Ile kosztuje prowadzenie firmy (wideo)

Koszty prowadzenia własnej firmy w Polsce są wysokie. Dzieje się tak głównie z powodu składek, jakie musisz wpłacać do ZUS-u i to bez względu na to, czy w danym miesiącu zarobisz, czy nie. Na koszty działalności gospodarczej wpływa również forma opodatkowania. Co robić, żeby te koszty były mniejsze?

Przywileje przedsiębiorcy z krótkim stażem

Wysokie koszty prowadzenia działalności nie pomagają w rozwijaniu własnego biznesu. Na szczęście, jeśli dopiero zakładasz swoją pierwszą firmę lub nie prowadziłeś działalności w ciągu ostatnich 5 lat, masz pewne przywileje. A przynajmniej masz wybór. Jak z niego skorzystać, by obniżyć koszty firmy na starcie?

O tym, jak zaoszczędzić dzięki ulgom i szybciej zrealizować plany związane z własnym biznesem opowiada Marcin Iwuć, specjalista od finansów osobistych

Jakie są koszty prowadzenia firmy?

Na pewno słyszałeś, że koszty prowadzenia działalności gospodarczej są w Polsce wysokie. Czy to prawda? W tym odcinku opowiem Ci, ile kosztuje prowadzenie firmy.

 

Ile kosztuje ZUS i podatki na starcie firmy

Z tego filmu dowiesz się:

I dlaczego dobry program do księgowości i dobrą księgową należy traktować, jak inwestycję, a nie koszt prowadzenia własnej firmy.

Zakładanie firmy z ING

Własną firmę możesz założyć nawet bez wizyty w urzędzie, jeśli korzystasz z Mojego ING. Jednym wnioskiem rejestrujesz działalność i otwierasz konto firmowe na swoim komputerze lub telefonie.

Zobacz jak to działa