Masz już konto w ING - i co dalej

2021-02-01
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-24

Masz już najważniejsze, czyli konto. To konto daje dostęp do wielu możliwości Mojego ING, pozwala łatwiej kupować nowe produkty, korzystać z nowych usług banku. Zobacz, jak dopasować je do siebie i co może Ci się przydać na start.

Jeśli masz już konto w banku ING, zobacz, co może Ci się jeszcze przydać i jak dopasować je pod swoje potrzeby.

Podpowiadamy najprostsze rozwiązania, które przydadzą się do lepszego zarządzania swoimi finansami i często po prosu ułatwią Ci życie.

Jak łatwiej opłacać rachunki

Zaloguj się do Mojego ING, wejdź w Usługi i Ułatwienia płatności. W zakładce Zaplanowane płatności znajdziesz parę przydatnych rzeczy.

Widzisz powtarzające się lub nadchodzące płatności, więc wiesz, ile jeszcze zejdzie z konta. A jeśli chcesz, żeby rachunki płaciły się same – skorzystaj z polecenia zapłaty lub stałego zlecenia.

 • polecenie zapłaty – dodajesz dostawców, od których dostajesz faktury (np. za prąd, gaz, usługi telekomunikacyjne). Gdy przychodzi dzień rozliczenia, akceptujesz (lub odrzucasz) płatność faktury i już. Bez przepisywania danych do przelewu lub wizyt w punktach obsługi klienta.
 • stałe zlecenie – przyda się, gdy regularnie przelewasz określoną kwotę. Np. raz w miesiącu na konto siostrzenicy na lekcje fortepianu lub co kwartał za kurs hiszpańskiego.

Lepiej zaplanuj domowy budżet

Każdą transakcję Moje ING automatycznie przypisuje do określonej kategorii wydatków – np. „Zdrowie i uroda”, „Odzież i obuwie”, „Samochód i transport”, „Rozrywka i podróże”, itd. Dzięki temu widzisz, na co wydajesz najwięcej i że chyba w tym miesiącu wystarczy już odświeżania garderoby…

Jeśli masz aplikację Moje ING mobile, informację o każdej zmianie konta dostajesz też na telefon – w postaci powiadomienia push.

Drugim przydatnym narzędziem jest Budżet – ustalasz miesięczną kwotę, którą planujesz wydać, a Moje ING pomaga Ci się trzymać tego założenia. Jeśli system dostanie informacje, że wydajesz zbyt szybko, wyśle Ci powiadomienie push.

Jeśli masz też konta w innych bankach – możesz zyskać pełny obraz swoich finansów w jednym miejscu. Dodaj konto z innego banku do Mojego ING. Jeśli masz aplikację – podgląd stanu wszystkich kont możesz zobaczyć na ekranie startowym aplikacji, jeszcze przed zalogowaniem.

Jak łatwiej płacić za zakupy

Jak Ci wygodnie – serio, masz tyle możliwości. Kartą do konta (także zbliżeniowo lub za granicą, dzięki funkcji wielowalutowej – pamiętaj tylko o podłączeniu konta walutowego) lub telefonem.

icon

Dopiero czekasz na kartę?

Nie ma problemu. Od razu po zamówieniu karty Visa możesz aktywować dla niej w Moim ING płatności telefonem. Wystarczy, że pobierzesz naszą aplikację, a w sklepie przyłożysz telefon do terminala. Więcej

Z płatności mobilnych warto wypróbować popularnego BLIKA. To nie tylko kody do płacenia w sklepach stacjonarnych lub wypłacania telefonem w bankomatach. To szybki sposób na płatności za zakupy internetowe lub poratowanie kogoś pieniędzmi – przelew na telefon BLIK jak przelew ekspresowy, 24/7 ale bez dodatkowych opłat :) 

Do wyboru masz też płatności telefonem dla karty wydanej do konta (patrz wyżej) lub dodanie karty do portfela mobilnego (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) - w ten sposób także zapłacisz telefonem, zegarkiem (!) lub przez internet i bez podawania danych karty.

