Moje dokumenty

 • Twój prywatny dysk z plikami w Moim ING - całkowicie za darmo
 • Bezpieczne miejsce na ważne dokumenty, np. skan dowodu, polisy, umowy, faktury, PIT-y
 • Dostęp na każdym urządzeniu, z dowolnego miejsca na świecie
 • Wygodne porządkowanie i wyszukiwanie dokumentów

Jeśli jesteś naszym klientem

Zacznij korzystać z Moich dokumentów.

Zaloguj się


Nie jesteś naszym klientem?

Żeby korzystać z Moich dokumentów musisz mieć dostęp do Mojego ING. Otrzymasz go np. wraz z kontem osobistym.

Otwórz konto

Dowiedz się więcej o koncie

Dlaczego warto

Masz do dyspozycji 100MB, na których możesz przechowywać umowy, akty notarialne, PIT-y, prezentacje, dokumentację medyczną, świadectwa pracy, polisy, etc.

Możesz dodawać pliki w najpopularniejszych rozszerzeniach typu doc, docx, xls, xlsx, pdf, txt, csv, bmp, gif, png, jpg, jpeg, ppt, pptx, odt, ods, odp.

Nie pamiętasz peselu dziecka? Potrzebujesz numeru paszportu? Urząd skarbowy upominał się o PIT sprzed 5 lat? Na wakacjach za granicą potrzebujesz swojej dokumentacji medycznej i polisy?

Zdjęcia i skany ważnych dokumentów możesz trzymać w Moich dokumentach. Korzystaj z dostępu do nich z dowolnego miejsca na świecie - na telefonie, tablecie, komputerze. Wystarczy, że zalogujesz się do Mojego ING lub aplikacji Moje ING mobile.

Twój komputer został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem? Zginął Ci pendrive z umowami? Pies poszarpał segregator?

U nas Twoje dokumenty są bezpieczne. Przechowujemy je zupełnie jak Twoje pieniądze - w zabezpieczonym systemie bankowym. Do plików masz dostęp tylko Ty i nikt więcej.

Musisz przechowywać dokumenty potrzebne w pracy lub firmie, takie jak poufny Excel z ważną kalkulacją? Chcesz bezpiecznie przechowywać np. patenty, umowy?

Skorzystaj z Moich dokumentów bez obaw, że Twoje pliki wpadną w niepowołane ręce.

Jak to działa

1

Zaloguj się do Mojego ING

Moje dokumenty znajdziesz w sekcji Usługi - Dokumenty. Dla bezpieczeństwa poprosimy Cię o potwierdzenie PIN-em lub SMS-em.

Zacznij korzystać

2

Dodaj pliki

Przeciągnij je z komputera wprost do Moich dokumentów. Możesz porządkować pliki tak jak chcesz: tworzyć foldery i zmieniać dowolnie ich nazwy.

3

Korzystaj z plików, kiedy tego potrzebujesz

Masz do nich dostęp na dowolnym urządzeniu poprzez Moje ING i aplikację Moje ING mobile. Pliki możesz podejrzeć albo pobrać na swoje urządzenie.

Koniec z zagubionymi paragonami - nie musisz ich szukać, kiedy chcesz złożyć w sklepie reklamację.

Zrób zdjęcie paragonu telefonem z aplikacją Moje ING mobile, zapisz je w aplikacji i gotowe. Paragony automatycznie trafią do swojego folderu w Moich dokumentach - dzięki czemu masz do nich dostęp z każdego urządzenia.

 

W moich dokumentach znajdziesz m.in.: regulaminy, tabele opłat oraz swoje umowy bankowe, np. umowę konta oszczędnościowego, otwartego za pośrednictwem Mojego ING. Zamieszczamy je w specjalnym folderze Moich dokumentów, oznaczonym logo "ING".

Jeżeli zrezygnujesz z posiadania bankowości internetowej Moje ING, lub w ogóle z usług naszego banku wciąż będziesz mieć dostęp do dokumentów bankowych, które przechowujemy w Moich Dokumentach w sekcji „Elektroniczny system doręczania korespondencji”. Po zamknięciu Mojego ING, otrzymasz dostęp do tej sekcji za pośrednictwem portalu Archiwum dokumentów.

