ING BANK ŚLĄSKI

Promujemy polską sztukę współczesną

Fundacja Sztuki Polskiej ING od 16 lat promuje polską sztukę współczesną poprzez budowanie kolekcji sztuki oraz realizację projektów artystycznych. W 2016 roku kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING poszerzyła się o nowe dzieła sztuki. Do kolekcji trafiły następujące prace: Bez tytułu, relief wykonany w technice druku 3D autorstwa Janka Simona, praca video pt. Gift for God Łukasza Surowca, cykl fotograficzny A-Z (Gabloty Edukacyjne) Andrzeja Tobisa oraz cykl fotograficzny Winners Rafała Milacha. 

Zobacz film animowany, który przybliża sposób działania fundacji. Jego autorami są Rafał Dominik i Tymek Borowski, twórca prac z kolekcji fundacji oraz laureat paszportu POLITYKI z 2015 roku.

Jubileuszowa wystawa Sztuka w naszym wieku, realizowana rok wcześniej z okazji 15-lecia Fundacji, miała swoje kolejne edycje w 2016 roku. Została pokazana w galeriach miejskich BWA w Katowicach oraz w Tarnowie. Każdej odsłonie towarzyszył program oprowadzań oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. Fundacja wprowadziła też do dystrybucji książkę Sztuka w naszym wieku i zrealizowała spotkania autorskie w Warszawie, Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Opolu, Lublinie i Lesznie. 

W 2016 roku Fundacja Sztuki Polskiej ING realizowała również cykl działań edukacyjnych skierowanych do pracowników banku. Złożyły się nią następujące działania: 

  • cotygodniowe oprowadzania po kolekcji zorganizowane dla pracowników, którzy podczas 15-20-minutowych spotkań z poszczególnymi pracami z kolekcji poznają je w kontekście twórczości ich autora, nurtu, który reprezentuje i nawiązań historycznych
  • oprowadzania i wizyty na wystawach i interesujących wydarzeniach związanych ze sztuką współczesną
  • I Przegląd Sztuki Biurowej zakończony konkursem, w ramach którego pracownicy tworzyli dzieła inspirowane środowiskiem biurowym
  • warsztaty dla dzieci pracowników. 

Ponadto Fundacja rozpoczęła pracę nad dwoma nowymi projektami, których finał planowany jest na 2017 rok: 

  • bogato ilustrowana książką dla dzieci, która poprzez proste historie o kilkuletnim rodzeństwie przybliży dzieciom istotę działań artystów
  • strona www o sztuce współczesnej, której celem jest przekazanie wiedzy o społecznym funkcjonowaniu sztuki i najnowszych zjawiskach artystycznych, a także zachęcenie do uczestnictwa w wernisażach, wystawach oraz do samodzielnego i świadomego funkcjonowania w świecie sztuki. 

 

Dowiedz się więcej o Fundacji Sztuki Polskiej ING na stronie internetowej fundacji

Karty jak dzieła sztuki

Wizerunki prac z kolekcji są wykorzystywane w materiałach ING Banku Śląskiego S.A i przyczyniają się do popularyzacji sztuki współczesnej. Sama kolekcja jest eksponowana w budynkach fundatorów oraz wypożyczana na wystawy zewnętrzne.

Dowiedz się więcej o ofercie kart ING Banku Śląskiego

Kontakt

Fundacja Sztuki Polskiej ING 
ul. Puławska 2
02-566 Warszawa
telefon: +48 22 820 42 86
e-mail: fundacja@ingart.pl
osoba do kontaktu: Kamila Bondar
Fundacja na Facebooku