Stoisz w kolejce do kasy, ale nie wiesz, ile masz na koncie?

Możesz ustawić podgląd stanu konta na ekranie aplikacji jeszcze przed zalogowaniem (kwotę lub ustalony przez siebie procent) lub nawet na pulpicie telefonu (nowość!). Ze względów bezpieczeństwa widget na pulpicie telefonu może pokazywać saldo tylko w formie procentowej. 

Jak oszczędzać z kontem osobistym

Prawdopodobnie razem z kontem osobistym założyłeś już Otwarte Konto Oszczędnościowe. To tylko jeden z naszych sposobów na odkładanie pieniędzy.

Poznaj pozostałe:

 • Smart Saver – gdy płacisz za zakupy lub np. opłacasz rachunki, ustalony przez Ciebie procent lub zaokrąglenie kwoty transakcji trafia na rachunek oszczędnościowy Smart Saver
 • cele oszczędnościowe – łatwiej oszczędzać na konkretny cel. Jeśli masz już coś na oku, ustal cel w Moim ING, określ kwotę, w którą celujesz i termin, do którego chcesz odłożyć pieniądze. Moje ING pokaże Ci postępy. Możesz wpłacać, kiedy chcesz lub ustawić znane Ci już stałe zlecenie :) 
 • tańsze zakupy – z Moimi Rabatami dostaniesz zniżki do popularnych sklepów, a z programem Visa Oferty zwrot części pieniędzy za zakupy kartą do konta Visa

Jak jeszcze ułatwić sobie życie z kontem

Z Moim ING – w aplikacji na telefon lub wersji na komputer możesz naprawdę wiele.

Doładować dowolny numer telefonu lub doładować swoje konto w serwisach rozrywkowych (np. Spotify, XBOX) bez podawania danych karty.

Potrzebujesz załatwić sprawę w urzędzie? Załóż profil zaufany, żeby robić to bez kolejek – online. Sprawy w ZUS, wnioski 300+ lub 500+ możesz złożyć także przez Moje ING.

icon

Bez kolejek przejedziesz też na bramkach na autostradzie

Z Autopay - automatycznymi płatnościami za przejazdy będzie szybciej i wygodniej, bo bez portfela, a nawet bez telefonu. Dodajesz do usługi numer rejestracyjny pojazdu, a płatność za przejazd automatycznie schodzi z Twojego konta. Więcej

W Moim ING znajdziesz też ofertę naszych pozostałych produktów – pożyczek, inwestycji, ubezpieczeń czy produktów emerytalnych. Z kontem będzie Ci łatwiej je kupić i z nich korzystać.

Jak udostępnić konto bliskiej osobie

Przede wszystkim pamiętaj, aby nigdy z nikim nie dzielić się danymi do logowania do swojej bankowości. Nie udostępniaj PIN-ów (do karty lub do aplikacji).

Jeśli chcesz, żeby ktoś bliski mógł także korzystać z Twojego konta - możesz go ustanowić pełnomocnikiem lub formalnym współwłaścicielem – wtedy konieczna będzie zmiana konta na konto wspólne Komfort

 • Pełnomocnik może korzystać z konta tak jak właściciel – m.in. robić przelewy czy mieć własną kartę do konta i płacić nią (jeśli ma dostęp do Mojego ING, sam może wtedy zamówić dla siebie taką kartę). Jeśli osoba, którą chcesz ustanowić pełnomocnikiem, też jest naszym klientem – zrobisz to przez internet, w Moim ING - w szczegółach swojego konta. Możesz dodać do dwóch pełnomocników.
 • Współwłaściciel - w równym stopniu może zarządzać pieniędzmi na koncie, także zaciągać zobowiązania kredytowe. Zachowuje też dostęp do konta nawet po śmierci współposiadacza. Jeśli zależy Ci na koncie wspólnym - możesz najpierw otworzyć przez internet konto Komfort, a potem odwiedzić naszą placówkę bankową - miejsce spotkań z osobą, którą chcesz ustanowić współposiadaczem. Weźcie ze sobą dokumenty tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i telefony. Na ich numer będziecie dostawać kody do autoryzacji transakcji. W placówce nasz pracownik zmieni typ konta na wspólne, pomoże współposiadaczowi zamówić własną kartę do konta i uzyskać dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. 

