Pytania i odpowiedzi

 • Czy karta jest aktywna od razu po jej otrzymaniu, czy muszę ją aktywować?

  Karta przedpłacona Mastercard jest nieaktywna. Aktywujesz ją zgodnie z instrukcją, którą zamieściliśmy na odwrocie listu dołączonego do karty.

  K@rta wirtualna ING VISA również jest nieaktywna. Tę kartę aktywujesz w systemie bankowości internetowej lub telefonicznie.

   

 • Czy karta przedpłacona jest widoczna w systemie bankowości internetowej?

  Tak. Możesz tam sprawdzić stan jej rachunku i historię transakcji.

 • Czy karta przedpłacona się odnawia?

  Nie. Jeśli po upływie okresu ważności Twojej karty nadal chcesz z niej korzystać, wystarczy zamówić kolejną kartę.

 • Czy kartą przedpłaconą Mastercard mogę płacić w internecie?

  Tak. Korzystasz z niej, jak ze zwykłej karty do konta.

 • Czy mogę zamówić drugą kartę do tego samego rachunku?

  Nie. W ofercie kart przedpłaconych obowiązuje zasada: jedna karta do jednego rachunku karty. Nie wydajemy drugiej i kolejnej karty do tego samego rachunku, ale możesz zamówić kilka kart przedpłaconych.

 • Czy mogę zamówić kartę przedpłaconą dla dziecka?

  Tak, użytkownikiem karty przedpłaconej Mastercard może być osoba, która ukończyła 13 rok życia. Możesz ją zamówić w Moim ING, jeśłi jesteś jego rodzicem lub opiekunem prawnym. Nie możesz zamówić dla dziecka K@rty wirtualnej ING VISA.

 • Czy możliwe są przelewy z rachunku karty?

  Z K@rty wirtualnej ING VISA – tak. Z tej karty możesz robić przelewy na dowolny rachunek osobisty lub oszczędnościowy w ING. 

  Z karty Mastercard przedpłaconej możesz zrobić przelew dopiero, gdy karta straci ważność lub gdy z niej zrezygnujesz. Wówczas przelejemy pozostałe na niej pieniądze na twoje konto osobiste lub oszczędnościowe w naszym banku. Jeśli go nie masz, utworzymy w tym celu specjalny rachunek techniczny. 

  Jeśli korzystasz z karty Maestro przedpłaconej jako przedsiębiorca, przelejemy pieniądze z karty na Twoje konto firmowe.

   

 • Ile środków mogę zgromadzić na rachunku mojej karty?

   Nie masz żadnych ograniczeń odnośnie do kwoty, jaką możesz zasilić swoją kartę. Ideą kart przedpłaconych jest umożliwienie dostępu do pieniędzy zgromadzonych na rachunku karty w wysokości odpowiadającej Twoim potrzebom. 

 • Jakich dokumentów potrzebuję do nabycia karty?

  Jeśli kupujesz kartę dla siebie, wystarczy dokument tożsamości – dowód osobisty albo paszport. Zanim otrzymasz kartę, podpiszesz umowę o korzystanie z niej.

  Jeśli zamawiasz K@rtę wirtualną ING VISA, umowę zawierasz z nami w systemie bankowości internetowej. Dlatego potrzebujesz aktualnego numeru telefonu komórkowego, na który wysyłamy Ci kody autoryzacyjne. 

   

 • Czym się różni karta Mastercard przedpłacona od K@rty wirtualnej ING VISA?
  • Karta Mastercard przedpłacona to tzw. hybrydowa karta płatnicza - ma chip i pasek magnetyczny. Możesz nią płacić w sklepie, internecie oraz wypłacać gotówkę w bankomatach i punktach handlowo-usługowych, które oferują usługę Cashback.
  • K@rta wirtualna ING VISA to karta przedpłacona, która nie ma fizycznej, plastikowej formy. Wykonasz nią wyłącznie transakcje na odległość, tj. przez internet, przez telefon i pocztą.
 • Jak mam uzupełniać saldo karty?

  Możesz: 
  - zrobić przelew na konto karty,
  - ustawić stałe zlecenie, np. z Twojego konta osobistego,
  - wpłacić gotówkę na konto karty – we wpłatomacie - naszym lub sieci Planet Cash, albo w kasie naszego oddziału.

 • Które karty przedpłacone mają zasięg międzynarodowy?

  Obie karty przedpłacone oferowane przez ING Bank Śląski mają zasięg międzynarodowy.

 • W jaki sposób mogę odzyskać środki, jeśli stracę kartę lub skończyła się jej ważność?

  Pieniądze zgromadzone na rachunku karty są Twoją własnością i masz do nich dostęp również po upływie ważności karty oraz w przypadku jej utraty. Wystarczy, że złożysz dyspozycję przelewu środków z rachunku karty na dowolne Twoje konto lub wypłacisz gotówkę w naszym oddziale.