowacyjność” oraz III miejsce w kategorii „dostępność”
 • Czerwiec 2019 – nagroda Portfel Roku tygodnika Wprost za najlepszą platformę płatności bezgotówkowych – imoje
 • Czerwiec 2019 – nagroda SME Banking Club za najlepszą bankowość internetową dla małych i średnich firm w regionie Europy Środkowo-Centralnej. Nagrodzono Moje ING dla przedsiębiorców oraz ING Business dla klientów korporacyjnych
 • Czerwiec 2019 - nagroda Banku Gospodarstwa Krajowego dla ING Banku Śląskiego za największy udział w dystrybucji środków unijnych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
 • Czerwiec 2019 – ING Bank Śląski wyróżniony srebrną statuetką w kategorii Search Advertising w międzynarodowym konkursie MIXX Awards Europe 2019 za edukacyjny cykl video „Prosto o pieniądzach”
 • Czerwiec 2019 - Nagroda główna oraz tytuł „Gwiazdy Bankowości” przyznawany za całokształt działalności w 2018 roku w rankingu przygotowanym przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej oraz PwC. Bank został wyróżniony w kategoriach: „Gwiazda stabilności”, „Gwiazda relacji z klientem”, „Gwiazda efektywności”
 • Czerwiec 2019 – imoje nagrodzone w kategorii Projekt Fintech 2019 przez redakcję Cashless
 • Maj 2019 - ING Bank Śląski Orłem „Rzeczpospolitej” w kategorii Instytucja Finansowa
 • Maj 2019 - W konkursie Power of Content Marketing Awards 2019, organizowanym przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska, ING Bank Śląski otrzymał aż 11 nagród, w tym 10 złotych
 • Maj 2019 - ING Bank Śląski został wyróżniony przez ekspertów z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego. Bank otrzymał certyfikat prostej polszczyzny za stronę www.ing.pl
 • Kwiecień 2019 - ING Bank Śląski został uznany „Najbardziej Przyjaznym Bankiem” w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Nagroda jest uhonorowaniem banku za działalność CSR w 2018 roku
 • Kwiecień 2019 - Złoty Listek CSR Polityki dla ING Banku Śląskiego
 • Kwiecień 2019 - ING Bank Śląski nagrodzony trzema statuetkami w konkursie Innovation 2019. Jury ekspertów doceniło innowacyjne produkty oferowane przez bank - klawiaturę Moje ING i finansowanie produktów energooszczędnych - oraz nowatorską kampanię #DobryGłosdlaFirm. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
 • Kwiecień 2019 - ING Bank Śląski uznany za najlepszy bank w mediach społecznościowych w rankingu Złoty Bankier. Wyboru dokonali internauci oraz jury składające się z ekspertów branżowych
 • Marzec 2019 - ING „Gwiazdą Jakości Obsługi 2019”. Bank został uhonorowany przez konsumentów w XII edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi
 • Marzec 2019 - ING nagrodzony tytułem „Instytucja Roku 2018” w 7 kategoriach: „Najlepsza jakość obsługi w placówce”; „Najlepsza jakość obsługi w kanałach zdalnych”; „Najlepsza jakość obsługi klienta biznesowego”; „Najlepsza obsługa firm w kanale czat”; „Najlepszy bank w finansowaniu firm”; „Najlepszy bank w finansowaniu leasingu”
 • Luty 2019 - ING wśród najlepszych pracodawców w Polsce wyróżniony tytułem Top Employers Polska 2019
Rok 2018
 • Grudzień 2018 – ING Bank Śląski wyróżniony tytułem „Lider nowoczesnych kanałów sprzedaży” w Programie Polska Bezgotówkowa
 • Grudzień 2018 – ING Bank Śląski po raz dwunasty w składzie RESPECT Index – giełdowego indeksu spółek spełniających najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu
 • Grudzień 2018 – ING Bank Śląski wyróżniony tytułem „Bank doceniony przez klientów” – przyznany na podstawie wyników badania „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków” realizowanego przez ARC Rynek i Opinia
 • Grudzień 2018 – ING Bank Śląski wyróżniony tytułem „Lider Elektromobilności 2018” za zaangażowanie w rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce. Tytuł przyznano na podstawie rankingu przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz firmę doradczą PwC
 • Grudzień 2018 - ING wyróżniony w kategorii „Retencja – Najlepsza inicjatywa budująca zaangażowanie i lojalność pracowników w konkursie „Siła Przyciągania” organizowanym przez Puls Biznesu
 • Grudzień 2018 – III miejsce dla Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego w Rankingu Domów Maklerskich, przygotowanym przez redakcję Bankier.pl na podstawie Ogólnopolskiego Badania Inwestorów
 • Listopad 2018 - ING Bank Śląski zdobywcą nagrody Best in Show, a także nagrody złotej oraz srebrnej oraz wyróżnienia w konkursie Mixx Awards, wyróżniającego najlepsze kampanie digitalowe
 • Listopad 2018 – Aplikacja Moje ING mobile wyróżniona w konkursie „Aplikacje bez barier” podczas Wielkiej Gali Integracji, największego wydarzenia podsumowującego działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami
 • Październik 2018 – trzy brązowe statuetki Effie dla ING Banku Śląskiego za najbardziej efektywne kampanie reklamowe w kategoriach: Business-to-Business i Finanse (dwie statuetki)
 • Październik 2018 - Raport Zintegrowany ING Banku Śląskiego wyróżniony w konkursie Raporty Społeczne organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte
 • Październik 2018 - nagroda The Best of the Best w konkursie „The Best Annual Report 2017" i wyróżnienie w kategorii raport on-line za Raport Zintegrowany ING Banku Śląskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków
 • Październik 2018 – imoje ING Banku Śląskiego nagrodzone w konkursie e-Commerce Polska Awards w kategorii Najlepsze narzedzie dla e-commerce
 • PWrzesień 2018 – ING Bank Śląski wyróżniony w konkursie Performance Marketing Diamonds w kategorii „The most effective lead generation campaign” za internetowe działania natywne - kontekstowe
 • Wrzesień 2018 - III miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu miesięcznika Forbes „Bank przyjazny firmie” 
 • Sierpień 2018 – wyróżnienie przyznane przez magazyn Global Finance w zestawieniu Best Corporate/Institutional Digital Banks In Central & Eastern Europe 2018 za funkcje Finansowania Handlu na platformie ING Business
 • Sierpień 2018 - ING Bank Śląski został nagrodzony w kategorii Social Media w konkursie „Tech Project Awards 2018” organizowanym przez magazyn The Banker
 • Lipiec 2018 – drugie miejsce w rankingu Institutional Investor w kategorii Best IR Professional (Financials) przyznano Izie Rokickiej – Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich w ING Banku Śląskim
 • Czerwiec 2018 - Certyfikat ekologiczny Green Office potwierdzający ekologiczne zarządzanie biurem, przyznany ING Bankowi Śląskiemu przez międzynarodową Fundację dla Edukacji Ekologicznej
 • Czerwiec 2018 - Główna nagroda i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2017 roku w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC. Bank został również wyróżniony w kategoriach: „Relacje z klientem”, „Wzrost” oraz „Efektywność”
 • Czerwiec 2018 - Nagroda Golden Arrow dla ING Banku Śląskiego za promocję BLIKA
 • Czerwiec 2018 - II miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2018”, w kategorii „Duże banki komercyjne”,  w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową
 • Czerwiec 2018 – II miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz V miejsce w klasyfikacji generalnej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018
 • Maj 2018 – Szpalty Roku 2018 dla publikacji ING Banku Śląskiego: Grand Prix; Złoto, Srebro oraz Brąz
 • Maj 2018 – 1. miejsce w konkursie Lamparty 2018 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2018 - Srebrny Listek CSR przyznany ING Bankowi Śląskiemu przez tygodnik POLITYKA
 • Kwiecień 2018 - ING Bank Śląski nagrodzony w konkursie Złoty Bankier w kategorii Najlepszy spot reklamowy za Kampanię na rzecz czystego powietrza
 • Kwiecień 2018 - ING Bank Śląski wśród najlepszych pracodawców według Rankingu Pracodawca Roku przeprowadzonym przez AIESEC Polska
 • Kwiecień 2018 – ING Bank Śląski wyróżniony w konkursie Gazety Bankowej Lider 2017 za dwa rozwiązania technologiczne: Mój Asystent oraz Roboplatforma
 • Kwiecień 2018 – tytuł Najlepszego Banku przyznany ING Bankowi Śląskiemu w konkursie "Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” za całokształt działań podjętych w 2017 roku
 • Kwiecień 2018 - tytuł „Personality of the year” przyznawany w ramach „European Leadership Awards” przyznany Joannie Erdman - wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego
 • Marzec 2018 - tytuł „Bankowca Roku 2018” przyznany Brunonowi Bartkiewiczowi, prezesowi ING Banku Śląskiego, przez miesięcznik Forbes
