Pion CIO to ponad 1200 specjalistów i ekspertów IT, dzięki którym bank sprawnie działa i ciągle się rozwija.

  • analizujemy i wdrażamy nowe rozwiązania IT
  • szukamy innowacyjnych rozwiązań, doskonalimy nasze aplikacje, wykorzystujemy nowe technologie
  • wspieramy pracowników banku - dostarczamy im m.in. sprawny sprzęt, oprogramowanie i niezawodny serwis
  • zapewniamy wysoką jakość usług  naszym klientom wewnętrznym i zewnętrznym

Jak pracujemy

Pracujemy w małych, multidyscyplinarnych zespołach, które mają dużą autonomię i same organizują swoją pracę. Stosujemy metodologie inspirowane Agile.

 

Poznaj nasze zespoły

Aplikuj


Chcesz porozmawiać z nami o procesie rekrutacyjnym?

Napisz do nas

Zespół Cybersecurity

Zespoły bezpieczeństwa chronią Bank i klientów w trybie 24/7.  W naszych zespołach mamy specjalistów o profilu:

  • Architektów, którzy projektują mechanizmy bezpieczeństwa i wyznaczają kierunek działania oraz
  • Specjalistów ds. bezpieczeństwa IT, którzy budują zabezpieczenia, monitoring i testują.  


Mamy zespół Blue, który odpowiada, za konfigurację narzędzi bezpieczeństwa oraz reaguje na zdarzenie bezpieczeństwa z systemu klasy SIEM oraz zespół Red, który testuje aplikacje oraz infrastrukturę Banku.
Praca w cybersecurity w Banku przy obecnych wyzwaniach jakie stoją przed sektorem finansowym to praca z najnowszymi technologiami/rozwiązaniami, ciekawymi ludźmi w dynamicznie zmieniającym się środowisku IT.     

Zespół Touchpoint

Współpracujemy na co dzień z kolegami z Holandii, Belgii, Hiszpanii, Rumunii, Niemiec, Turcji oraz Australii. Wspólnie pracujemy tworząc nowe rozwiązania patrząc z perspektywy ING w Polsce jak i całej grupy na świecie. Wszyscy korzystamy ze wspólnych narzędzi i na co dzień korzystamy z języka angielskiego na równi z polskim. Dzięki współpracy z osobami z różnych krajów możemy patrzeć na problemy z wielu różnych perspektyw, poznawać i doceniać różnice kulturowe wielu narodów.

Zespół AI

Nasze produkty automatyzują procesy operacyjne, wspierają podejmowanie decyzji, pomagające przeciwdziałać nadużyciom oraz wspierają naszych klientów w ich codziennym życiu. W ramach obszaru utrzymujemy platformy AI, które na co dzień pomagają naszym Data Scientistom w łatwym eksperymentowaniu, poszukiwaniu właściwych rozwiązań do zdefiniowanych zagadnień oraz wspierają szybkie uprodukcyjnianie oraz skalowanie przygotowanych rozwiązań. 

Dane są dla nas jak paliwo pozwalające nam na Twórcze działanie każdego dnia.

Zespół Cloudowy

Bierzemy czynny udział w rozwoju nowych rozwiązań chmurowych w projekcie Go2Cloud. Wspólnie z innymi zespołami operacyjnymi, wdrażamy i przygotowujemy nowe serwisy chmurowe na bazie, których uruchamiamy nasze aplikacje.

 Specjalista w naszym zespole to typowy DevOps Inżynier – przygotowujący i nadzorujący infrastrukturę w chmurach publicznych na bazie kodu (IaC) używający narzędzi CICD identycznie jak przy dyplomancie aplikacji. Wywodzimy się z różnych obszarów operacyjnych. Wśród nas są specjaliści od deploymentu i testów aplikacji, sieci, wirtualizacji, systemów operacyjnych, IAM, konteneryzacji oraz typowi developerzy. Tylko dzięki takiej współpracy DevOps team posiada komplet kompetencji wsparcia aplikacji w chmurach.

Zespół Technologii Mobilnej

W naszym zespole rozwijamy najlepszą bankowość mobilną dla firm w Europie Środkowej i Wschodniej. Potwierdzają to licznie otrzymywane nagrody i uznanie Klientów dla naszej platformy, a sama aplikacja pozwala na łatwe zarządzanie finansami firmy online z każdego miejsca na świecie.

