Google Pay TM

 • Płacisz w sklepach, internecie i aplikacjach
 • Korzystasz z firmową kartą do konta w PLN lub z kartą kredytową Visa dla firm
 • Możesz wypłacać z bankomatów zbliżeniowych

Nasze karty w Google Pay

Karty dla spółek i samorządów - właścicieli i pracowników firm z pełną księgowością, spółek, korporacji i jednostek samorządu terytorialnego.

Zobacz ofertę

Jak dodać kartę firmową do Google Pay

1

Pobierz aplikację Portfel Google ze sklepu Play

i zaloguj się do niej.

Pobierz

Usługa płatnicza Google Pay jest częścią aplikacji Portfel Google.

2

Dodaj kartę

Zrób zdjęcie karty lub wpisz jej numer i datę ważności. Podaj numer CVV.
Zatwierdź dodanie karty kodem SMS albo w aplikacji Moje ING mobile.

3

Ustaw domyślną kartę do płatności Google Pay

Włącz funkcję NFC w telefonie, jeśli jest wyłączona.

Jak płacić Google Pay

W sklepach

x
1

Ustaw Google Pay jako domyślną formę płatności zbliżeniowych telefonem

Zrobisz to w ustawieniach telefonu.

2

Odblokuj telefon i przyłóż go do terminala

Gdy płacisz zegarkiem, najpierw otwórz na nim Google Pay. Jeśli otrzymasz prośbę o wybór karty, wybierz: „karta kredytowa”.

3

Płatności powyżej 100 zł potwierdzasz poprzez odblokowanie telefonu

Zrobisz to dzięki rozpoznawaniu twarzy, odciskiem palca lub kodem blokady – wszystko zależy od ustawień Twojego telefonu.

Możesz też wypłacić gotówkę kartą w Google Pay z bankomatów zbliżeniowych – każda transakcja wymaga potwierdzenia PIN-em.

W internecie i aplikacjach

x
1

Wybierz Google Pay jako formę płatności za zakupy

 
2

Wybierz kartę, którą chcesz zapłacić

 
3

Zatwierdź

 
 • Szyfrowane dane karty - Google Pay przekazuje sprzedawcom tylko wirtualny numer Twojej karty. 
 • Historia transakcji - płatności widzisz od razu w historii transakcji w Google Pay i w historii konta lub karty kredytowej w Moim ING. 
 • Powiadomienia push po każdej transakcji - możesz je otrzymywać na telefon z aplikacją Moje ING mobile. Wystarczy, że włączysz je w Ustawieniach w swoim profilu w Moim ING, w zakładce Aplikacja mobilna.
 • Łatwa blokada karty, gdy stracisz telefon - możesz usunąć kartę z telefonu w Moim ING - w szczegółach karty, albo na naszej infoliniiMożesz też zablokować telefon poprzez Menedżera urządzeń Android. Jeśli telefon jest online, możesz zabezpieczyć go nowym hasłem lub usunąć z niego wszystkie dane osobowe. 

Pytania i odpowiedzi

 • Jakie warunki muszę spełnić, by korzystać z Google Pay dla firm?

  Aby korzystać z Google Pay musisz posiadać telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android™ 7.0 lub wyższym oraz antenę NFC. Platforma nie współpracuje z telefonami, na których zostało zmodyfikowane oprogramowanie. Dodatkowo wymagamy, abyś miał zdefiniowany numer telefonu do autoryzacji w systemie bankowości internetowej oraz aktywną kartę płatniczą.

  Dodatkowym warunkiem korzystania z Google Pay jest udzielenie zgody dla banku na przekazywanie danych o transakcjach realizowanych Google Pay do Google Ireland. Jeśli jesteś osobą prowadzącą jednoosobowo działalność gospodarczą, zgody udzielasz w trakcie dodawania karty lub w bankowości internetowej Moje ING, w sekcji „Dane i Ustawienia” > „Zgody i Oświadczenia”, w części „Płatności mobilne”. W przypadku spółek prowadzonych na zasadach uproszczonej księgowości, zgody udzielisz zgodnie z reprezentacją w oddziale.

 • Czy muszę mieć aplikację Moje ING mobile, by korzystać z Google Pay?

  Nie musisz mieć Mojego ING mobile. Portfel Google, która udostępnia płatności Google Pay, to oddzielna aplikacja dostarczana przez Google, która jest dostępna w sklepie Play.

  Warunkiem korzystania z Google Pay jest zdefiniowanie numeru telefonu do autoryzacji w systemie bankowości internetowej Moje ING. Na ten numer telefonu będzie wysłany kod autoryzacyjny, który umożliwi dodanie karty do Google Pay.

  Usługa płatnicza Google Pay jest cześcią aplikacji Portfel Google.

 • Ile kart mogę dodać do Google Pay?

  Nie ma żadnych ograniczeń. Google Pay pozwala przechowywać dowolną liczbę kart.

  Jeśli dodasz do Google Pay więcej niż jedną kartę, musisz ustawić kartę domyślną do płatności. Ta karta jest zawsze wyświetlana u góry ekranu głównego Google Pay, nad dodatkowymi opcjami płatności i listą kart lojalnościowych.