 • Marzec 2018 – ING Bank Śląski został uhonorowany tytułem Etyczna Firma w konkursie organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu
 • Marzec 2018 - Certyfikaty ING Turbo uznane za najlepszy produkt inwestycyjny w konkursie FxCuffs 2018
 • Marzec 2018 - Gwiazda Jakości Obsługi 2018 w kategorii Banki w XI edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi
 • Marzec 2018 - II miejsce dla ING Banku Śląskiego w badaniu relacji inwestorskich w spółkach z WIG30 organizowanym przez gazetę giełdy "Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich
 • Marzec 2018 – ING Bank Śląski nagrodzony tytułem tytuł Mistrza Biznesu 2017 przez magazyn Businessman za m.in. dobre rozpoznanie potrzeb konsumentów oraz zaangażowanie w rozwój nowoczesnych rozwiązań dla firm w obszarze e-commerce
 • Marzec 2018 – ING Bank Śląski otrzymał trzy wyróżnienia podczas podsumowania Roku Giełdowego, w następujących kategoriach: Nagroda Treasury BondSpot Poland; Nagroda Grupy KDPW; Nagroda Grupy KDPW dla Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego
 • Marzec 2018 – cztery statuetki w rankingu Instytucja Roku 2017 w kategoriach: Najlepsza jakość obsługi w placówce, Najlepsza jakość obsługi w kanałach zdalnych, Przyjazne otwarcie konta przez internet, Przyjazne otwarcie konta firmowego
 • Luty 2018 - międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany po raz dziewiąty przez Top Employers Institute. Bank otrzymał również tytuł Top Employers Europe 2018
Rok 2017
 • Grudzień 2017 - spot ING Banku Śląskiego nagrodzony w konkursie „Najlepsza reklama bezgotówkowego instrumentu płatniczego w 2017 roku” podczas gali Digital Payments
 • Grudzień 2017 - ING Bank Śląski po raz jedenasty w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek spełniających najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu
 • Grudzień 2017 - ING Bank Śląski wyróżniony w kategorii Lider Etyki w Biznesie podczas gali Responsible Business Awards
 • Listopad 2017 – Nagroda dla kampanii internetowej ING Banku Śląskiego promującą serwis Aleo w konkursie „MIXX Awards”
 • Listopad 2017 – ING Bank Śląski zdobywcą tytułu „Bank doceniony przez klientów” przyznany w kategorii „Ocena punktów styku” 
 • Listopad 2017 – III miejsce dla Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego w Rankingu Domów Maklerskich, przygotowanym przez redakcje Bankier.pl na podstawie Ogólnopolskiego Badania Inwestorów
 • Listopad 2017 – Nagroda główna w konkursie „Kreatury 2017” w kategorii Digital Social Media za projekt Mural w sieci
 • Listopad 2017 - ING wyróżniony w kategorii „Innowacja w rekrutacji – candidate interaction” w konkursie "Siła Przyciągania", zorganizowanym przez redakcję Puls Biznesu, Grupę Work Service oraz PwC
 • Listopada 2017 - ING Bank Śląski nagrodzony w konkursie e-Commerce Polska Awards w kategorii Najbardziej Cyfrowy Bank
 • Październik 2017 - główna nagroda w konkursie „The Best Annual Report 2016” w kategorii Banki i instytucje finansowe
 • Październik 2017 - dwie srebrne statuetki Effie za najbardziej efektywne kampanie reklamowe w kategoriach: „Finanse” i „Long term marketing excellence”
 • Wrzesień 2017 – III miejsce w rankingu „Najlepszy bank dla firm” opublikowanym przez miesięcznik Forbes
 • Wrzesień 2017 - ING Bank Śląski uznany najbezpieczniejszym bankiem w Polsce i trzecim najbezpieczniejszym bankiem w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Wyróżnienie przyznał magazyn Global Finance
 • Wrzesień 2017 – wyróżnienie przyznane przez magazyn Global Finance w kategorii „Digital Bank of Distinction” za ING Business – nowoczesny system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych
 • Sierpień 2017 – pierwsze miejsce w kategorii najlepsze marki finansowe na YouTube ING Bank według raportu przygotowanego przez firmę Muse
 • Sierpień 2017 – kanał inwestycyjny Biura Maklerskiego ING na YouTube liderem zestawienia przygotowanego przez redakcję portalu Strefainwestorow.pl
 • Czerwiec 2017 – II miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2017”, w kategorii „Duże banki komercyjne”, w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową
 • Czerwiec 2017 – tytuł „Wizjonera Rynku Bankowego 2016 roku” dla Brunona Bartkiewicza, prezesa zarządu ING Banku Śląskiego, przyznany podczas konferencji Horyzonty Bankowości
 • Czerwiec 2017 – II miejsce w rankingu "50 największych banków w Polsce" miesięcznika BANK, w kategorii "Banki finansujące nieruchomości"
 • Czerwiec 2017 – Główna nagroda i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2016 roku w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC. Bank został również wyróżniony w kategoriach: „Innowacyjność”, „Tempo rozwoju” oraz „Dochodowość oraz efektywność”
 • Czerwiec 2017 – Szpalty Roku 2017 dla publikacji ING Banku Śląskiego: 5 Złotych Statuetek, 1 Srebrna oraz Wyróżnienie
 • Maj 2017 – Kampania internetowa ING Banku Śląskiego promująca serwis Aleo, zdobyła pięć nagród, w tym Złoty Miecz, w prestiżowym konkursie kreacji reklamowej Klubu Twórców Reklamy
 • Maj 2017 – 2 miejsce w rankingu rachunków dla firmy przygotowanym przez portal najlepszekonto.pl
 • Maj 2017 – 1 miejsce w konkursie Lamparty 2017 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2017 – tytuł „Bankowca Roku 2017” przyznany Brunonowi Bartkiewiczowi, prezesowi ING Banku Śląskiego, przez miesięcznik Forbes
 • Maj 2017 – 2 miejsce w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Bankier.pl
 • Maj 2017 – ING Bank Śląski zajął trzecie miejsce w kategorii platynowej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017
 • Kwiecień 2017 – 2 miejsce w rankingu  „Przyjazność otwarcia konta przez Internet” przeprowadzonym przez redakcję mojebankowanie.pl
 • Kwiecień 2017 – ING Bank Śląski zajął 1 miejsce w badaniu Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” w kategorii Bankowość
 • Kwiecień 2017 - ING Bank Śląski otrzymał trzy statuetki w konkursie Złoty Bankier: Najlepszy spot reklamowy, Najlepszy Bank w social mediach oraz Bank wrażliwy społecznie
 • Kwiecień 2017 – nagroda w konkursie "Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” w kategorii Najbardziej Przyjazny Bank za  projekt Po Prostu
 • Kwiecień 2017 – ING Bank Śląski wśród najlepszych pracodawców według Rankingu Pracodawca Roku przeprowadzonym przez AIESEC Polska
 • Marzec 2017 – drugie miejsce w kategorii największy wolumen i największa wartość transakcji OTC rozliczonych w KDPW_CCP w 2016 roku
 • Marzec 2017 - tytuł Lidera rynku transakcji warunkowych Treasury BondSpot Poland w 2016 roku przyznany przez Treasury BondSpot Poland
 • Marzec 2017 – nagroda im. R.Kaszubskiego przyznana Romanowi Tyszkowskiemu za wybitne osiągnięcia na polu rozwoju bankowości oraz za wizję i odwagę w kreowaniu architektury IT
 • Marzec 2017 – ING Bank Śląski jako jedyny bank w pierwszej dziesiątce głównego rankingu Giełdowa Spółka Roku organizowanym przez redakcję Puls Biznesu
 • Marzec 2017 – Gwiazda Jakości Obsługi 2017 w kategorii Banki oraz Gwiazda Dekady Jakości Obsługi w X edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi
 • Marzec 2017 – 1 miejsce w kategorii Spółka Roku z indeksu mWIG40 przyznana w ramach nagród „Byki i Niedźwiedzie” wręczanych przez Gazetę Giełdę Parkiet
 • Marzec 2017 – 3 miejsce w rankingu rachunków dla firmy przygotowanym przez portal TotalMoney
 • Marzec 2017 - pierwsze miejsce w I edycji Rankingu Satysfakcji Klientów Detalicznych Banków przygotowanym przez ARC Rynek I Opinia dla Rzeczpospolitej
 • Marzec 2017 – 3 miejsce w badaniu relacji inwestorskich w spółkach z WIG30, przygotowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet oraz Izbę Domów Maklerskich
 • Marzec 2017 – 3 miejsce w rankingu Instytucja Roku 2016 w kategorii „Najlepsza jakość obsługi w placówce” 
 • Luty 2017 - międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany po raz ósmy przez Top Employers Institute. Bank otrzymał również tytuł Top Employers Europe
 • Styczeń 2017 – ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce otrzymał certyfikat prostego języka, wydany przez Pracownię Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego
 • Styczeń 2017 – pierwsze miejsce w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznesu
Rok 2016
 • Grudzień 2016 - ING Bank Śląski po raz dziesiąty w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Grudzień 2016 – ING otrzymał srebrną statuetkę na gali IAB MIXX Awards za kampanię Moje ING, w kategorii Product Launch
