ING BANK ŚLĄSKI

Dlaczego warto?

Twoje dokumenty są przechowywane
tak samo jak Twoje pieniądze -
w zabezpieczonym systemie bankowym

Szybki dostęp do plików, na każdym
urządzeniu, z każdego miejsca
na świecie - wystarczy, że zalogujesz się
do Mojego ING lub aplikacji Moje ING mobile

Porządkujesz pliki w folderach i zarządzasz nimi według własnego uznania. Do dyspozycji masz również szybką wyszukiwarkę

Czy wiesz, że wszelkie dokumenty podatkowe oraz UPO, czyli Urzędowe Poświadczenia Odbioru, masz obowiązek przechowywać przez 5 lat?  

Możesz je trzymać w Moich dokumentach w folderze Formularze podatkowe.

Jak to działa?

1

Zaloguj się do Mojego ING

Moje dokumenty znajdziesz w sekcji Usługi i narzędzia - Usługi dodatkowe.

Zaloguj się

2

Dodaj pliki

Dodasz je przeciągając z komputera wprost do Moich dokumentów. Porządkuj pliki tak jak Ci się podoba. Twórz foldery. Zmieniaj dowolnie ich nazwy.

3

Korzystaj z plików, kiedy tego potrzebujesz

Do plików masz dostęp na dowolnym urządzeniu poprzez Moje ING i aplikację na telefon Moje ING mobile. Pliki możesz podejrzeć albo pobrać je na swoje urządzenie.

Twoje dokumenty zawsze pod ręką

Twój prywatny dysk w bankowości

Masz do dyspozycji 100MB, na których możesz przechowywać umowy, akty notarialne, PIT-y, prezentacje, dokumentację medyczną, świadectwa pracy, polisy, etc.

Możesz dodawać pliki w najpopularniejszych rozszerzeniach typu doc, docx, xls, xlsx, pdf, txt, csv, bmp, gif, png, jpg, jpeg, ppt, pptx, odt, ods, odp.

Dokumenty w Twojej kieszeni

Zapomniałeś peselu dziecka? Potrzebujesz numeru paszportu? Urząd skarbowy upominał się o PIT sprzed 5 lat? Rozchorowałeś się na wakacjach za granicą i potrzebujesz swojej dokumentacji medycznej i polisy?

Zdjęcia i skany ważnych dokumentów, możesz trzymać w Moich dokumentach. Korzystaj z dostępu do nich z dowolnego miejsca na świecie - na telefonie, tablecie, komputerze. Wystarczy, że zalogujesz się do Mojego ING lub aplikacji Moje ING mobile.

Bezpieczeństwo

Twój komputer został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem? Zgubiłeś Pen drive z umowami? Pies poszarpał segregator?

U nas Twoje dokumenty są bezpieczne. Przechowujemy je zupełnie jak Twoje pieniądze - w zabezpieczonym systemie bankowym. Do plików masz dostęp tylko Ty i nikt więcej.

Prowadzisz firmę?

Musisz przechowywać poufny Excel z ważną kalkulacją? Chcesz bezpiecznie przechowywać np. patenty, umowy? 

Skorzystaj z Moich dokumentów bez obaw, że Twoje pliki wpadną w niepowołane ręce.

Przydatne funkcje

 • Paragony

 • Dokumenty bankowe

 • Archiwum dokumentów

Paragony

Koniec z zagubionymi paragonami. Zrób zdjęcie paragonu telefonem z aplikacją Moje ING mobile, zapisz je w aplikacji i gotowe. Paragony automatycznie trafią do swojego folderu w Moich dokumentach - dzięki czemu masz do nich dostęp z każdego urządzenia.

Zobacz jak to działa

Dokumenty bankowe

W moich dokumentach znajdziesz m.in.: regulaminy, tabele opłat oraz swoje umowy bankowe, np. umowę konta oszczędnościowego, otwartego za pośrednictwem Mojego ING. Zamieszczamy je w specjalnym folderze Moich dokumentów, oznaczonym logo "ING".

Archiwum dokumentów

Jeżeli zrezygnujesz z posiadania bankowości internetowej Moje ING, lub w ogóle z usług naszego banku wciąż będziesz mieć dostęp do dokumentów bankowych, które przechowujemy w Moich Dokumentach w sekcji „Elektroniczny system doręczania korespondencji”. Po zamknięciu Mojego ING, otrzymasz dostęp do tej sekcji za pośrednictwem portalu Archiwum dokumentów.