Aplikację stworzyliśmy od nowa w wydajnej technologii Flutter – jako pierwszy bank w Polsce.

Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze szybciej dodawać nowe funkcje i usługi odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.

Zespoły Developerskie

Pracujemy na najnowszych technologiach, używamy rozwiązań wysokospecjalistycznych, które zapewniają najwyższe możliwe bezpieczeństwo. Pracujemy w małych grupach posiadających swój własny produkt. Używamy różnych języków: javy od 11 do 18 , .net, python, Go. Nasze aplikacje codziennie są używane przez miliony klientów, co czyni naszą pracę ciekawą, pełną wyzwań i odpowiedzialną. Współpracujemy z największymi graczami IT na rynku.

Zespół Botowy

Odpowiadamy za platformę wykorzystującą takie narzędzia jak Speech To Text (STT) i Automatic Speech Recognition (ASR), które konwertują jezyk mówiony na tekst i Natural Language Processing (NLP). Zadaniem tych narzędzi jest zbudowanie odpowiedzi na zadane pytanie.

Budujemy voiceboty i chatboty, które umożliwiają wsparcie naszych klientów w procesach biznesowych oraz ułatwiają prace naszym kolegom i koleżankom z infolinii banku.

Zespół Workplace

Codziennie utrzymujemy środowisko pracy ponad 9 000 pracowników Banku ING w Polsce. Dbamy o to, aby miejsce pracy było nie tylko stabilne, ale również nowoczesne i przygotowane do pracy hybrydowej. Tworzymy nowe trendy w pracy zdalnej, umożliwiające pracę z dowolnego miejsca i urządzenia. Kompleksowo zajmujemy się całym środowiskiem workplace - od standardów sprzętowych oraz oprogramowania po świadczenie wsparcia dla użytkowników końcowych i systemy do komunikacji. Nasz zespół ekspertów zarządza systemami operacyjnymi Windows, MacOS oraz technologiami SCCM, Citrix, NetApp, Blackberry, Poly, Cisco oraz środowiskiem wydruków. Obsługujemy również wielotysięczne wideokonferencje oraz najważniejsze eventy banku.

 

IT to nie tylko programowanie. Poznaj inne ścieżki kariery

Sprawdź, jak jeszcze możesz się rozwijać

Eksperci1 Architekci Managerowie
Junior Engineer    
Engineer Architect  
Senior Engineer Senior Architect  
Expert Engineer Expert Architect  
Principal Engineer Principal Architect IT Area Lead I
Senior Principal Engineer Senior Principal Architect IT Area Lead II
    IT Lead I
    IT Lead II

 

1 QA Engineer, Dev Engineer, DevOps Engineers, Ops Engineer, Security Engineers, Feature Engineer

Dlaczego warto z nami pracować 

Pracujesz zdalnie lub hybrydowo

Wybór należy do Ciebie. Otrzymujesz też dodatek na pokrycie kosztów pracy w domu.

Dbamy o Twoje zdrowie

Masz dostęp do opieki medycznej z pakietem stomatologicznym, corocznym przeglądem stanu zdrowia i profilaktyką onkologiczną.

Wspieramy relacje z rodziną

Zyskujesz dodatkowy dzień urlopu dla rodziny, dzień wolny po narodzinach dziecka i świadczenie finansowe, a także dodatkowy urlop dla rodziców dzieci do 2. roku życia.

Elastyczne godziny pracy

„Sowy” i „skowronki” aplikujcie do nas. Od Ciebie i Twojego projektu zależy, gdzie i w jakich godzinach wykonujesz zadania.

Zbierasz dodatkowe punkty w Kafeterii

Wydajesz je na to, co Cię interesuje: kartę sportową, vouchery, bilety do kina i wiele więcej.

Korzystasz z programu poleceń pracowniczych

Jeśli polecisz kolegę lub koleżankę w ramach programu Polecam Pracownika na Bank, wypłacimy Ci dodatkowe świadczenie.

Techblog

CIO po godzinach

Spotkajmy się

CityTrial - IV Bieg

Katowice, ośrodek "Rybaczówka" staw Janina-Barbara, 5 lutego 2023

Parkowe Hercklekoty

Katowice, Dolina Trzech Stawów, 12 lutego 2023

Silesiaman Duathlon

Katowice, Dolina Trzech Stawów, 15 kwietnia 2023

Wings for Life World Run

Poznań, 7 maja 2023