 • Listopad 2016 – ING Bank Śląski otrzymał tytuł Top Pracodawca Województwa Śląskiego przyznany podczas konferencji Silesia HR Trends
 • Listopad 2016 raport CSR ING Banku Śląskiego zdobył srebrne Pearl Awards w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, w konkursie custom publishing
 • Listopad 2016 – ING wyróżniony w kategorii „Najlepsza inicjatywa budująca zaangażowanie i lojalność" w konkursie "Siła Przyciągania", zorganizowanym przez redakcję Puls Biznesu, Grupę Work Service oraz PwC
 • Październik 2016 – dwa srebrne Effie za kampanię „Kto oszczędza tego stać na niezależność” oraz serwis internetowy „Navidom"
 • Październik 2016 – trzy nagrody dla ING Banku Śląskiego w konkursie „Best Annual Report 2015”: II nagrodę w kategorii głównej „Banki i instytucje finansowe”, dwa wyróżnienia: za najlepsze sprawozdanie z działalności oraz za duży progres w poprawie jakości sprawozdania finansowego
 • Październik 2016 1 miejsce w rankingu kont maklerskich przygotowanym przez portal Comperia.pl
 • Październik 2016 ING Bank Śląski otrzymał „Laur Pośredników Finansowych” – wyróżnienie przyznane za wysokie standardy współpracy z pośrednikami finansowymi w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych
 • Wrzesień 2016 – Barbara Pasterczyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w ING Banku Śląskim otrzymuje tytuł CMO roku, przyznany przez magazyn „Media & Marketing Polska” 
 • Wrzesień 2016 ING Bank Śląski otrzymał tytuł „Lidera Informatyki XX-lecia” w kategorii „Bankowość i Finanse”. Bank doceniono za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze IT
 • Wrzesień 2016 – ING Bank Śląski otrzymał 2 miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego” oraz 1 miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna” w najnowszym rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”
 • Sierpień 2016 ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce wśród polskich banków pod względem liczby wyświetleń filmów oraz subskrybentów w serwisie YouTube wg. raportu YouTube Trends, przygotowanego przez firmę Sotrender
 • Czerwiec 2016 - ING Bank Śląski zdobył główną nagrodę i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2015 roku w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC. Bank został również wyróżniony w kategoriach: „Tempo rozwoju”, „Struktura biznesu” oraz „Innowacyjność”
 • Czerwiec 2016 - pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2016” w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową
 • Czerwiec 2016 - tytuł Wizjonera Rynku Bankowego 2015 roku dla Małgorzaty Kołakowskiej, prezes ING Banku Śląskiego do 31 marca 2016 roku, przyznany podczas konferencji Horyzonty Bankowości
 • Czerwiec 2016 - pierwsza nagroda w kategorii „Kredyt dla firmy” w rankingu „Portfel Roku Tygodnika Wprost” za usługę finansowanie dostawców
 • Czerwiec 2016 - nagroda zespołowa przyznana podczas Marketing Summit 2016 dla Departamentu Komunikacji Marketingowej za wyjątkowe i efektywne działania marketingowe
 • Czerwiec 2016 - Szpalty Roku 2016 dla publikacji ING Banku Śląskiego: POMARAŃCZOWY KOD — strategia implementacji zachowań ING Banku Śląskiego oraz RAPORT CSR ING Banku Śląskiego (Złote Szpalty); BAŚKA — magazyn dla pracowników ING Banku Śląskiego (Srebne Szpalty) oraz RAPORT CSR ING Banku Śląskiego (wyróżnienie w kategorii Publikacja jednorazowa)
 • Maj 2016 – I miejsce w konkursie Lamparty 2016 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2016 - trzy brązowe miecze KTR dla ING Banku Śląskiego w konkursie na najlepsze i najciekawsze prace budujące krajobraz komunikacji i marketingu w Polsce
 • Maj 2016 - Srebrny Listek CSR przyznany przez tygodnik POLITYKA
 • Maj 2016 – drugie miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii największy wolumen i największa wartość transakcji OTC rozliczonych w KDPW_CCP w 2015 roku
 • Maj 2016 - Tytuł „Bankowiec Roku” przyznany przez miesięcznik Forbes Małgorzacie Kołakowskiej, prezes ING Banku Śląskiego do końca kwietnia br.
 • Maj 2016 – 1 miejsce w rankingu rachunków dla dużych firm przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Kwiecień 2016 – tytuł Złotego Banku przyznany przez Puls Biznesu oraz Bankier.pl za najwyższą jakość obsługi oraz nagroda Złotego Bankiera za najlepszy bank w mediach społecznościowych
 • Marzec 2016 - Gwiazda Jakości Obsługi 2016 w kategorii Banki w IX edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi
 • Luty 2016 - Złoty Bell dla aplikacji mobilnych ING Banku Ślaskiego w kategorii Mobilny Bank Roku 2015
 • Luty 2016 - międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany po raz siódmy przez Top Employers Institute
 • Luty 2016 – pierwsze miejsce w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznesu
 • Luty 2016 – pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza jakość obsługi w placówce oraz drugie miejsce w kategorii Najlepsza jakość obsługi w kanałach zdalnych w rankingu Instytucja roku 2015 przygotowanym przez redakcję serwisu Moje Bankowanie
 • Luty 2016 - certyfikat „Zielonego Biura”, dla biur centrali banku przy ul. Sokolskiej 34 i ul. Chorzowskiej 50 w Katowicach
 • Styczeń 2016 – II drugie miejsce w rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
Rok 2015
 • Grudzień 2015 - ING Bank Śląski dziewiąty raz w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Październik 2015 – III miejsce w konkursie najlepszy Raport Roczny 2014, w kategorii Banki i Instytucje Finansowe
 • Październik 2015 – złota statuetka Effie za kampanię pożyczki gotówkowej: „Albo realizujemy, albo snujemy” oraz brązowa statuetka Effie za kampanię: „Liczą się Ludzie”
 • Październik 2015 – I miejsce w rankingu kont dla młodzieży przygotowanym przez portal Money.pl
 • Październik 2015 – 1 miejsce w rankingu kont maklerskich przygotowanym przez portal Comperia.pl
 • Wrzesień 2015 – nagroda „Lider Informatyki 2015” przyznana ING Bankowi Śląskiemu w kategorii bankowość i finanse w konkursie organizowanym przez miesięcznik Computerworld
 • Wrzesień 2015 – III miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna” w rankingu Przyjazny Bank przygotowany przez redakcję Newsweek
 • Wrzesień 2015 – III miejsce w rankingu „Najbardziej przyjazne banki dla biznesu” opublikowanym przez miesięcznik Forbes
 • Sierpień 2015 – pierwsze miejsce w rankingu kont dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Sierpień 2015 – pierwsze miejsce w rankingu najatrakcyjniejszych kont oszczędnościowych przygotowanym przez portal sfera-finansów.pl
 • Lipiec 2015 – pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu kont przygotowany przez Banking Magazine
 • Lipiec 2015 – Urządzenie recyklingowe ING Banku Śląskiego z czytnikiem zbliżeniowym i wrzutnią elektroniczną on-line zakwalifikowane do finału konkursu Dobry Wzór 2015
 • Lipiec 2015 – pierwsze miejsce w rankingu kont dla firm z dwuletnim stażem przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Lipiec 2015 – ING Bank Śląski zajął trzecie miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Gwiazdy Bankowości” w kategoriach struktura biznesu oraz innowacyjność
 • Czerwiec 2015 – nagroda Portfele Wprost 2015 dla ING Banku Śląskiego w kategorii „Bankowość internetowa i aplikacje mobilne”
 • Czerwiec 2015 – III miejsce w rankingu kont internetowych przygotowanym przez redakcję tygodnika Polityka
 • Czerwiec 2015 – Barbara Pasterczyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w ING Banku Śląskim, wyróżniona tytułem „Dyrektor Marketingu Roku 2014”
 • Czerwiec 2015 – Mirosław Forystek, Dyrektor Pionu IT, w grupie finalistów konkursu European CIO of 2015
 • Czerwiec 2015 – Pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu jakości obsługi klienta w placówkach, przygotowanym przez portal MojeBankowanie.pl
 • Czerwiec 2015 – III miejsce w rankingu „Jakość na bank”, badającym jakość obsługi klientów w bankowości, przygotowanym przez TNS Polska
 • Maj 2015 – I miejsce w konkursie Lamparty 2015 wyróżniające najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2015 – Srebrny Listek CSR przyznany przez tygodnik POLITYKA
 • Maj 2015 – ING Bank Śląski nagrodzony w konkursie KTR srebrnym mieczem w kategorii „Kampania” za akcję „Albo realizujemy, albo snujemy” oraz dwiema srebrnymi nagrodami w kategorii „Film” za spoty „Garbus” i „Foto”. ING otrzymał również srebrny miecz w kategorii „Ilustracje” - w ramach kampanii wizerunkowej „Liczą się ludzie”, za którą otrzymał brązowy miecz w kategorii kampania wizerunkowa.
