Kupujesz teraz, płacisz później

Z przyznanego przez bank limitu korzystasz za darmo do 52 dni.
Limit kredytowy wynosi od 5 000 do 50 000 zł.

0

za wydanie karty
 

0

za obsługę karty kredytowej,
jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie co najmniej 1 000 zł1 

 

0

od transakcji bezgotówkowych
w tym przez internet również z 3D Secure

Jak otrzymać kartę?

Zaloguj się do bankowości internetowej i złóż wniosek online.
Nie musisz mieć konta w ING Banku Śląskim, aby otrzymać kartę kredytową.
Odwiedź dowolny oddział Banku lub zostaw nam numer telefonu

Jesteś już klientem ING Banku Śląskiego?

Zaloguj się do bankowości internetowej i zamów kartę

Zaloguj się

Nie jesteś klientem?

Zostaw numer, oddzwonimy

lub zamów kartę w dowolnym oddziale banku - znajdź najbliższy.

Z kontem możesz więcej - zobacz ofertę konta osobistego

Wygodny dostęp do gotówki i bezpieczeństwo płacenia

Jak działa limit kredytowy?

Robisz zakupy w ramach przyznanego limitu, a gdy nadejdzie termin płatności, spłacasz całą kwotę lub tylko minimalną wymaganą część, czyli 5% wykorzystanego limitu (min. 50 zł).

Bank nalicza odsetki od wszystkich transakcji gotówkowych, od wszystkich transakcji przelewu z rachunku karty oraz, w przypadku dokonania spłaty w kwocie niższej niż całkowita kwota spłaty, również od transakcji bezgotówkowych.

Dla Złotej karty kredytowej Visa dostępne są dwa cykle rozliczeniowe:

 • od 7 dnia miesiąca do 6 dnia miesiąca następnego,
 • od 17 dnia miesiąca do 16 dnia miesiąca następnego.

Dodatkowe informacje

 • Dodatkowa karta kredytowa wydawana do karty głównej. Możesz ją zamówić dla bliskiej Ci osoby powyżej 13 roku życia, np. dla Twojego dziecka, żony lub męża.
  Zobacz więcej

 • Bezpłatna automatyczna spłata zadłużenianie musisz już pamiętać o samodzielnym i terminowym spłacaniu zadłużenia na karcie - Twoja karta może spłacać się sama.
  Zobacz więcej

 • Przelewy z karty kredytowej To usługa dzięki której m.in. możesz w dowolnej chwili zasilić swoje konto osobiste środkami dostępnymi w ramach limitu na karcie kredytowej i wykorzystać je jako pożyczkę bez dodatkowych formalności i podpisywania nowej umowy kredytowej.
  Zobacz więcej

 • Aktywuj swoją kartę bez wychodzenia z domuw systemie bankowości internetowej, jeśli masz już do niego dostęp lub telefonicznie. 
  Zobacz więcej

 • Karta kredytowa bez opłat? To możliwe! Sprawdź jak uniknąć opłaty rocznej za obsługę karty kredytowej ING.
  Zobacz więcej

 • Czasowa blokada karty kredytowejJeśli podejrzewasz, że Twoja karta została skradziona lub ją zgubiłeś, możesz w łatwy sposób czasowo ją zablokować, bez wychodzenia z domu.
  Zobacz więcej

 • Zmiana limitów transakcyjnych dla karty kredytowejUstaw samodzielnie limity transakcyjne w naszym systemie bankowości internetowej.
  Zobacz więcej

 • Włączanie/wyłączanie funkcji płatności zbliżeniowychTeraz możesz zdecydować czy Twoja karta będzie zbliżeniowa.
  Zobacz więcej

Pytania i odpowiedzi

 • Co mam zrobić, jeśli nie otrzymam miesięcznego zestawienia transakcji?

  Zestawienia transakcji w formie papierowej otrzymują:

  •  użytkownicy kart kredytowych, którzy nie mają dostępu do systemu bankowości internetowej
  • użytkownicy systemu bankowości internetowej, którzy złożyli dyspozycję wysyłania papierowych zestawień transakcji dla karty kredytowej.

  Zestawienia transakcji wysyłane są na adres korespondencyjny Klienta. Sprawdź zatem, czy posiadamy Twój aktualny adres do korespondencji.

  Jeśli po zakończeniu cyklu rozliczeniowego nie otrzymasz zestawienia, powinieneś w ciągu 10 dni od daty zakończenia cyklu zgłosić ten fakt w oddziale Banku lub telefonicznie w Contact Center. W takim przypadku prześlemy Ci duplikat miesięcznego zestawienia transakcji. Pamiętaj, że brak miesięcznego zestawienia transakcji nie zwalnia Cię z obowiązku spłaty kwoty minimalnej. W celu uzyskania informacji o niej możesz zadzwonić do Contact Center pod numer (32) 357 00 12 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych) lub skorzystać z systemu bankowości internetowej.