  Jeśli sprzedawca nie zaakceptuje karty domyślnej, możesz wybrać inną kartę zapisaną w Google Pay  i jeszcze raz zbliżyć telefon do terminala płatniczego.

 • Czy mogę zapłacić Google Pay, jeśli wyłączę płatności zbliżeniowe dla karty?

  Jeśli wyłączysz płatności zbliżeniowe dla karty, nie zapłacisz zbliżeniowo kartą plastikową ani kartą dodaną do Google Pay. 

 • Czy do transakcji Google Pay, jest mi potrzebny PIN?

  Nie potrzebujesz PIN-u, żeby płacić Google Pay.

  Jeśli chcesz wypłacić gotówkę z bankomatu zbliżeniowego, musisz wpisać PIN na bankomacie. PIN jest taki sam, jak dla karty płatniczej.

 • Jak wygląda potwierdzenie transakcji realizowanych Google Pay?

  Jeśli transakcja jest na kwotę wyższą niż 100 zł lub przekroczysz limit transakcji, które nie wymagają silnego uwierzytelnienia, musisz odblokować telefon. Zrobisz to odciskiem palca, PIN-em lub wzorem do telefonu, albo poprzez funkcję rozpoznawania twarzy – zależy to od ustawień Twojego telefonu.

 • Czy mogę zapłacić Google Pay w sklepach internetowych?

  Tak, w aplikacjach mobilnych i niektórych sklepach internetowych, które akceptują płatności Google Pay.

 • Jak usunąć kartę z Google Pay?

  Kartę możesz usunąć bezpośrednio w aplikacji Portfel Google. 

  1. Otwórz aplikację Portfel Google.
  2. Wybierz kartę, którą chcesz usunąć.
  3. Wybierz: Usuń kartę i gotowe.

  Możesz też wycofać zgodę na przekazywanie przez nas danych do Google w Moim ING. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie karty z Portfela Google.

  Jeśli zastrzeżesz kartę w Moim ING, automatycznie zastrzeżesz ją również w aplikacji Portfel Google.

  Usunięcie aplikacji Portfel Google z telefonu nie powoduje usunięcia karty z tej aplikacji. Nadal możesz płacić Google Pay (np. w internecie).

  Usługa płatnicza Google Pay jest częścią aplikacji Portfel Google.

 • Czy mogę ustawić limit płatności dla Google Pay?

  Limity transakcji dla Google Pay są współdzielone z fizyczną kartą płatniczą. Wysokość limitów możesz zmienić m.in. w systemie bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji Moje ING mobile.

 • Jakie dane o transakcji bank przekazuje do Google?

  Bank przekazuje do Google dane o kwotach transakcji, walutach transakcji, ich czasie wykonania, rodzajach transakcji, statusach transakcji, nazwach i adresach sklepów/usługodawców, kategoriach sklepów/usługodawców, oznaczeniu i nazwach kategorii działalności gospodarczej sklepów/usługodawców.

 • Jakie dodatkowe zabezpieczenia karty Google Pay oferuje posiadaczom kart?

  Konfigurując Google Pay, posiadacz karty musi na swoim urządzeniu z Androidem włączyć blokadę ekranu. Jest to funkcja zabezpieczająca, która po 10 minutach braku aktywności automatycznie blokuje telefon.

  Do odblokowania telefonu możesz użyć odcisku palca, wzoru, kodu PIN lub hasła – zależnie od opcji, jaką wybierzesz podczas konfiguracji. Odblokowanie urządzenia jest metodą weryfikacji posiadacza.

 • Jak mogę wyłączyć płatność kartą w Google Pay, jeśli zgubię telefon lub stracę go w wyniku kradzieży?

  Możesz usunąć lub zablokować kartę dodaną do Google Pay w Moim ING, w szczegółach karty. Możesz też poprosić o usunięcie lub zablokowanie płatności Google Pay na infolinii banku. To uniemożliwi płatności Google Pay na danym urządzeniu. 

  Jeśli zablokujesz lub zastrzeżesz kartę, automatycznie zablokujemy możliwość płacenia tą kartą w Google Pay.

  Dodatkowo, Google dostarcza usługę o nazwie Menedżer urządzeń Android, która pomaga posiadaczowi karty odnaleźć zgubione lub skradzione urządzenie, ustalić jego lokalizację i wykasować jego zawartość – również karty dodane do Google Pay.

 • Jak płacić zegarkiem z Google Pay?

  Aby zapłacić kartą dodaną do Google Pay na zegarku:

  1. Odblokuj zegarek i otwórz aplikację Portfel Google. Usługa płatnicza Google Pay jest częścią aplikacji Portfel Google.
  2. Przytrzymaj zegarek nad terminalem płatniczym, aż usłyszysz dźwięk lub poczujesz wibracje zegarka. 
  3. Jeśli wyświetli się prośba, wybierz kartę „kredytową” (niezależnie od rodzaju karty).