 • Maj 2015 - pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu zdalnych form kontaktu, w kategorii „infolinia”, przygotowanym przez portal MojeBankowanie.pl
 • Maj 2015 - pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu zdalnych form kontaktu, w kategorii „e-mail”, przygotowanym przez portal MojeBankowanie.pl
 • Kwiecień 2015 – nagroda dla ING Banku Śląskiego za wdrożenie nowoczesnych rozwiązań zbliżeniowych w kategorii Doświadczenie Klienta, w konkursie Contactless & Mobile Awards 
 • Kwiecień 2015 – nagroda Visa Europe Best Award 2015 dla ING Banku Śląskiego za wdrożenie mobilnych płatności zbliżeniowych oraz portfela elektronicznego V.me by Visa podczas konferencji Visa Future Event
 • Kwiecień 2015 – drugie miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu zdalnych form kontaktu, przygotowanym przez portal MojeBankowanie.pl
 • Kwiecień 2015 – Tytuł „Bankowiec Roku” przyznany przez miesięcznik Forbes Małgorzacie Kołakowskiej, Prezes ING Banku Śląskiego
 • Kwiecień 2015 – Nagroda Most Mature PMO 2014 dla ING Banku Śląskiego przyznana w konkursie PMO Award podczas Portfolio Experience Conference
 • Kwiecień 2015 – Złoty Bankier 2014, w kategorii „Najlepszy spot reklamowy banku”, za reklamę emitowaną w ramach kampanii „Liczą się ludzie” oraz w kategorii "Najlepszy kredyt hipoteczny", za ofertę "Mieszkaj bez kompromisów"
 • Kwiecień 2015 – pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii Bankowość, Ubezpieczenia, Instytucje Finansowe w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy 2014 w opinii specjalistów i menedżerów” organizowanym przez Antal International
 • Kwiecień 2015 – ING Bank Śląski laureatem konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii CSR za projekt migam.pl - umożliwiający komunikację z osobami niesłyszącymi
 • Marzec 2015 – drugie miejsce dla aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego w rankingu aplikacji bankowych przygotowanym przez redakcję portalu Bankier.pl
 • Marzec 2015 - nagroda specjalna im. Remigiusza Kaszubskiego przyznana Małgorzacie Kołakowskiej, prezes ING Banku Śląskiego przez Związek Banków Polskich za działania na rzecz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie płatności i bankowości mobilnej
 • Marzec 2015 – Gwiazda Jakości Obsługi dla ING Banku Śląskiego w rankingu klientów organizowanym przez portal www.jakoscobslugi.pl
 • Luty 2015 – II miejsce w rankingu kont osobistych w kategorii „Najlepsze konto osobiste 2015” przygotowanym przez redakcję portalu Money.pl
 • Luty 2015 – ING Bank Śląski nagrodzony jako lider na rynku Treasury BondSpot Poland w zakresie obrotów na rynku kasowym oraz transakcji warunkowych
 • Luty 2015 – nagroda Złoty Bell w kategorii „Mobilny Bank Roku 2014” przyznany podczas Gali Mobility Trends 2014
 • Styczeń 2015 – I miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez redakcję TotalMoney.pl
Rok 2014
 • Grudzień 2014 – ING Bank Śląski ósmy raz w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Grudzień 2014 – Małgorzata Kołakowska, Prezes ING Banku Śląskiego, uhonorowana tytułem „Najlepszy Menadżer 2014,” przez redakcję tygodnika Bloomberg Businessweek
 • Grudzień 2014 – Mirosław Boda, Wiceprezes ING Banku Śląskiego, jednym z najlepszych Dyrektorów Finansowych w Polsce, według Gazety Finansowej
 • Grudzień 2014 – Mirosław Forystek, Dyrektor Pionu IT, uhonorowany tytułem CIO 2014, przez klub CIO
 • Grudzień 2014 – drugie miejsce w konkursie na nowe technologie w kategorii Internet, w plebiscycie organizowanym przez Komputer Świat
 • Listopad 2014 – nagroda „Most Innovative Bank in Poland, 2014” przyznana ING Bankowi Śląskiemu przez International Finance Magazine
 • Listopad 2014 - nagroda „Najlepszy program / system / urządzenie IT w Polsce w 2014 roku do obsługi systemów kartowych” za Portfel Elektroniczny ING V.me by Visa, przyznana podczas międzynarodowej konferencji Central European Electronic Card Warsaw 2014
 • Listopad 2014 – I miejsce dla ING Banku Śląskiego, w rankingu kredytów hipotecznych, przygotowanym przez redakcję Bankier.pl, w kategorii „Kredyt z 20-procentowym wkładem własnym”
 • Listopad 2014 – nagroda „Produkt roku”, dla platformy handlowo-aukcyjnej Aleo oraz tytuł „Wizjoner rynku” dla Michała Bolesławskiego, wiceprezesa zarządu ING Banku Śląskiego, odpowiedzialnego za Aleo, przyznane przez kapitułę konkursu IT@BANK 
 • Październik 2014  – II miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii „Banki i instytucje finansowe” oraz I miejsce w kategorii „Banki i instytucje finansowe” za raport roczny w internecie w konkursie „The Best Annual Report 2013”
 • Październik 2014 – dwie srebrne statuetki Effie za kampanię Otwartego Konta Oszczędnościowego: „Tyle mamy oszczędności, ile mamy na koncie” oraz kampanię platformy Aleo: „Szef wszystkich szefów”
 • Październik 2014 – nagroda „Nobilatum 2014”, dla najlepszej instytucji finansowej, w kategorii „Bank dla dużych przedsiębiorców”, przyznana przez miesięcznik Polish Market
 • Wrzesień 2014 – tytuł ”Influencer of the year”, przyznany przez reprezentantów sektora bankowego Michałowi Bolesławskiemu, wiceprezesowi ING Banku Śląskiego, za platformę handlowo-aukcyjną Aleo
 • Wrzesień 2014 – II miejsce w rankingu „Najbardziej przyjazne banki dla biznesu” opublikowanym przez miesięcznik Forbes
 • Wrzesień 2014 – I miejsce w kategorii „Bankowość mobilna” III miejsce w kategorii „Banki w internecie” w rankingu Przyjazny Bank przygotowany przez redakcję Newsweek
 • Wrzesień 2014 – ING Bank Śląski nagrodzony tytułem Lidera w kategorii „Największa sprzedaż gwarancji de minimis w odniesieniu do kapitałów własnych” podczas konferencji „Jak oceniamy program gwarancji de minimis", zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Wrzesień 2014 – I miejsce dla konta z Lwem Direct w rankingu kont osobistych dla młodzieży przygotowanym przez TotalMoney.pl
 • Sierpień 2014 – I miejsce dla pożyczki gotówkowej ING w rankingu przygotowanym przez TotalMoney.pl
 • Sierpień 2014 – II miejsce w rankingu kredytów gotówkowych przygotowanych przez portal onet.pl
 • Sierpień 2014 – I miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu najlepszych ofert pożyczek (wg całkowitego kosztu kredytu) przygotowanym na podstawie kalkulatora Comperii
 • Lipiec 2014 – II miejsce dla ING Banku Śląskiego w rankingu kont osobistych w kategorii „klient internetowy” przygotowanym przez redakcję portalu Bankier.pl
 • Lipiec 2014 – I miejsce i tytuł „Najlepszy Bank w Polsce” w konkursie Euromoney Awards for Excellence
 • Czerwiec 2014 – I miejsce w rankingu Gazety Finansowej w kategorii „Najlepsze oferty Private Banking”
 • Czerwiec 2014 – II miejsce w rankingu "50 największych banków w Polsce 2014" Miesięcznika Finansowego Bank w kategorii "Banki finansujące nieruchomości" 
 • Czerwiec 2014 – II miejsce w rankingu internetowych kont osobistych TotalMoney.pl
