ING BANK ŚLĄSKI

Niektóre bankomaty i terminale płatnicze mogą Ci zaproponować przewalutowanie transakcji w ramach usługi Dynamic Currency Conversion. Możesz ją wówczas wykonać w walucie kraju, w którym wydana została karta, czyli w przypadku karty Visa zbliżeniowa naszego banku - w PLN. Takie przewalutowanie może być dla Ciebie niekorzystne, gdy płacisz z konta walutowego.

Jeśli chcesz zapłacić kartą bezpośrednio z konta walutowego, pomiń tę opcję – inaczej Twoja płatność zostanie rozliczona na koncie osobistym w PLN.

Warto wiedzieć

  • W przypadku usługi Dynamic Currency Conversion, w terminalu płatniczym lub bankomacie, przed finalizacją transakcji powinna zostać zaprezentowana jej kwota w wybranej przez Ciebie walucie, zastosowany kurs walutowy oraz prowizje związane ze skorzystaniem z usługi.
  • Prowizje i kurs zastosowany do przeliczenia transakcji w ramach usługi DCC nie są prowizjami oraz kursem stosowanym przez bank.
  • Jeśli korzystasz z Dynamic Currency Conversion, sprawdź oferowany kurs i upewnij się, że ten zaproponowany przez operatora bankomatu/terminala nie jest wyższy od kursu banku lub organizacji płatniczej.

Zobacz także