  Na zegarku musi być ustawiona blokada. Po odblokowaniu zegarka, jeśli stale go nosisz, przez kolejne 24 godziny nie musisz odblokowywać go ponownie i otwierać Google Pay, aby zrealizować płatność. Po upływie 24 godzin lub gdy zegarek miał przerwę w wykrywaniu pulsu, przed płatnością ponownie odblokuj zegarek i wejdź do aplikacji Portfel Google. Google Pay jest części tej aplikacji.

  Do płatności Google Pay na zegarku nie jest wymagany PIN, niezależnie od kwoty transakcji.

  W przypadku transakcji kartami debetowymi Google Pay może poprosić Cię o potwierdzenie transakcji PIN-em do karty.

 • Dlaczego nie mogę dodać karty do Google Pay?

  Może być kilka powodów:

  1. Próbujesz dodać kartę, która nie zostałą udostępniona dla Google Pay - sprawdź, jaką kartę chcesz dodać do aplikacji.
  2. Dane karty są nieprawidłowe lub karta jest zablokowana – sprawdź czy numer karty, termin ważności i kod CVV2 są wpisane prawidłowo. Status karty możesz sprawdzić w Moim ING w szczegółach karty.
  3. Masz zablokowany system bankowości internetowej Moje ING lub nie masz zdefiniowanego numeru telefonu do autoryzacji. Numer telefonu do autoryzacji jest potrzebny do otrzymania kodu autoryzacyjnego. Dodaj go w Moim ING w sekcji „Dane i ustawienia”.
  4. Nie udzieliłeś zgody na przekazywanie danych o transakcjach do Google – wejdż w „Dane i ustawienia” > „Zgody i oświadczenia” > Google Pay.
  5. Nie masz jeszcze 18 lat  - dodanie karty do Google Pay wymaga zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
 • Jak mogę zwrócić towar w sklepie, jeśli płaciłem kartą w telefonie lub w zegarku?

  Przy zwrocie towaru do sklepu, który kupowałeś przy użyciu karty w telefonie lub w zegarku, musisz mieć przy sobie to samo urządzenie, którym dokonałeś płatności. Gdy przypisujesz kartę do telefonu lub zegarka, zostaje jej nadany wirtualny numer. Niektórzy sprzedawcy dokonują zwroty tylko na tę samą metodę płatności, jaką wykonany był zakup. Oznacza to, że w przypadku płatności telefonem, przy zwrocie musisz zbliżyć telefon do terminala. Na podstawie wirtualnego numeru karty przypisanej do telefonu, zwrot będzie możliwy. Jeśli usuniesz i dodasz kartę na nowo – jej wirtualny numer będzie inny, co może powodować problemy. W takiej sytuacji poproś sprzedawcę o zastosowanie innej metody zwrotu, tłumacząc, że nie masz już karty, którą dokonałeś zakupu. 

 • Gdzie znajdę wirtualny numer karty, którą dokonywałem zakupu?

  Jeśli chcesz sprawdzić wirtualny numer karty przypisany do telefonu lub zegarka pod konkretnym zakupem, wejdź w historię swojego konta. Po odszukaniu interesującej Cię transakcji, rozwiń ją. W prawym dolnym rogu znajdziesz nagłówek „Sposób płatności”. Będzie tam widniała informacja o czterech ostatnich cyfrach wirtualnego numeru karty. Oprócz tego, wirtualny numer karty znajdziesz w Google Pay. Google Pay jest części aplikacji Portfel Google.

 • Co muszę zrobić, jeśli oddaję telefon do naprawy lub go sprzedaję?

  Jeśli na tym urządzeniu korzystałeś z karty w Google Pay, usuń dodane do usługi karty płatnicze. Możesz to zrobić bezpośrednio w Google Pay albo za pośrednictwem bankowości elektronicznej Moje ING lub aplikacji Moje ING. Google Pay jest częścią aplikacji Portfel Google.

  Sprowadź również swój telefon do ustawień fabrycznych.

 • Czemu nie mogę wypłacić kartą w telefonie, mimo że bankomat ma taką funkcjonalność?

  Możliwość wypłaty zbliżeniowo kartą w telefonie zależy od ustawień bankomatu. Może się zdarzyć, że bankomat nie obsługuje takich transakcji.

 • Mam Mastercarda w telefonie. Czy mogę jednocześnie korzystać z Google Pay?

  Tak, jednak przed płatnością musisz ustawić, która aplikacja jest domyślna do płatności telefonem.

  Jeśli ustawisz Google Pay jako domyślą metodę płatności, transakcje zrobisz kartą w tej aplikacji. Jeśli ustawisz Moje ING mobile, zapłacisz kartą Mastercard w telefonie.

Opłaty i dokumenty

Opłaty

x
Operacja Opłata
Korzystanie z Google Pay 0 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów umożliwiających wypłaty Google Pay zgodnie z Tabelą opłat i prowizji obowiązującą dla danej karty

Sprawdź pełną Tabelę Opłat i Prowizji

Android, Portfel Google, Google Pay i Google Play to znaki towarowe Google LLC.