 • Co się stanie, jeśli nie spłacę wymaganej kwoty minimalnej?

  W przypadku braku spłaty wymaganej kwoty minimalnej, najwcześniej w dniu następnym po dacie obowiązkowej spłaty, bank może zablokować Twoją kartę. Karta kredytowa zostanie automatycznie odblokowana po otrzymaniu przez bank wymaganej spłaty.

 • Co to jest karta główna i karta dodatkowa?

  Karta główna to karta kredytowa wydawana posiadaczowi rachunku karty, czyli osobie, która podpisuje z Bankiem umowę.

  Karta dodatkowa to karta kredytowa wydawana użytkownikowi, czyli dowolnej osobie wskazanej przez posiadacza karty głównej, która ukończyła 13 lat. Transakcje dokonane kartami główną i dodatkową rozliczane są w ramach tego samego limitu przyznanego do rachunku karty.

  Zobacz więcej informacji na temat karty dodatkowej

 • Czy od dokonanych kartą transakcji zapłacę prowizję?

  Jeśli użyjesz swojej karty do zapłaty za towary lub usługi, to nie zapłacisz żadnych dodatkowych prowizji z tego tytułu. Jeżeli jednak zechcesz wypłacić za pomocą karty gotówkę z bankomatu, to od takiej transakcji zapłacisz dodatkową prowizję określoną w Tabeli Opłat i Prowizji.

 • Czy zawsze naliczą się odsetki od transakcji dokonanych kartą kredytową?

  Od dokonanych transakcji bezgotówkowych (zapłata kartą za towary lub usługi) nie zapłacisz żadnych odsetek pod warunkiem, że spłacisz całość zadłużenia na rachunku karty w terminie wyznaczonym na zestawieniu transakcji. W przypadku spłaty części zadłużenia lub tylko wykazanej na zestawieniu kwoty minimalnej, naliczone zostaną odsetki od dokonanych transakcji. Dla transakcji bezgotówkowych odsetki naliczą się od dnia ich rozliczenia przez bank do dnia dokonania całkowitej spłaty zadłużenia.

  Odsetki naliczane są też zawsze od dokonanych kartą wypłat gotówkowych oraz przelewów z rachunku karty od momentu rozliczenia transakcji przez bank do dnia całkowitej spłaty zadłużenia.

 • Jak działa limit kredytowy?

  Razem z kartą otrzymasz indywidualnie ustalony limit wydatków, którego wysokość będzie uzależniona od Twoich możliwości finansowych. Posługując się kartą będziesz wykorzystywał przyznany limit i po zakończeniu każdego miesięcznego cyklu rozliczeniowego otrzymasz zestawienie wszystkich dokonanych transakcji. Na spłatę zadłużenia masz aż 21 dni licząc od dnia zakończenia cyklu rozliczeniowego. Dokonując spłaty zwiększasz dostępny limit i możesz go ponownie wykorzystać do kolejnych transakcji.

 • Jak długo będę czekać na kartę?

  Standardowo wydanie karty kredytowej trwa do 8 dni roboczych od momentu złożenia wniosku. Kartę otrzymasz pocztą.
  Platynową kartę kredytową dostarczymy kurierem na adres korespondencyjny. 

 • Jak mogę otrzymać kartę kredytową?

  Kartę kredytową Visa możesz zamówić w systemie bankowości internetowej Moje ING.

  Wszystkie karty kredytowe możesz zamówić na infolinii lub w oddziale banku. 
  Znajdź najbliższy oddział

 • Jakich transakcji mogę dokonywać za pomocą karty kredytowej?

  Karty możesz używać na wiele sposobów wykorzystując ją do:

  • zapłaty za towary i usługi - bez dodatkowych opłat i prowizji
  • wypłaty gotówki z bankomatów
  • transakcji zagranicznych - bezgotówkowych i gotówkowych
  • zakupów w internecie
  • dokonywania przelewów z rachunku karty kredytowej
    
 • Jak mam nadać PIN do karty i aktywować kartę?

  Jeśli jesteś użytkownikiem systemu bankowości internetowej, możesz nadać PIN do karty i jednocześnie aktywować ją za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli nie jesteś użytkownikiem systemu, PIN do karty ustalisz telefonicznie pod numerami 801 222 777 (z telefonów stacjonarnych) lub (32) 357 00 02 (z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

  Karty odnowione aktywowane są automatycznie  po dokonaniu pierwszej transakcji z użyciem kodu PIN.
   

 • Jak mam spłacać zadłużenie na mojej karcie?

  Po zakończeniu każdego cyklu rozliczeniowego masz jeszcze 21 dni na spłatę zadłużenia karty. Nie musisz od razu spłacać całości zadłużenia - wystarczy spłata tzw. kwoty minimalnej obejmującej 4% lub 5% (w zależności od rodzaju karty) wykorzystanego limitu. Kwotę całkowitego zadłużenia i wymaganej spłaty minimalnej znajdziesz na zestawieniu transakcji. Spłaty możesz dokonać na kilka sposobów:

  • za pomocą usługi "Automatyczna spłata zadłużenia karty kredytowej",
  • przelewem z rachunku prowadzonego w ING Banku Śląskim, korzystając z systemu bankowości internetowej lub serwisu HaloŚlaski,
  • gotówką w kasie Banku,
  • przelewem z rachunku prowadzonego w innym banku - pamiętaj jednak, że realizacja przelewu może trwać nawet kilka dni, a pieniądze muszą trafić na rachunek karty najpóźniej w dniu wskazanym na zestawieniu transakcji.
    
 • Na jakie bonusy mogę liczyć dla karty kredytowej?

  Jeśli będziesz wykonywał swoją kartą transakcje bezgotówkowe o odpowiedniej wysokości, będziesz mógł korzystać z karty za darmo. Zatem jeśli będziesz aktywnie korzystał z posiadanej karty, możesz nie płacić za jej użytkowanie nawet przez całe życie.

 • Co mam zrobić, jeśli otrzymam kartę z błędnym nadrukiem imienia lub nazwiska?

  W takim przypadku złóż reklamację. Możesz to zrobić w dowolnym oddziale naszego banku lub pod numerem +48 32 357 00 69. Otrzymasz nową kartę.

   

   

 • Czy płacąc kartą w sklepie, zapłacę dodatkową prowizję?

  Nie – nie pobieramy za to dodatkowych prowizji ani opłat.

 • Jak mogę aktywować kartę odnowioną?

  Aby to zrobić, wykonaj transakcję, która wymaga wpisania PIN-u, np. wypłać gotówkę w naszym bankomacie lub zapłać kartą w sklepie.

  Wyjątek: jeśli przy okazji odnowienia zamieniasz kartę na nowszy typ (np. kartę VISA na VISA zbliżeniową), nową kartę możesz aktywować tylko w systemie bankowości internetowej lub telefonicznie pod numerem + 48 32 357 00 02.

 • Jak mogę aktywować swoją pierwszą kartę?

  Po otrzymaniu karty możesz samodzielnie nadać jej wybrany przez siebie PIN. Możesz to zrobić:

  • w systemie bankowości internetowej Moje ING lub
  • telefonicznie pod numerem: 801 222 777 (całkowity koszt połączenia wg stawek operatora) lub +48 32 357 00 02-  jeśli dzwonisz z telefonu komórkowego lub z zagranicy.

  Nadanie kodu PIN aktywuje Twoją kartę. 

 • Czy mogę dodać do Apple Pay moją kartę kredytową?

  Możesz dodać do Apple Pay następujące karty kredytowe dla klientów indywidualnych (Visa, Visa Classic, Mastercard, Złota Visa, Platynowa).

  Możesz również korzystać z innych kart płatniczych naszego banku:

  • Visa zbliżeniowa, czyli karty debetowej do konta osobistego.
  • Mastercard w euro, czyli karty do konta w euro dla klientów indywidualnych
 • Czy użytkownik karty dodatkowej może ją dodać do Apple Pay?

  Tak, użytkownik dodatkowej karty kredytowej może ją dodać do Apple Pay.

 • Kiedy karta nie może być dodana do Apple Wallet?

  Nie możesz dodać do Apple Wallet karty, która jest nieaktywna – np. zamknięta, zastrzeżona lub zablokowana, lub jeśli nie spełniasz innych warunków, np.: nie wyraziłeś zgody na przekazywanie przez nas danych o transakcjach do Apple. W niektórych przypadkach nie będzie możliwości dodania karty z powodów bezpieczeństwa, np.: gdy na urządzeniu nie ma oryginalnego systemu operacyjnego.

 • Czy mogę wypłacić gotówkę z bankomatu kartą płatniczą dodaną do Apple Wallet?

  Możesz wypłacić gotówkę, jeśli dodasz do Apple Pay kartę kredytową Mastercard, Platynową kartę kredytową lub kartę do konta Mastercard w euro. Taka funkcja jest dostępna tylko w wybranych bankomatach np.: sieci Planet Cash.

  Za wypłatę gotówki pobierane są opłaty zgodne z cennikiem dla wypłat kartą płatniczą. Wszystkie transakcje wypłaty gotówki są potwierdzane kodem PIN do karty.