 • Czerwiec 2014 – nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RPw kategorii „Ład Gospodarczy i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”
 • Czerwiec 2014– I miejsca w rankingu portalu Money.pl w kategoriach „Najlepsze konto firmowe 2014”  i „Najlepsza obsługa klienta biznesowego”
 • Maj 2014 – II miejsce w XXII edycji konkursu Gazety Bankowej „Najlepszy Bank” w kategorii „Duży Bank Komercyjny”
 • Maj 2014 – II miejsce w konkursie Lamparty 2014 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2014 – certyfikat Zielone Biuro dla Biura Centrali ING Banku Śląskiego w ING Tower w Warszawie, przy ul. Puławskiej 2, przyznany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska
 • Maj 2014 – II miejsce w rankingu „Jakość na bank”, badającym jakość obsługi klientów w bankowości, przygotowanym przez TNS Polska
 • Maj 2014 – Złoty Listek CSR przyznany przez tygodnik POLITYKA w ramach Listy 500
 • Maj 2014 – wyróżnienie w konkursie Innovation Award Media Trendy dla platformy handlowo-aukcyjnej Aleo w kategorii „Open & Start up – najbardziej innowacyjna platforma cyfrowa”
 • Kwiecień 2014 – Kryształowe Godło Marki Godnej Zaufania dla ING Banku Śląskiego w kategorii Bank w sondażu European Trusted Brands 2014 organizowanym przez Reader’s Digest
 • Kwiecień 2014 – I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 • Kwiecień 2014 – tytuł TOP RATED nadany prestiżowy międzynarodowy magazyn Global Custodian dla ING Banku Śląskiego za najwyższy poziom świadczonych usług powierniczych w 2013 roku
 • Kwiecień 2014 – II miejsce w rankingu najlepszych kredytów nieodnawialnych dla firm oraz III miejsce w rankingu pożyczki gotówkowej dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych - rankingi przygotowane przez TotalMoney.pl
 • Marzec 2014 – Tytuł „Bankowiec Roku” przyznany przez miesięcznik Forbes Małgorzacie Kołakowskiej, Prezes ING Banku Śląskiego
 • Marzec 2014 – I miejsce w rankingu portalu eBroker.pl porównującym przystępność tabel opłat i prowizji banków
 • Marzec 2014 – międzynarodowe certyfikaty Top Employer Polska przyznany po raz piąty oraz Top Employer Europe nadane przez Top Employers Institute
 • Luty 2014 – I miejsce w rankingu kont osobistych w kategorii „Najlepsza obsługa klienta” oraz II miejsce w kategorii „Najlepsze konto osobiste 2014” przygotowanym przez redakcję portalu Money.pl
 • Luty 2014 – I miejsce w kategoriach „pożyczki gotówkowe”, „kredyty online” oraz „konto dla przedsiębiorcy” w rankingach przeprowadzonych przez redakcję portalu TotalMoney.pl
 • Styczeń 2014 – Gwiazdę Jakości Obsługi dla ING Banku Śląskiego w rankingu organizowanym przez portalwww.jakoscobslugi.pl
 • Styczeń 2014 – nagroda Złoty Bell w kategorii „Mobilny Bank – Najlepsza Oferta roku 2013” przyznany podczas Gali Mobility Trends 2013
Rok 2013
 • Grudzień 2013 – certyfikat „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku” przyznany przez kapitułę konkursu ekologicznego „Przyjaźni środowisku”
 • Grudzień 2013 – ING Bank Śląski w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Grudzień 2013 – nagroda dla ING Banku Śląskiego w kategorii „Najlepszy program / system / urządzenie IT w Polsce w 2013 roku do obsługi systemów kartowych” za wdrożenie bankomatu zbliżeniowego przyznana na Konferencji Central European Electronic Card Warsaw
 • Grudzień 2013 – Nagroda w kategorii „Najlepszy Debiut” za Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ING Banku Śląskiego za lata 2011-2012, w ogólnopolskim konkursie „Raporty Społeczne” organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z PwC i SGS
 • Listopad 2013 – ING Bank Śląski zwycięzcą w listopadowej edycji konkursu Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca, organizowanego przez portal CSR.pl. Bank został doceniony za organizowanie akcji honorowego krwiodawstwa
 • Listopad 2013 – pierwsze miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii Bankowość, Ubezpieczenia, Instytucje Finansowe w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy 2013 w opinii specjalistów i menedżerów” organizowanym przez Antal International
 • Listopad 2013 - III miejsce w rankingu kredytów i pożyczek gotówkowych w listopadzie 2013 r. przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Listopad 2013 - Nagroda specjalna dla ING Banku Śląskiego za ochronę danych klientów i wzorcowe wdrażanie Rekomendacji „D” Komisji Nadzoru Finansowego przyznana w rankingu IT@Bank 2013
 • Listopad 2013 - II miejsce dla infolinii ING Banku Śląskiego w badaniu jakości obsługi klienta na infoliniach banków, przeprowadzonym przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia
 • Listopad 2013 - III miejsce w rankingu internetowych kont osobistych przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Październik 2013 – II miejsce dla ING Banku Śląskiego w kategorii „Banki i instytucje finansowe” w konkursie „The Best Annual Report 2012”
 • Październik 2013 – złota statuetka Effie za kampanię pożyczki gotówkowej „Lepiej pożyczyć z banku, niż od rodziny” oraz brązowa statuetka za kampanię otwartego konta oszczędnościowego „Tyle mamy oszczędności, ile mamy na koncie”
 • Wrzesień 2013 - II miejsce w rankingu kont dla studentów przygotowanym przez portal Money.pl
 • Wrzesień 2013 - II miejsce w rankingu tygodnika Newsweek „Przyjazny Bank Newsweeka" w kategorii „Bankowość mobilna” oraz III miejsce w kategorii „Banki w internecie”
 • Lipiec 2013 - I miejsce w rankingu kont dla firm rozpoczynających działalność przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Czerwiec 2013 - II miejsce w rankingu kont z dostępem do internetu przygotowanym przez portal TotalMoney.pl
 • Czerwiec 2013 – tytuł Solidnego Pracodawcy Roku przyznany ING Bankowi Śląskiemu za efektywną oraz innowacyjną politykę personalną
 • Czerwiec 2013 - II miejsce dla infolinii ING Banku Śląskiego w badaniu jakości obsługi klienta na infoliniach banków, przeprowadzonym przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia
 • Maj 2013 – I miejsce w kategorii „Banki Duże” w konkursie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2013” oraz wyróżnienie za najlepszą strukturę portfela
 • Maj 2013 – III miejsce dla ING Banku Śląskiego w konkursie Lamparty 2013 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych
 • Maj 2013 – III miejsce dla ING Banku Śląskiego jako Marki Godnej Zaufania w kategorii "Bank" w sondażu European Trusted Brands 2013 organizowanym przez Reader’s Digest
 • Maj 2013 – Złoty Listek CSR przyznany przez tygodnik POLITYKA w ramach Listy 500
 • Kwiecień 2013 – II miejsce w rankingu „Bank najbliższy klientowi” przygotowanym przez Dziennik Gazeta Prawna
 • Kwiecień 2013 – III miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2013 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • Kwiecień 2013 – ING Bank Śląski Reklamodawcą Roku w konkursie reklamy KTR. Bank otrzymał także srebrne wyróżnienie za najlepszą kampanię oraz dwa złote wyróżnienia za spoty reklamowe w kategorii usługi finansowe.
 • Kwiecień 2013 – wyróżnienie dla ING Banku Śląskiego w rankingu najdynamiczniej rozwijających się spółek giełdowych w kategorii bank wg miesięcznika Forbes
 • Kwiecień 2013 – I miejsce w rankingu najwygodniejszych kont osobistych opracowanym przez Comperia.pl dla portalu Forbes.pl
 • Marzec 2013 – Gwiazda Jakości Obsługi 2013 dla ING Banku Śląskiego w rankingu organizowanym przez portal www.jakoscobslugi.pl
 • Marzec 2013 - Międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany po raz czwarty przez Corporate Research Foundation
 • Luty 2013 - Złoty Bankier 2012 w kategorii „Najlepszy spot reklamowy banku” za reklamę emitowaną w ramach kampanii „Lepiej pożyczyć z banku, niż od rodziny”
 • Styczeń 2013 – II miejsce w rankingu Money.pl w kategoriach „Najlepsze konto studenckie” oraz „Najlepsze konto młodzieżowe”
 • Styczeń 2013 – ING Bank Śląski w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Styczeń 2013 – Status TOP RATED nadany przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej w 2012 roku
Rok 2012
 • Grudzień 2012 – II miejsce w zestawieniu najcenniejszych marek polskich, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita, w kategorii instytucje finansowe
 • Grudzień 2012 – nagroda w kategorii Najlepszy program/system IT  w Polsce w 2012 roku do obsługi systemów kartowych za pilotaże płatności mobilnych NFC przyznana na Konferencji Central European Electronic Card
 • Listopad 2012 – I miejsce dla konsultantów oraz III miejsce dla infolinii ING Banku Śląskiego w badaniu jakości infolinii banków, przeprowadzonym przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia
 • Październik 2012 – I nagroda dla ING Banku Śląskiego za „Najlepszy raport roczny w Internecie” oraz wyróżnienie za „Najlepsze sprawozdanie z działalności” w kategorii „Banki i instytucje finansowe” w konkursie „The Best Annual Report 2011”
 • Październik 2012 – nagroda specjalna Green IT przyznana ING Bankowi Śląskiemu w konkursie Lider Informatyki 2012 organizowanym przez redakcję miesięcznika Computerworld
 • Październik 2012 – ING Bank Śląski na piątym miejscu w zestawieniu najbezpieczniejszych banków w Europie Środkowo-Wschodniej według rankingu przygotowanego przez magazyn Global Finance
 • Wrzesień 2012 – wyróżnienie dla ING Banku Śląskiego w rankingu „Bank dla Firm” organizowanego przez miesięcznik Forbes
 • Wrzesień 2012 – III miejsce w kategorii banki w rankingu Jakość Obsługi 2012 organizowanym przez portal JakoscObslugi.pl
 • Sierpień  2012 – I miejsce w rankingu kredytów hipotecznych z wkładem własnym na poziomie 20% przygotowanym przez Bankier.pl
 • Sierpień 2012 - ING Bank Śląski po raz piąty w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Lipiec  2012 – I miejsce w rankingu kredytów hipotecznych z wkładem własnym na poziomie 20% przygotowanym przez Bankier.pl
 • Czerwiec 2012 – I miejsce w kategorii „Banki Duże” w konkursie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2012” oraz wyróżnienie za najlepszą strukturę portfela
 • Maj 2012 – Srebrny Listek CSR przyznany przez tygodnik POLITYKA w ramach Listy 500
 • Kwiecień 2012 - wyróżnienie dla ING Banku Śląskiego za aplikację ING BankMobile na iPhone w konkursie Generation Mobile 2012
 • Kwiecień 2012 – I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2012 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • Kwiecień 2012 – wyróżnienie dla trzech kampanii ING Banku Śląskiego w Polskim Konkursie Reklamy: złoto w kategoriach „Kampania” i „Reklama  - film internetowy” oraz brąz w kategorii „Reklama – film tv”
 • Kwiecień 2012 – laur Festiwalu Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej Federio Jubileo 2012 dla ING Banku Śląskiego za wieloletnią pomoc i zaangażowanie na rzecz Festiwalu
 • Marzec 2012 - międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany po raz trzeci przez Corporate Research Foundation
 • Marzec 2012 - ING Bank Śląski na czwartym miejscu w zestawieniu najbezpieczniejszych banków w Europie Środkowo-Wschodniej według rankingu przygotowanego przez magazyn Global Finance
 • Luty 2012 – I miejsce w rankingach kredyt hipoteczny dla przedsiębiorców z wkładem własnym na poziomie 20% i 50% przygotowanym przez Bankier.pl
 • Styczeń 2012 - ING Bank Śląski w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Styczeń 2012 – I miejsce w rankingu Money.pl w kategoriach „konto dla studenta” oraz „konto dla młodzieży”
 • Styczeń 2012 – nagroda dla ING Banku Śląskiego jako jednej z „Najaktywniejszych Firm” w VIII edycji Dnia Przedsiębiorczości, promującego działania na rzecz kształtowania przedsiębiorczości u młodych ludzi
Rok 2011
 • Grudzień 2011 – III miejsce w zestawieniu najcenniejszych marek polskich, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita, w kategorii instytucje finansowe
 • Grudzień 2011 – I miejsce w rankingu kredytów hipotecznych dla przedsiębiorców z wkładem własnym na poziomie 20% przygotowanym przez Bankier.pl.
 • Listopad 2011 – tytuł Panteon Polskiej Ekologii za działania z zakresu edukacji ekologicznej
 • Październik 2011 – II miejsce w konkursie „The Best Annual Report 2010" w kategorii banki i instytucje finansowe
 • Październik 2011 – srebrna statuetka Effie za kampanię konta internetowego „Bajki”
 • Październik 2011 – I miejsce w rankingu kredytów hipotecznych w złotych z pakietem produktów dodatkowych przygotowanym przez Money.pl.
 • Wrzesień 2011 – wyróżnienie „Godło Jakości Obsługi 2011”, przyznawane na podstawie badania opinii konsumentów
 • Wrzesień 2011 - I miejsce w rankingach kredytów hipotecznych przygotowanych przez Bankier.pl oraz Comperia.pl. Bank został wyróżniony za najkorzystniejsze warunki finansowania w PLN na zakup domu jednorodzinnego z wkładem własnym (Bankier.pl)
 • oraz najciekawszy kredyt hipoteczny w PLN na zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym (Comperia.pl)
 • Wrzesień 2011 – wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność Fundacji Sztuki Polskiej ING
 • Lipiec 2011 – ING Bank Śląski ponownie w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie
 • Lipiec 2011 – I miejsce w rankingach kredytów hipotecznych przygotowanych przez Open Finance i TotalMoney.pl. W obu zestawieniach Bank został uznany za organizację, która oferuje najkorzystniejsze warunki finansowania w PLN
 • Czerwiec 2011 – I miejsce w badaniu Krzyształy Symetrii – pierwszej edycji badania użyteczności stron internetowych banków
 • Czerwiec 2011 – II miejsce w rankingu jakości obsługi klient ów przez infolinie przeprowadzonym przez ARC Opinia i Rynek
 • Czerwiec 2011 – III miejsce w rankingu dziennika Rzeczpospolita za najlepszy bank w 2010
 • Maj 2011 - Kryształowa Statuetka Marki Godnej Zaufania dla ING Banku Śląskiego w kategorii Bank w sondażu European Trusted Brands organizowanym przez Reader’s Digest
 • Kwiecień 2011 – I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2011 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • Marzec 2011 - międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany przez Corporate Research Foundation
 • Luty 2011 – statuetka Złoty Bankier za najlepszy kredyt hipoteczny oraz za najlepszą bankowość mobilną w konkursie Złoty Bankier 2010 na najlepsze produkty i usługi bankowe
 • Luty 2011 – I miejsce w rankingu kredytów hipotecznych w złotych w ofercie z wkładem własnym na poziomie 20% przygotowanym przez Bankier.pl.
 • Styczeń 2011 – II miejsce dla Konta Direct w rankingu przygotowanym przez Money.pl. Oferty rachunków dla klientów indywidualnych 34 banków oceniono pod kątem kosztów prowadzenia i obsługi, dostępu do konta i środków oraz obsługi klienta.
 • Styczeń 2011 – ING Bank Śląski w składzie RESPECT Index - giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie

2010 r. - 2001 r.

x
Rok 2010
 • Grudzień 2010 - III miejsce w rankingu Bank Najbliższy Klientowi organizowanym przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej
 • Grudzień 2010 - II miejsce w kategorii Finanse w rankingu najmocniejszych marek organizowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita
 • Październik 2010 - Nagroda Złote EFFIE 2010 w kategorii Long Term za kampanię „Taki duży, a taki internetowy” oraz dwie nagrody Srebrne EFFIE w kategorii usługi finansowe za kampanie „Jestem internetowy” oraz „Zmiana”
 • Wrzesień 2010 - II miejsce w rankingu tygodnika Newsweek „Przyjazny Bank" w kategorii „Bank dla niepełnosprawnych” oraz II miejsce w kategorii „Bank dla internautów”
 • Wrzesień 2010 – III miejsce w rankingu Jakość Obsługi 2010 organizowanym przez portal www.jakoscobslugi.pl
 • Sierpień 2010, tytuł Superbrand Polska przyznawany najsilniejszym markom konsumenckim przez międzynarodową organizację Superbrands
 • I miejsce w rankingu dziennika Rzeczpospolita za najlepszy bank w 2009 (czerwiec)
 • Międzynarodowy znak Top Employers dla ING Banku Śląskiego przyznany przez Corporate Research Foundation (marzec)
 • Status TOP RATED nadany przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej w 2009 roku (styczeń)
Rok 2009
 • III miejsce w kategorii Finanse w rankingu najmocniejszych marek organizowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita (grudzień)
 • Wyróżnienie w konkursie Firma Dobrze Widziana, dla firmy o najbardziej odpowiedzialnym społecznie wizerunku w województwie śląskim (listopad)
 • Nagroda w konkursie Sztuka cenniejsza niż złoto dla ING Banku Śląskiego reprezentującego Fundatorów i Darczyńców Fundacji Sztuki Polskiej ING, za promowanie i wspieranie kultury i sztuki w Polsce (listopad)
 • Wyróżnienie w kategorii Perły wielkie w rankingu Perły Polskiej Gospodarki organizowanym przez Polish Market i Instytut Nauk Ekonomicznych PAN (listopad)
 • ING Bank Śląski uczestnikiem pierwszego w Polsce giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index (listopad)
 • Nagroda Srebrna EFFIE 2009 w kategorii Usługi finansowe za kampanię lokaty Orędzie (październik)
 • I miejsce w konkursie The Best Annual Report 2008 w kategorii Banki i instytucje finansowe za najlepszy raport roczny oraz wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie z działalności spółki przyznane przez Instytut Rachunkowości i Podatków (październik)
 • Główna nagroda za wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania infrastrukturą IT i usługami biznesowymi przyznana przez BMCForum (październik)
 • I miejsce w rankingu tygodnika Newsweek Przyjazny Bank w kategorii Bank dla niepełnosprawnych oraz III miejsce w kategorii Bank dla internautów (wrzesień)
 • Tytuł Superbrand Polska oraz Business Superband Polska przyznawane najsilniejszym markom konsumenckim i biznesowym przez międzynarodową organizację Superbrands (maj)
 • Kryształowa Statuetka Marki Godnej Zaufania dla ING Banku Śląskiego w kategorii Bank w sondażu European Trusted Brands organizowanym przez Reader’s Digest (kwiecień)
 • Nagroda dla Banku jako Firmy Bliskiej Środowisku w konkursie organizowanym przez Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej (marzec)
 • Lamparty 2008, nagroda bankowców za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej (marzec)
 • III miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku (Puls Biznesu) (luty)
 • I miejsce w kategorii Banki i doradcy inwestycyjni w XIV edycji rocznika Book of Lists (luty)
 • Róża bez kolców- I miejsce w rankingu najlepszych banków wg oceny największych przedsiębiorstw w Polsce (Home & Market) (luty)
 • Fundacja ING Dzieciom laureatem medalu św. Brata Alberta za rok 2008 za wspieranie przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych (styczeń)
 • Status TOP RATED nadany przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej w 2008 roku (styczeń)
Rok 2008
 • II miejsce w kategorii Finanse w rankingu najmocniejszych marek organizowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita (grudzień)
 • I miejsce w konkursie Najładniejsza polska karta 2008 dla Mojej Karty ING z kadrem Katedry autorstwa Tomka Bagińskiego (grudzień)
 • Nagroda Srebrne EFFIE 2008 w kategorii Usługi finansowe za kampanię OKO oraz Brązowe EFFIE 2008 w kategorii Kampanie długofalowe za kampanię kredytu hipotecznego (listopad)
 • Wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie z działalności spółki przyznane przez Instytut Rachunkowości Wrzesień Podatków (październik)
 • I miejsce w rankingu dziennika Gazeta Wyborcza dla Konta z Lwem Student (wrzesień)
 • Wyróżnienie w konkursie Lider Informatyki organizowanym przez redakcję ComputerWorld (wrzesień)
 • III miejsce w rankingu tygodnika Newsweek Przyjazny Bank (wrzesień)
 • I miejsce dla strony www.ing.pl w rankingu organizowanym przez redakcję Marketing & More (czerwiec)
 • Nagroda w kategorii Projekt Roku 2007 dla bankujesz-kupujesz w konkursieAmbasador Gospodarki Elektronicznej, Partner roku i Projekt roku organizowanym przez Związek Banków Polskich (maj)
 • Pierwsza nagroda w kategorii Systemy transakcyjne w konkursie na Najlepszy projekt informatyczny w instytucjach finansowych - 2007 (Gazeta Bankowa) (marzec)
 • Lamparty 2007, nagroda bankowców za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej (marzec)
 • Laury Buildera, wyróżnienie w kategorii Produkty i Usługi Finansowe dla Budownictwa pośród banków (luty)
 • Nagroda dla Banku jako Firmy Bliskiej Środowisku w konkursie organizowanym przez Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej (luty)
 • III miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku (Puls Biznesu) (luty)
Rok 2007
 • Róża bez kolców- I miejsce w rankingu najlepszych banków wg oceny największych przedsiębiorstw w Polsce (Home & Market) (grudzień)
 • Wyróżnienie Gold Standard dla Konta z Lwem - nagrody przyznawane przez konsumentów (listopad)
 • Tytuł Franczyzora roku 2007 dla najszybciej rozwijających się systemów działających na zasadzie agencji i franczyzny na Ogólnopolskim Salonie Franchisingu (październik)
 • Nagroda Srebrne EFFIE 2007 w kategorii Usługi finansowe za ogólnopolską kampanie kredytu hipotecznego Dojeżdżacie? Dojeżdżamy! (październik)
 • Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w konkursie The Best Annual Report 2006 (październik)
 • Wyróżnienie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości  jako Najaktywniejsza Firma w Dniu Przedsiębiorczości 2007(wrzesień)
 • Lamparty 2006, nagroda bankowców za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki bankowej (kwiecień)
 • Nagroda Silver Rock 2006 w kategorii Rozwój produktów kartowych za pierwszą na rynku kartę Maestro z możliwością indywidualizowania wizerunku, przyznana przez polskie przedstawicielstwo MasterCard Europe (kwiecień)
 • Nagroda główna w piątej edycji Konkursu Gazety Bankowej na Najlepszy Bankowy Projekt Informatyczny 2006 w kategoriiBankowość elektroniczna i e-finanse za aplikację ING Agent (marzec)
 • III miejsce w rankingu Gazety Finansowej Najbardziej rozpoznawalne i wiarygodne marki finansowe (marzec).
 • I miejsce w rankingu Gazety Finansowej Karty kredytowe dla firm za kartę kredytową VISA dla firm (luty).
 • I miejsce w rankingu miesięcznika Home & Market Kampanie reklamowe banków 2006 za kampanię Przyrzekamy kredyt hipoteczny na dobrych warunkach (luty).
 • Status TOP RATED nadany przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej w 2006 roku (styczeń).
Rok 2006
 • Nagrody EFFIE 2006 za efektywność reklamową – 2 srebrne i 1 brązowa - za kampanie Banki są do zarabiania, Pytania – dzieci oraz Taki duży, taki internetowy (październik)
 • I miejsce w konkursie The Best Annual Report 2005 w kategorii Banki i instytucje finansowe za najlepszy raport roczny (październik)
 • I miejsce w rankingu miesięcznika Forbes Najlepszy bank dla klientów indywidualnych (wrzesień)
 • II miejsce w rankingu tygodnika Newsweek Przyjazny Bank (wrzesień)
 • I miejsce dla Złotej karty kredytowej VISA w rankingu Gazety Wyborczej i Expandera Karty prestiżowe dla osób zarabiających ponad 3000 zł miesięcznie (wrzesień)
 • Wyróżnienie dla Pomarańczowej karty kredytowej VISA w rankingu Gazety Wyborczej i Expandera Karty, które warto włożyć do portfela (wrzesień)
 • Tytuł Marka wysokiej reputacji w badaniu Premium Brand 2006 w kategorii Finanse (czerwiec)
 • III miejsce w rankingu miesięcznika BANK Banki uniwersalne za mocną pozycję banku na rynku depozytów i dobry wynik finansowy (maj)
 • III miejsce w rankingu miesięcznika Home&Market Najlepsze konta dla sektora MSP (maj)
 • Bankowiec Roku 2005- tytuł przyznany Brunonowi Bartkiewiczowi, Prezesowi Zarządu ING Banku Śląskiego, przez Gazetę Bankową (kwiecień)
 • Silver Rock 2005 za największe osiągnięcia w rozwoju nowych produktów kartowych za kartę debetową MasterCard Business w euro, przyznana przez polskie przedstawicielstwo MasterCard Europe (kwiecień).
 • Nagroda CEDRYKA – za pomoc i zaangażowanie w organizację IV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej przyznana przez Centrum Ekspresji Dziecięcej działające przy Bibliotece Śląskiej (kwiecień).
 • I miejsce dla karty kredytowej Visa dla małych firm w rankingu www.bankier.pl Karty kredytowe dla firm (luty).
 • Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorcy w kategorii Banki komercyjne (styczeń).
Rok 2005
 • Wyróżnienie specjalne w konkursie Arts & Business Awards za całokształt działań na rzecz promocji i rozwoju kultury i sztuki w Polsce (listopad)
 • Wyróżnienie w konkursie Złote Spinacze 2005 w kategorii Corporate Social Responsibility (CSR) za program społeczny W towarzystwie Lwa (listopad)
 • Tytuł Dobroczyńcy Muzeum Narodowego w Krakowie (wrzesień)
 • Dyplom Prezydenta RP za wspieranie przedsiębiorczych działań młodzieży w ramach Programu Dzień Przedsiębiorczości2005 (wrzesień)
 • I miejsce w rankingu miesięcznika Forbes w zestawieniu Najlepszy Bank Firmowy oraz III miejsce w zestawieniu Najlepszy Bank Detaliczny (wrzesień)
 • IV miejsce w rankingu tygodnika Newsweek Przyjazny Bank (wrzesień)
 • I miejsce w konkursie KOMPAS w kategorii Obecność na uczelni organizowanym pod patronatem dziennika Rzeczpospolita, firmy MillwardBrown SMG/KRC oraz Studenckiego Koła Naukowego Konsultingu SGH w Warszawie (czerwiec)
 • Nagroda CEDRYKA - za pomoc i zaangażowanie w organizację III Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej przyznana przez Centrum Ekspresji Dziecięcej działające przy Bibliotece Śląskiej (kwiecień).
 • Silver Rock 2004 za największe osiągnięcia w rozwoju nowych produktów kartowych, przyznana przez polskie przedstawicielstwo MasterCard Europe (kwiecień).
 • Diamentowy Sponsor za wsparcie programu Prezydenta RP Internet w Szkołach (kwiecień).
 • Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorcy w dwóch kategoriach: Banki komercyjne oraz Oddziały bankowe(styczeń).
Rok 2004
 • Ranking Gazety Bankowej Bankowi wydawcy kart płatniczych: II miejsce w Rankingu ogólnym oraz I miejsce w dwóch dodatkowych kategoriach: Karty dla firm oraz Karty przedpłacone (grudzień)
 • II miejsce (srebrny medal) dla Konta Zysk w kategorii Rachunek Oszczędnościowo – Rozliczeniowy dla Małych Firm oraz II miejsce (srebrny medal) dla Pakietu ProBIZNES w kategorii Pakiet dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw zdobyte podczas X Polskiego Forum Kapitałowo-Finansowego Twoje Pieniądze 2004 (październik)
 • Ranking miesięcznika Profit: II miejsce w zestawieniu Najlepsze Konto Indywidualne oraz III miejsce w zestawieniu Najlepsze Konto dla Firm (wrzesień)
 • Wyróżnienie w rankingu miesięcznika BANK 50 Największych Banków w Polsce w kategorii Najbardziej Uniwersalny Bank w Polsce (kwiecień)
 • Nagroda główna w drugiej edycji Konkursu Gazety Bankowej na Najlepszy Bankowy Projekt Informatyczny 2003 w kategoriiBankowy Lider Informatyki (luty).
 • Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorcy, przyznane przez Warszawski Instytut Bankowości za konsekwencje we wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz wysoki standard oferty dla klientów z segmentu MSP (styczeń).
 • Godło Promocyjne Śląski Oskar przyznane przez tygodnik Goniec Górnośląski za działalność społeczną w regionie Śląska (styczeń).
Rok 2003
 • Status TOP RATED nadany w 2003 roku przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej.
 • II miejsce (srebrny medal) dla Pakietu ProBIZNES oraz III miejsce (brązowy medal) dla Kredytu hipotecznego zdobyte podczas IX Polskiego Forum Kapitałowo-Finansowego Twoje Pieniądze 2003 (październik).
 • III miejsce w rankingu Newsweeka Przyjazny Bank (wrzesień).
 • Nagroda w Konkursie Europrodukt w kategorii e-produkt dla Pakietu ProBIZNES dla średnich przedsiębiorstw (wrzesień).
 • Nagroda dziennika Rzeczpospolita za współpracę w 2002 roku (luty).
 • Wyróżnienie Gazety bankowej w konkursie na Najlepszy Bankowy Projekt Informatyczny 2002 w kategoriach Projekt sieciowyoraz Bankowy lider informatyki (luty).
 • Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorcy, przyznane przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i Warszawski Instytut Bankowości za wdrożenie zintegrowanego systemu usług finansowych, nowoczesnych technologii oraz rozbudowę kanałów dystrybucji w ofercie dla MSP (styczeń).
 • Nagroda miesięcznika Twój Styl Alicja 2002 dla karty Maestro przedpłaconej (styczeń).
Rok 2002
 • Status TOP RATED nadany w 2002 roku przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej.
 • Nagroda miesięcznika Teleinfo dla najlepiej zinformatyzowanej instytucji w kategorii Banki, ubezpieczenia i instytucje finansowe (październik)
 • Złoty Medal dla Konta z Lwem dla najlepszego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, zdobyty podczas VIII Polskiego Forum Kapitałowo-Finansowego Twoje Pieniądze 2002 (październik)
 • III miejsce w ocenie redakcji w rankingu Super Expressu Najlepsze Banki, IV miejsce w tym samym rankingu w ocenie czytelników (wrzesień)
 • Wyróżnienie specjalne w konkursie Ministerstwa Kultury Mecenas Kultury w kategorii Promotor za cykl koncertów oraz nagrań NOSPR w Katowicach (wrzesień)
 • Miesięcznik Profit przeprowadził ocenę rachunków osobistych w 19 polskich bankach. ING Bank Śląski zajął I miejsce (ex aequo z Lukas Bankiem) wśród banków wyróżnionych co najmniej w dwóch kategoriach. Konto z Lwem wyróżniono w trzech kategoriach: Koszty, Dostęp do rachunku oraz Linia Kredytowa (lipiec)
 • Nagroda miesięcznika Twój Pieniądz – Złoty Pieniądz dla Konta z Lwem za najlepszy produkt bankowy roku 2001 (maj)
 • Rankingu kont osobistych opublikowanym przez Rzeczpospolitą w dodatku Moje Pieniądze, Konto z Lwem ING Banku Śląskiego zajęło wiodące pozycje. Konto Prestiż i Konto Student zostały uznane za najlepsze rachunki w swoich kategoriach:Dla ludzi młodych i ceniących nowoczesność oraz Dla Studentów. Na II miejscu w kategorii ofert skierowanych dla VIP-ów znalazło się Konto VIP. Wysoką, trzecią pozycję, wśród ROR-ów dla przeciętnego klienta, zajęło również Konto Standard Taryfa 2 (kwiecień)
 • Przedstawiciele Europay International nagrodzili swoich najlepszych partnerów za wyjątkowy wkład w rozwój rynku kart w Polsce. ING Bank Śląski nagrodzono w dwóch kategoriach: - Golden Rock 2001 (Złota Skała 2001) za wyjątkowe osiągnięcia w masowym wydawaniu kart Maestro: 800 000 kart wydanych w roku 2001, - Silver Rock 2001 (Srebrna Skała 2001) za wyjątkowe osiągnięcia w rozwoju nowych produktów: wprowadzenie pierwszej w Europie karty Maestro Pre-Paid (marzec).
Rok 2001
 • Status TOP RATED nadany w 2001 roku przez GLOBAL CUSTODIAN (prestiżowe opiniotwórcze wydawnictwo amerykańskie) dla ING Banku Śląskiego dla prowadzonej w Polsce działalności powierniczej.
 • III nagroda dla Raportu Rocznego w konkursie na najlepsze sprawozdanie finansowe spółki publicznej za rok 2000 oraz wyróżnienie w kategorii Pisemne sprawozdanie Zarządu.
 • Tytuł Lidera Informatyki 2001 w kategorii Bankowość i finanse w corocznym konkursie dwutygodnika Computerworld.
 • Nagroda Przyjazny dla przedsiębiorstw w kategorii małych i średnich firm, przyznawaną przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i Warszawski Instytut Bankowości w 2001 roku.
 • Tytuł Produktu Roku dla kredytu budowlano-hipotecznego w euro dla osób fizycznych w VII edycji Konkursu Wydawnictwa Murator w 2002 roku.
 • Złoty medal dla Konta z Lwem dla najlepszego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, zdobyty podczas VII Polskiego Forum Kapitałowo-Finansowego Twoje Pieniądze 2001.
 • Tytuł Banku Przyjaznego dla Przedsiębiorców oraz wyróżnienie honorowe w drugiej edycji konkursu, organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG), Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw oraz Warszawski Instytut Bankowości.

2000 r. - 1994 r.

x
Rok 1999
 • II miejsce i nagroda Róża bez Kolców w konkursie magazynu Home & Market na najlepszy bank w opinii przedsiębiorców (styczeń)
 • Nagroda Gazety Finansowej za duży postęp w zakresie produktów detalicznych (marzec)
 • Wyróżnienie w kategorii usługi za Terminowy Rachunek Oszczędnościowy w I Międzynarodowym Konkursie Marketingu Bezpośredniego.
 • Złota Strzaław trzeciej edycji Konkursu Marketingu Bezpośredniego w kategorii Przesyłka bezpośrednia - Business to Customer za mailingową akcję promocyjną Terminowego Programu Oszczędnościowego (TPO).
 • IV miejsce w kategorii Bank dla businessmana, Businessman Magazine.
 • II miejsce w Złotej 500 Polskich Prywatnych Firm Handlowo-Usługowych magazynu Home&Market.
Rok 1997
 • Najbardziej poszukiwany polski pracodawca w 1997 roku - zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomiocznych i Handlowych AIESEC.
Rok 1996
 • I miejsce w kategorii Bank dla biznesmena, I miejsce w kategorii Ofert oraz III miejsce w kategorii Kondycji finansowejw rankingu Businessman Magazine (raport specjalny, listopad).
 • IV miejsce w rankingu Gazety Bankowej Najlepsze Banki '96.
Rok 1995
 • Najbardziej poszukiwany polski pracodawca w 1995 roku - zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomiocznych i Handlowych AIESEC.
 • Najbezpieczniejszy polski bank w 1995 roku wg wskaźnika Businessman Magazine.
 • V miejsce w kategorii Atrakcyjność oferty w Klienckim rankingu banków przeprowadzonym przez Tygodnik Cash.
 • III miejsce w rankingu Gazety Bankowej Najlepsze Banki '95.
Rok 1994
 • Najlepszy Bank dla Businessmana w 1994 roku w rankingu Businessman Magazine.

Nagrody i wyróżnienia dla ING w serwisie Biura Prasowego.