Pożyczka gotówkowa na cele ekologiczne – sprawdź, jak to działa

2018-02-22

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że Polacy coraz chętniej decydują się na zakup produktów przyjaznych środowisku czy systemów umożliwiających oszczędzanie energii. Obecnie ich finansowanie jest możliwe dzięki specjalnej pożyczce gotówkowej na cele ekologiczne. Sprawdź, na czym to polega i przekonaj się, jak łatwo jest być eko.

Pożyczka gotówkowa – podstawowe założenia

Pożyczki gotówkowe to produkty bankowe umożliwiające szybkie uzyskanie określonej kwoty pieniędzy. Na raty (i ostateczny koszt pożyczki), oprócz pożyczonej sumy pieniędzy, składają się następujące elementy:

 • prowizja – doliczana do całościowej kwoty pożyczki,
 • oprocentowanie pożyczki – odsetki od pożyczonej kwoty (wyrażane w stosunku rocznym),
 • ubezpieczenie pożyczki – na wypadek nieprzewidzianych sytuacji życiowych, uniemożliwiających spłacenie pożyczki.

Czym wyróżnia się tania pożyczka gotówkowa? Możliwością zwrotu prowizji (najczęściej pod warunkiem spełnienia określonych wymogów) lub niskim oprocentowaniem. Tak działa właśnie dostępna w ING Banku Śląskim Ekopożyczka.

Porównanie kredytów gotówkowych pokazuje, że na rynku obecne są pożyczki gotówkowe na dowolny cel (bez konieczności wskazywania przeznaczenia pożyczanej kwoty) oraz kredyty celowe – na zakup konkretnych produktów lub usług, np. samochodu, wakacji, sprzętu RTV.

Ekologiczna pożyczka gotówkowa – czym się wyróżnia?

Ekopożyczka to wariant standardowej pożyczki gotówkowej, dzięki której możesz zyskać np. zwrot prowizji za udzielenie.

O Ekopożyczkę wnioskować możesz przez internet za pośrednictwem Systemu Moje ING. Następnie przyznaną Ci kwotę przeznaczysz na zakup towarów ekologicznych. Po zawarciu umowy z bankiem masz 3 miesiące na to, by dostarczyć dowód zakupu (fakturę VAT) odpowiednich produktów.

Maksymalna kwota kredytu, jaką możesz uzyskać w ramach Ekopożyczki, wynosi 100 000 złotych. Na co możesz przeznaczyć te pieniądze, aby skorzystać z promocji?

Ekopożyczka – na ekozmiany w domu lub mieszkaniu

Dzięki ekologicznej pożyczce gotówkowej ING możesz przerobić swój dom lub mieszkanie na bardziej energooszczędne. Wdrożenie jednej lub kliku z proponowanych poniżej zmian może umożliwić Ci znaczne oszczędzenie energii, obniżenie kosztów eksploatacji domu i zrobienie czegoś pozytywnego na rzecz środowiska naturalnego:

 • zminimalizowanie strat ciepła w domu lub mieszkaniu — dzięki ekologicznej pożyczce gotówkowej możesz sfinansować zakup nowych okien i drzwi zewnętrznych, czyli komponentów, które mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 25%. Za sprawą ekopożyczki możesz dokonać również zakupu materiałów służących do ocieplenia ścian budynku, stropu piwnicy, dachu i stropu,
 • modernizacja urządzeń grzewczych — środki z ekopożyczki możesz przeznaczyć na zakup nowoczesnego kotła centralnego ogrzewania (klasy 5), urządzenia korzystającego z biomasy, pompy ciepła,
 • wykorzystanie odnawialnych źródeł energii — dzięki ekopożyczce możesz wyposażyć swój dom w kolektory (panele) słoneczne, wentylację z odzyskiem ciepła, ogniwa fotowoltaniczne. Ponadto możesz sfinansować zakup przydomowych wiatraków czy elektrowni wodnych,
 • wymiana oświetlenia — korzystając ze środków uzyskanych z ekologicznej pożyczki gotówkowej, możesz wymienić oświetlenie w swoim domu lub mieszkaniu na LED-owe, a także zakupić system do energooszczędnego sterownia światłem,
 • oczyszczanie wody — środki z ekopożyczki możesz przeznaczyć na zakup systemu do uzdatniania wody pochodzącej z ujęcia na terenie Twojej działki lub systemu umożliwiającego odzyskiwanie wody deszczowej. Ekopożyczka pozwoli Ci także na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków.

Oprócz wymienionych możliwości, ekologiczna pożyczka gotówkowa może być wykorzystana na zakup energooszczędnych sprzętów domowych (wysokiej klasy energetycznej) lub komputerów (o certyfikacie sprawności 80 Plus Platinum lub wyższej).

Ekopożyczka – na ekologiczne rozwiązania transportowe

Ekologiczny transport to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza i oszczędzić na kosztach eksploatacji pojazdu.

Do najpopularniejszych, przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych, zalicza się:

 • rowery (w tym rowery elektryczne),
 • hulajnogi elektryczne,
 • samochody osobowe oraz dostawcze z napędem hybrydowym (elektryczno-spalinowym),
 • samochody osobowe oraz dostawcze z napędem elektrycznym,
 • motocykle i skutery z napędem elektrycznym.

Wszystkie z wymienionych pojazdów możesz zakupić dzięki środkom uzyskanym ze specjalnej ekopożyczki.

Chciałbyś, aby Twój samochód firmowy był bardziej przyjazny środowisku? Wymień go na pojazd z napędem hybrydowym lub elektrycznym! Skorzystaj z Ekoleasingu ING.

Pożyczka gotówkowa na cele ekologiczne to szybki i łatwy sposób na to, by wprowadzić do swojego życia kilka niewielkich lub dużych ekologicznych zmian. Wymienione przez nas powyżej możliwości nie wyczerpują całkowicie listy produktów, jakie możesz kupić, skorzystać z promocji – ich pełen zakres znajdziesz w regulaminie Ekopożyczki ING Banku Śląskiego – zrób pierwszy krok do bycia eko!

Produkty, które mogą Cię zainteresować: