Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?

Osoby z określonych przez Ministerstwo Zdrowia grup mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Termin szczepienia zarezerwują bez wychodzenia z domu – przez Internetowe Konto Pacjenta. Wystarczy, że skorzystają z profilu zaufanego. Pozostali muszą jeszcze poczekać na informację o szczepieniach dla kolejnych grup.

Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 przez internet?

Szukam informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 i:

Jak zarejestrować się na szczepienie

Możesz wybrać jeden z trzech sposobów:

  • profil zaufany – rejestrujesz się prosto i wygodnie, bez wychodzenia z domu. Jeśli nie korzystasz jeszcze z profilu zaufanego, załóż go przez swoją bankowość internetową. Dowiedz się więcej
  • telefon – dzwonisz na bezpłatną infolinię Ministerstwa pod numer 989 i ustalasz szczegóły szczepienia z konsultantem. Potrzebujesz numeru PESEL i numeru telefonu komórkowego. W ten sposób możesz zarejestrować również rodziców lub dziadków z danej grupy wiekowej.
  • wizyta w punkcie szczepień – sprawdzasz, gdzie jest najbliższy punkt szczepień i rejestrujesz się osobiście. Sprawdź listę na stronie Ministerstwa

Jak wygląda internetowa rejestracja na szczepienie

1. Jeśli masz profil zaufany, wejdź na pacjent.gov.pl
Zaloguj się profilem zaufanym w systemie e-Rejestracji. 
Jeśli nie korzystasz jeszcze z profilu zaufanego, załóż go przez swoją bankowość internetową. Dowiedz się więcej

2. Sprawdź, czy wszystkie dane są poprawne. 
Zaakceptuj regulamin i pozostałe zgody.

3. Zobaczysz listę 5 dostępnych terminów szczepienia w Twojej najbliższej okolicy.
Wybierz jeden z nich. Jeśli żaden z nich nie będzie Ci odpowiadał lub chcesz zmienić miejsce szczepienia, skorzystaj z wyszukiwarki, wskaż termin i wybierz inny punkt szczepień.

4. Potwierdź wybrany termin.
Na podany przy rejestracji numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem miejsca i terminu Twojego pierwszego szczepienia.

Szczepienie na COVID-19 - informacja o terminach dawek

Umawiasz się tylko na pierwszą dawkę szczepionki. Po jej przyjęciu od razu ustalisz termin drugiej dawki w punkcie szczepień.

Kiedy zaczną się szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia dla poszczególnych grup odbywają się zgodnie z określonym harmonogramem. Jeśli jesteś w danej grupie, dzień przed wybranym terminem otrzymasz SMS z przypomnieniem o wizycie w Twoim punkcie szczepień. Terminy szczepień dla kolejnych grup będą ogłaszane stopniowo przez Ministerstwo Zdrowia. 

Gdzie szukać informacji o szczepieniu przeciw COVID-19

Wszystkie informacje o Twoim szczepieniu znajdziesz po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta. 

Jak zapisać się na listę oczekujących na szczepienie

Formularz zapisów nie jest już dostępny. Jeśli jeszcze nie jesteś w określonej przez program szczepień grupie, obserwuj informacje przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia. Dopiero wtedy zarejestruj się na konkretny termin przez Internetowe Konto Pacjenta. 


Artykuł powstał na podstawie informacji udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia.

Nie masz jeszcze profilu zaufanego?

Dowiedz się więcej