Archiwum jest dostępne pod adresem: https://login.ingbank.pl/archiwum​. Dane do logowania - adres e-mail oraz numer telefonu do autoryzacji dostępu - podaj nam w trakcie zamykania bankowości Moje ING lub w oddziale naszego banku.

Zacznij korzystać

Jeśli jesteś naszym Klientem

Zacznij korzystać z Moich dokumentów.

Zaloguj się

Nie jesteś naszym Klientem?

Żeby korzystać z Moich dokumentów musisz mieć dostęp do Mojego ING. Otrzymasz go np. wraz z kontem osobistym.

Otwórz konto

Dowiedz się więcej o koncie

Pytania i odpowiedzi

 • Gdzie znajdę Moje dokumenty?

  Znajdziesz je w Moim ING lub w aplikacji na telefon Moje ING mobile.

  Po zalogowaniu wybierz w menu „Usługi”, a następnie przejdź do sekcji „Dokumenty” i wybierz „Moje dokumenty”.

 • Jak dodać plik?

  Najprościej przez funkcję „przeciągnij i upuść” – kliknij i przytrzymaj myszką plik na swoim komputerze, a następnie przeciągnij go do Moich dokumentów.

 • Jaką ilość miejsca mam do dyspozycji?

  Każdy użytkownik bankowości ma do swojej dyspozycji 100MB darmowej przestrzeni w Moich dokumentach. Przestrzeni nie można powiększyć.

 • Czy bank ma wgląd do moich plików?

  Nie, nikt w banku nie może czytać Twoich plików. Pliki są skanowane przez systemy bezpieczeństwa bankowego, po to by wykluczyć pliki zainfekowane wirusami.

 • Czy można udostępniać pliki?

  Nie. Do plików masz dostęp tylko Ty. Nie możesz ich udostępniać innym użytkownikom.

 • Czy jest możliwy podgląd plików?

  Tak. Możesz korzystać z podglądu plików w formatach .pdf, .jpg, .jpeg, .png oraz .gif - bez konieczności pobierania ich na urządzenie (komputer/ telefon/ tablet).

 • Czym jest Elektroniczny system doręczania korespondencji?

  To miejsce, w którym znajdziesz wszystkie swoje dokumenty bankowe w wersji elektronicznej, które muszą być dostarczone na trwałym nośniku informacji, np. regulaminy, tabele opłat i prowizji. Będziemy je tam dla Ciebie gromadzić, a nawet uzupełnimy je o kilka miesięcy wstecz. 

 • Co się stanie z moimi dokumentami, gdy zrezygnuje z usług ING?

  Jeśli zrezygnujesz z posiadania bankowości internetowej Moje ING, lub w ogóle z usług naszego banku, usuniemy wszystkie Twoje prywatne pliki i dokumenty - w tym dodane zdjęcia paragonów. Pamiętaj, aby przed zamknięciem bankowości pobrać na swoje urządzenie lub wydrukować wszystkie ważne dla Ciebie dokumenty.

  Natomiast nie usuniemy Twoich dokumentów bankowych zgromadzonych w sekcji „Elektroniczny systemie doręczania korespondencji”. Wciąż będziesz mieć do nich dostęp za pośrednictwem portalu o nazwie Archiwum dokumentów: https://login.ingbank.pl/archiwum

 • Co to jest Archiwum dokumentów i jak z niego korzystać?

  Po zamknięciu bankowości internetowej i mobilnej otrzymujesz dostęp do Archiwum dokumentów. Dane do logowania, adres e-mail oraz numer telefonu do autoryzacji dostępu, podaj nam w trakcie zamykania bankowości Moje ING lub w dogodnym dla siebie terminie w oddziale naszego banku.

  Dane te w każdej chwili możesz usunąć lub zmienić. Zrobisz to w oddziale banku. Podanie danych do logowania nie jest obowiązkowe.

  Aby skorzystać z Archiwum dokumentów, wpisz w przeglądarce adres: https://login.ingbank.pl/archiwum i zaloguj się.

Zobacz także