  Jeśli korzystasz z karty Mastercard w euro, zwróć uwagę na walutę, w jakiej robisz transakcję. Jeśli wypłacisz z niej w złotych - poniesiesz koszty związane z przeliczeniem wypłacanej kwoty na euro.  

  Nie oferujemy możliwości wypłacania gotówki kartami Visa. Pracujemy nad tym. 

RozwińZwiń

icon

Zgubiłeś lub skradziono Ci kartę? Zadzwoń +48 32 357 00 12

Dowiedz się więcej

Opłaty i prowizje

Wydanie karty głównej 0 zł
  dodatkowej 0 zł
Opłata roczna za obsługę karty kredytowej (Opłata pobierana, jeżeli średnia miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za ostatnie 12 miesięcy, rozliczonych na rachunku karty, wyniesie mniej niż 1000 zł.) głównej 0 zł / 100 zł
  dodatkowej 0 zł / 60 zł
Realizacja transakcji bezgotówkowych   0 zł
Przekroczenie limitu kredytowego   0 zł
Zmiana wysokości limitu kredytowego   0 zł
Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów   3% wypłacanej kwoty, min. 9 zł
Polecenie przelewu i polecenie przelewu wewnętrznego dokonywane z rachunku karty kredytowej poprzez usługę bankowości elektronicznej  (System bankowości internetowej)    2% przelewanej kwoty, min. 5 zł
Automatyczna spłata
zadłużenia karty
spłata minimalnej kwoty zadłużenia 0 zł
  spłata pełnej kwoty zadłużenia 0 zł
Zastrzeżenie karty   0 zł

Oprocentowanie

Karty kredytowe dla Umów i Aneksów do umów o karty kredytowe zawartych od dnia 4 marca 2013r.
Oprocentowanie Złotej karty kredytowej Stopa referencyjna NBP + marża 8,50% - na dzień 5 marca 2015 roku wynosi 10,00%.
RRSO: 10,96%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,96% dla reprezentatywnego przykładu, została wyliczone przy założeniu, że limit kredytowy w kwocie 22 226 zł zostanie uruchomiony w dniu 8 luty 2019 r. poprzez dokonanie transakcji bezgotówkowej, spłata zadłużenia będzie dokonywana w 12 ratach wynikających z cyklu rozliczeniowego przypadającego na 6 dzień miesiąca w kwocie minimalnej spłaty, oprocentowanie zmienne w stosunku rocznym: 10,00%. Na całkowity koszt kredytu równy 1905,62 zł składają się: odsetki 1805,62 zł oraz opłata za obsługę karty kredytowej 100 zł, którą Klient poniesie najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania umowy i doliczona będzie do ostatniej raty. Całkowita kwota do zapłaty przez Klienta wynosi 24 131,62 zł.

Informacja dotycząca Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO)

Informacja dotycząca Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) została podana przez ING Bank Śląski S.A. na podstawie reprezentatywnego przykładu, zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r.
Dla prezentowanych powyżej wartości, przyjęto dodatkowo następujące założenia:

 • Umowa o kartę będzie zawarta na okres 12 miesięcy licząc od dnia 8 lutego 2019r., obie strony umowy wypełnią w całości i w terminie wynikające z niej zobowiązania,
 • Odstępy czasu między datami przyjętymi dla obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania są zawsze równe rzeczywistej liczbie dni i wyrażone są w latach lub w ułamkach roku, przy czym rok liczy 365 dni (366 dni w przypadku lat przestępnych),
 • Wynik obliczeń podawany jest z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku,
 • Bank naliczy odsetki od niespłaconej transakcji bezgotówkowej od dnia rozliczenia transakcji do dnia całkowitej spłaty kredytu,
 • Klient nie zamówi karty dodatkowej w procesie kredytowym, a karta będzie dostarczona do klienta przesyłką pocztową,
 • Klient nie ponosi kosztów ubezpieczeń,
 • Stopa oprocentowania limitu do karty oraz opłaty uwzględniane przy ustalaniu rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania pozostaną niezmienione przez cały czas obowiązywania umowy.

Przyznanie kredytu i jego warunki są uzależnione od indywidualnej sytuacji klienta oraz jego wiarygodności i zdolności kredytowej. Bank zastrzega sobie prawo do oceny zdolności kredytowej i weryfikacji wiarygodności klienta, co jest jednym z warunków przyznania kredytu. Bank zastrzega sobie również prawo do rezygnacji z zawarcia umowy o kartę. Bank warunkuje możliwość zawarcia umowy o kartę w systemie bankowości internetowej ING BankOnLine od możliwości dokonania oceny zdolności kredytowej i weryfikacji wiarygodności Klienta, co jest jednym z warunków przyznania karty kredytowej.