Oferty specjalne
0 zł prowizji przy zakupie funduszy w Moim ING oraz w ramach regularnego inwestowania.
Dodatki i narzędzia
Jak kupić fundusze
Zostań naszym klientem
Potrzebujesz konta osobistego lub konta oszczędnościowego, aby inwestować w fundusze
Poznaj ofertę
W Notowaniach znajdziesz aktualne i historyczne wyniki funduszy z naszej oferty
Kup fundusze
Kliknij „Kup fundusze”, zaloguj się do Mojego ING i postępuj zgodnie z informacjami na ekranie
Rodzaje funduszy inwestycyjnych
1 Liczba funduszy w prezentowanym okresie.
Dotychczasowe wyniki funduszu są historyczne - nie możemy zagwarantować, że się powtórzą w przyszłości.
Źródło: Analizy Online
Kategorie funduszy są zgodne z naszą rekomendacją.
Wiedz więcej
Fundusze inwestycyjne to instytucje, które pozwalają pojedynczym inwestorom na połączenie ich potencjału inwestycyjnego i podział kosztów zarządzania i obsługi inwestycji. Specjaliści zatrudnieni w funduszu, działają w imieniu swoich inwestorów i realizują dla nich założoną strategię inwestycyjną. Każdy fundusz określa z góry w co inwestuje, jakie chce osiągnąć cele i jakie ryzyko jest w stanie zaakceptować, aby osiągnąć te cele.
Fundusz inwestycyjny zatrudnia specjalistów od zarządzania inwestycjami i analizy rynku. Ich zadaniem jest tworzenie i realizacja strategii inwestycyjnej, zgodnie z którą fundusz inwestuje powierzone pieniądze. Klienci funduszu kupują jednostki uczestnictwa w funduszu. Zmiana wartości jednostki jest miarą efektywności inwestycji. Gdy rośnie i jest wyższa od ceny zakupu - inwestor zyskuje, a gdy spada, maleje też wartość inwestycji.
Aby zacząć inwestować, zanim zakupisz jednostki funduszy lub inny produkt inwestycyjny, wypełnij ankietę inwestycyjną. Dowiesz się jaki jest Twój profil inwestora i jakie ryzyko jesteś w stanie zaakceptować. Jeżeli nie masz doświadczenia i wiedzy na temat inwestowania możesz wybrać produkty dla początkujących np. robota inwestującego Investo.
Wybieraj fundusze zgodne z Twoim profilem inwestora. Gdy wypełnisz ankietę inwestycyjną, w Moim ING zobaczysz oznaczenia, które fundusze są odpowiednie dla Ciebie. Są to fundusze, których poziom ryzyka jest zgodny z tym, który jesteś w stanie zaakceptować.
Fundusze inwestują między innymi w waluty, obligacje, akcje i inne instrumenty finansowe, surowce, technologie. Specjaliści zarządzający funduszami poszukują możliwości zarobienia pieniędzy dla swoich inwestorów. W zależności od ich oczekiwań, fundusz może inwestować bardziej ryzykownie, aby potencjalnie osiągnąć wysoki zysk. Każdy fundusz publikuje dokumenty, z których dowiesz się w co inwestuje i jakie cele chce osiągnąć.
Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie
Lub spotkaj się z naszym specjalistą w oddziale
Tabela opłat i prowizji
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy NN
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy Aviva Investors Poland
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy Investors
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy MetLife FIO Parasol Krajowy
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy MetLife FIO Parasol Światowy
Tabela opłat manipulacyjnych funduszy PZU
Informacje o ryzyku
Niektóre fundusze mogą być niezgodne z Twoimi: wiedzą, doświadczeniem, sytuacją finansową, tolerancją ryzyka lub celami inwestycyjnymi.
Inwestując w fundusze inwestycyjne, ryzykujesz utratę zainwestowanego kapitału. Wartości tytułów uczestnictwa funduszy mogą się zmieniać w zależności od sytuacji rynkowej. Zanim zainwestujesz, zapoznaj się z następującymi dokumentami:
- Prospektem informacyjnym ING Konta Funduszowego SFIO,
- Kluczowymi Informacjami dla Inwestorów,
- Informacją dla Klienta Alternatywnego Funduszu Inwestycyjnego
- Ostatnim zaudytowanym rocznym lub półrocznym sprawozdaniem finansowym.
Dokumenty te znajdziesz na stronach internetowych towarzystw funduszy inwestycyjnych zarządzających Funduszami oraz w naszych oddziałach i na stronie www.ing.pl/notowania.
Wyniki funduszy, które prezentujemy, są historyczne. Nie możemy zagwarantować, że powtórzą się w przyszłości.
Informacja o opodatkowaniu
Zyski osiągnięte z inwestycji w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych mogą być obciążone podatkiem od dochodów kapitałowych. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji inwestującego i może ulec zmianie w przyszłości.
Regulacje
Aby przystąpić do funduszy inwestycyjnych za pośrednictwem Banku, zgodnie wymogami prawa, konieczne jest podpisanie Umowy pośrednictwa oraz wypełnienie ankiety inwestycyjnej.
Tabela Opłat dostępna jest na stronie www.ing.pl/fio