Archiwum jest dostępne pod adresem: https://login.ingbank.pl/archiwum​. Dane do logowania - adres e-mail oraz numer telefonu do autoryzacji dostępu - podaj nam w trakcie zamykania bankowości Moje ING lub w placówce bankowej - miejscu spotkań.

Pytania i odpowiedzi

 • Gdzie znajdę Moje dokumenty?

  Znajdziesz je w Moim ING lub w aplikacji na telefon Moje ING mobile.

  Po zalogowaniu wybierz w menu „Usługi”, a następnie przejdź do sekcji „Dokumenty” i wybierz „Moje dokumenty”.

 • Jak dodać plik?

  Najprościej przez funkcję „przeciągnij i upuść” – kliknij i przytrzymaj myszką plik na swoim komputerze, a następnie przeciągnij go do Moich dokumentów.

 • Jaką ilość miejsca mam do dyspozycji?

  Każdy użytkownik bankowości ma do swojej dyspozycji 100MB darmowej przestrzeni w Moich dokumentach. Przestrzeni nie można powiększyć.

 • Czy bank ma wgląd do moich plików?

  Nie, nikt w banku nie może czytać Twoich plików. Pliki są skanowane przez systemy bezpieczeństwa bankowego, po to by wykluczyć pliki zainfekowane wirusami.

 • Czy można udostępniać pliki?

  Nie. Do plików masz dostęp tylko Ty. Nie możesz ich udostępniać innym użytkownikom.

 • Czy jest możliwy podgląd plików?

  Tak. Możesz korzystać z podglądu plików w formatach .pdf, .jpg, .jpeg, .png oraz .gif - bez konieczności pobierania ich na urządzenie (komputer/ telefon/ tablet).

 • Czym jest Elektroniczny system doręczania korespondencji?

  To miejsce, w którym znajdziesz wszystkie swoje dokumenty bankowe w wersji elektronicznej, które muszą być dostarczone na trwałym nośniku informacji, np. regulaminy, tabele opłat i prowizji. Będziemy je tam dla Ciebie gromadzić, a nawet uzupełnimy je o kilka miesięcy wstecz. 

 • Co się stanie z moimi dokumentami, gdy zrezygnuje z usług ING?

  Jeśli zrezygnujesz z posiadania bankowości internetowej Moje ING, lub w ogóle z usług naszego banku, usuniemy wszystkie Twoje prywatne pliki i dokumenty - w tym dodane zdjęcia paragonów. Pamiętaj, aby przed zamknięciem bankowości pobrać na swoje urządzenie lub wydrukować wszystkie ważne dla Ciebie dokumenty.

  Natomiast nie usuniemy Twoich dokumentów bankowych zgromadzonych w sekcji „Elektroniczny systemie doręczania korespondencji”. Wciąż będziesz mieć do nich dostęp za pośrednictwem portalu o nazwie Archiwum dokumentów: https://login.ingbank.pl/archiwum

 • Co to jest Archiwum dokumentów i jak z niego korzystać?

  Po zamknięciu bankowości internetowej i mobilnej otrzymujesz dostęp do Archiwum dokumentów. Dane do logowania, adres e-mail oraz numer telefonu do autoryzacji dostępu, podaj nam w trakcie zamykania bankowości Moje ING lub w dogodnym dla siebie terminie w naszej placówce bankowej - miejscu spotkań.

  Dane te w każdej chwili możesz usunąć lub zmienić. Zrobisz to w placówce bankowej - miejscu spotkań. Podanie danych do logowania nie jest obowiązkowe.

  Aby skorzystać z Archiwum dokumentów, wpisz w przeglądarce adres: https://login.ingbank.pl/archiwum i zaloguj się.

Zobacz także

eUrząd
eUrząd w Moim ING

eUrząd

Zobacz, jak wiele spraw urzędowych możesz załatwić bez wychodzenia z domu - z profilem zaufanym.

Wniosek 500+
Wniosek 500+ w Moim ING

Wniosek 500+

Możesz złóżyć wniosek 500+ w Moim ING, jeśli masz konto naszym banku.