Cele oszczędnościowe

 • Systematycznie oszczędzasz na wybrany cel na koncie oszczędnościowym
 • Śledzisz postępy w Moim ING
 • Ustawiasz automatyczne oszczędzanie lub wpłacasz samodzielnie
 • Możesz wyznaczyć tyle celów, ile chcesz

Jesteś już naszym klientem?

Cel oszczędnościowy założysz w Moim ING.

Wyznacz swój Cel


Jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem

Aby wyznaczyć Cel, załóż konto oszczędnościowe.

Załóż konto

Dlaczego warto wyznaczać Cele oszczędnościowe

Masz postanowienia noworoczne? Zobacz nasze porady, które być może ułatwią Ci ich realizację:

 • zaplanuj kilka postanowień: jedne trochę łatwiejsze, drugie ambitniejsze i realizuj je równolegle
 • zapisz swoje postanowienia i wracaj do tej listy co jakiś czas
 • na rozgrzewkę zrealizuj postanowienie, które zapewni Ci szybki sukces i doda motywacji
 • stwórz postanowienia w różnych obszarach: zdrowotnym, rodzinnym, towarzyskim, zawodowym, finansowym itd.
 • spraw, aby Twoje postanowienia były realne, osiągalne i mierzalne
 • korzystaj z narzędzi pomocniczych - tablic, kalendarzy... czy też celów oszczędnościowych w Moim ING
 • baw się realizacją swoich postanowień! :)

Wpłacasz na wybrany cel oszczędnościowy wtedy, kiedy chcesz lub ustawiasz automatyczne oszczędzanie i nie musisz pamiętać o systematycznych wpłatach.

Co zyskujesz?

 • Porządek w finansach i oszczędnościach
 • Skuteczniejsze zarządzanie budżetem
 • Lepszą kontrolę nad wydatkami 
 • Dostęp do pieniędzy, gdy ich potrzebujesz
 • Oprocentowanie swoich pieniędzy.

Oszczędzasz na wyznaczony cel, a emocje towarzyszą Ci od samego początku aż do jego osiągnięcia.

Jak wyznaczyć Cel oszczędnościowy

1

Określ swój cel

W Moim ING ustaw nazwę i wybierz zdjęcie. Wpisz kwotę celu lub skorzystaj z opcji „nie mam określonej kwoty celu”. Zdecyduj, czy chcesz oszczędzać automatycznie, czy wpłacać na cel samodzielnie.

Wyznacz swój Cel

2

Zaplanuj realizację, ustal szczegóły

Jeśli chcesz, wpłać coś na dobry początek. Wybierz, z którego konta chcesz oszczędzać i przez jaki czas. Jeżeli wybierzesz automatyczne oszczędzanie, ustal szczegóły zlecenia stałego.

3

Gotowe!

Potwierdź założenie celu. Powodzenia w oszczędzaniu!

Kiedy najlepiej skorzystać z Celów

Przykłady, które mogą Cię zainspirować

38% Buty do biegania
Cel: 450 PLN

Gdy chcesz zrobić sobie prezent

25% Nowy telefon
Cel: 1 200 PLN

Gdy regularnie wymieniasz sprzęt

12% Wakacje
Cel: 3 000 PLN

Gdy nie wiesz jeszcze gdzie, ale wiesz kiedy

50% Dziecko
Cel: 6 000 PLN

Gdy chcesz ułatwić dziecku start

64%AC OC
Cel: 1 500 PLN

Gdy wiesz, że czeka Cię większy wydatek

75% Hobby
Cel: 3 600 PLN

Gdy chcesz realizować swoją pasję

Cele oszczędnościowe - Pobierz aplikację Moje ING mobile

Oszczędzaj na cel tak, jak chcesz

W aplikacji Moje ING mobile podgląd swoich celów oszczędnościowych masz zawsze pod ręką.

Pobierz aplikację

Nie masz jeszcze aplikacji na telefon - Moje ING mobile?

Pobierz aplikację za darmo i korzystaj, gdziekolwiek jesteś.

Więcej o aplikacji Moje ING mobile

Zacznij oszczędzać już teraz

Im szybciej zaczniesz, tym wcześniej go osiągniesz. Przekonaj się, jak działają Cele oszczędnościowe w ING.

Wyznacz swój Cel

Cele oszczędnościowe - Pobierz aplikację Moje ING mobile

Jeszcze z nami nie oszczędzasz?

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN i skorzystaj z oprocentowania 0,5% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 25 tys. zł, w ofercie specjalnej „Bonus na Start”. Dla kwot od 25 tys. obowiązuje oprocentowanie standardowe.1

 

Załóż konto oszczędnościowe

Na tej stronie znajdziesz informacje o używanych przez nas nazwach handlowych usług banku i terminach, które im odpowiadają zgodnie z przepisami prawa.

Rozwiń i zapoznaj się z nimi
 • Prowadzenie konta – to - prowadzenie rachunku płatniczego – usługa polegająca na prowadzeniu rachunku płatniczego na rzecz konsumenta, umożliwiająca przechowywanie środków pieniężnych konsumenta oraz wykonywanie transakcji płatniczych, łącznie z usługą otwarcia lub zamknięcia rachunku płatniczego konsumenta.
 • Zakładanie konta przy użyciu Selfie – to - wideoweryfikacja z wykorzystaniem kamery w telefonie - zdalna identyfikacja nowego klienta oparta na metodach biometrycznych. Porównujemy w niej rysy twarzy użytkownika z tymi na zdjęciu dowodu tożsamości.
 • Przelew krajowy – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
 • Przelew wewnętrzny – to- polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Stałe zlecenie – to - zlecenie stałe – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na cyklicznym przekazywaniu środków pieniężnych w określonej wysokości z rachunku płatniczego płatnika na rachunek płatniczy odbiorcy.
 • Przelew przez system bankowości internetowej Moje ING na Twoje konto osobiste w ING Banku Śląskim – to - polecenie przelewu wewnętrznego – usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Przelew na Twoje konto w dowolnym banku – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy o usługach płatniczych, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej.
 • Przelew z rachunku karty kredytowej – to - polecenie przelewu - usługa, o której mowa w art. 3 ust. 4 ustawy, z wyłączeniem polecenia przelewu wewnętrznego, polecenia przelewu SEPA i polecenia przelewu w walucie obcej polecenie przelewu wewnętrznego; jak również - polecenie przelewu wewnętrznego - usługa inicjowana przez płatnika polegająca na umożliwieniu przekazania środków pieniężnych między rachunkami płatniczymi prowadzonymi przez tego samego dostawcę.
 • Płatności kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych – usługa polegająca na wykonywaniu bezgotówkowych transakcji płatniczych przy użyciu karty debetowej na terytorium innego państwa członkowskiego z fizycznym wykorzystaniem karty oraz bez fizycznego wykorzystania karty.
 • Wypłaty kartą za granicą – to - transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych – usługa polegająca na wypłacie środków pieniężnych z rachunku płatniczego konsumenta na terytorium innego państwa członkowskiego za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
 • Wpłata gotówkowa – to - wpłata gotówki – usługa polegająca na wpłacie gotówki na rachunek płatniczy konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wpłatę lub w placówce dostawcy.
 • Wypłata gotówkowa – to - wypłata gotówki – usługa polegająca na wypłacie gotówki z rachunku płatniczego konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.
 • Bankowość internetowa Moje ING lub system bankowości internetowej, Aplikacja Moje ING lub aplikacja Moje ING mobile – to - usługa bankowości elektronicznej – usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez Internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.
 • Limit zadłużenia w koncie – to kredyt w rachunku płatniczym - usługa polegająca na udzieleniu kredytu w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, który umożliwia dysponowanie środkami pieniężnymi w wysokości przekraczającej saldo zgromadzone na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym konsumenta.

1 Oferta dotyczy wyłącznie Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN zakładanego na warunkach określonych w Regulaminie oferty specjalnej „Bonus na start” i obowiązuje przez 3 miesiące od założenia konta. Po upływie tego okresu dla powyższego konta obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe. Zapoznaj się z Regulaminem tej oferty.

Podane na stronie oprocentowanie jest zmienne, obliczane w skali roku