Co z dostępem do konta po śmierci klienta banku

Jeśli macie konto wspólne, po śmierci jednego ze współwłaścicieli konto po prostu staje się rachunkiem bankowym prowadzonym przez jedną osobę. Żeby wypłacić pieniądze z konta zmarłego, które było kontem indywidualnym, należy zgłosić zgon w banku (w naszym banku można to zrobić w placówce lub przez internet).

Temat jest trudny, ale żeby zaoszczędzić dodatkowego kłopotu bliskim, warto wcześniej pomyśleć o dyspozycji na wypadek śmierci. To dokument w którym wskazuje się, kto i w jakiej wysokości otrzyma pieniądze z konta bankowego po śmierci właściciela.

Pod uwagę brane są konta oszczędnościowo-rozliczeniowych (muszą to być także rachunki indywidualne, nie konta wspólne), konta oszczędnościowe oraz rachunki terminowej lokaty oszczędnościowej. W przeciwieństwie do ostatniej woli, w dyspozycji można wskazać tylko: małżonka, wstępnych, zstępnych lub rodzeństwo.

W ramach dyspozycji na wypadek śmierci wypłacimy nie więcej niż dwudziestokrotne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za ostatni miesiąc przed śmiercią posiadacza rachunku. Złożysz ją w dowolnej placówce naszego banku. Pobieramy za nią opłatę zgodną z TOiP.

Gdy chcesz otworzyć kolejne konto

Bardzo nam miło, że tak lubisz z nami bankować. Możesz otworzyć kolejne konto w Moim ING. Zaloguj się, przejdź do Oferty ING i wybierz konto, które Ci pasuje. Nie płacisz za otwarcie kolejnego konta w naszym banku, ale możesz ponieść opłaty zgodne z danym rodzajem konta (np. za kartę, jeśli nie zrobisz nią w miesiącu odpowiedniej sumy transakcji lub za prowadzenie konta Komfort). Szczegóły znajdziesz na stronie wybranego konta i w Tabeli Opłat i Prowizji. 

Jak bankować bezpiecznie

Zacznij od dziennych limitów – ustawisz je dla różnych rodzajów transakcji (np. dla płatności przez internet, za granicą, wypłat, itd.). Jeśli chcesz, możesz też wyłączyć płatności zbliżeniowe swoją kartą lub telefonem, choć naprawdę nie ma się czego obawiać - w okresie epidemii polecano nawet bezdotykowe płatności jako bardziej bezpieczne.

Choć zapewniamy wysokie standardy bezpieczeństwa naszej bankowości – wiele zależy od Ciebie. Zobacz jak bankować bezpiecznie

Jeśli zastanawiasz się nad aplikacją – dobrze, faktycznie trudniej przeprowadzić tutaj atak hackerski, jednak wciąż musisz pamiętać o podstawach bezpieczeństwa:

 • pobieraj aplikację (w tym Moje ING mobile) z zaufanych źródeł – ze sklepu Google Play lub AppStore (w zależności od systemu operacyjnego Twojego telefonu)
 • nie udostępniaj nikomu danych logowania do bankowości, PIN-ów do karty lub aplikacji
 • aktualizuj aplikacje i system operacyjny
 • chroń urządzenie programem antywirusowy
 • bądź na bieżąco z naszymi komunikatami – informujemy Cię o nowych przypadkach oszustw internetowych i radzimy, jak nie dać się okraść

Jeśli zdarzy Ci się stracić kartę - możesz ją zastrzec 24/7 w Moim ING lub na specjalnej infolinii.

Uff, to chyba wszystko. Cieszymy się, że z nami jesteś!

To od czego zaczynamy?

Rozejrzyj się po Moim ING