Kredyt na budowę domu

Potrzebujesz kredytu na dom? Sprawdź, jak złożyć wniosek i uruchomić kolejne transze kredytu. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie Twojej inwestycji – aż po urządzenie domu.

Działka pod budowę

Szukasz działki budowlanej?

Wybierz jej wielkość, położenie i kształt. Jej zakup możesz sfinansować kredytem hipotecznym - sprawdź. Bez ograniczeń akceptujemy nieruchomości rolne do 10 000 m2. Jeśli masz większą działkę rolną, skontaktuj się z nami.

Masz już działkę?

Możesz wnioskować o kredyt na budowę domu. Zbierz odpowiednie dokumenty. Nie zapomnij przede wszystkim o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu o budowie z urzędu z adnotacją o braku sprzeciwu.

Masz kredyt na działkę w innym banku?

Przed uruchomieniem kredytu na budowę spłacimy Twój kredyt z innego banku. W efekcie będziesz płacić tylko jedną ratę.

Sprawdź jak przenieść kredyt

Szacuj budżet

  • Sprawdź swoją zdolność kredytową. Zobacz, na jaką nieruchomość możesz sobie pozwolić przy obecnych zarobkach i wydatkach.
  • Dopasuj ratę kredytu do Twojego miesięcznego budżetu. Pamiętaj – kredyt jest dla Ciebie, a nie odwrotnie.
  • Ustal kwotę kredytu na dom. Będzie wynikała z wartości nieruchomości, Twojej zdolności kredytowej oraz wysokości wkładu własnego.
  • Przygotuj kosztorys budowlany. Zweryfikujemy go i na tej podstawie wyliczymy kwotę kredytu. Jeśli jeszcze nie masz kosztorysu, nasz specjalista pomoże Ci go przygotować.

Przejdź do kalkulacji

Działka budowlana jest Twoim wkładem własnym

Złóż wniosek o kredyt na budowę domu

Lista dokumentów

Sprawdź listę dokumentów. Dzięki niej o niczym nie zapomnisz. Zobacz listę

  • Nie wymagamy oryginału projektu budowlanego.
  • Jeśli przelewasz do nas wynagrodzenie, nie musisz dostarczać zaświadczenia o zarobkach.

Ocena nieruchomości

Do podjęcia decyzji kredytowej będziemy potrzebowali wyceny nieruchomości.

  • Możesz dostarczyć nam swój operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego. Nie pobieramy wtedy żadnych opłat za wycenę nieruchomości.
  • Jeśli nie masz operatu, możesz skorzystać z naszej usługi wyceny nieruchomości. Operat szacunkowy otrzymasz pocztą.

Operat szacunkowy to opinia o wartości nieruchomości. Musi być przedstawiona na piśmie przez rzeczoznawcę majątkowego. Rzeczoznawcą majątkowym jest osoba fizyczna, która ma uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

Jeśli zlecisz nam usługę wyceny nieruchomości, poprosimy Cię o jej opłacenie, zanim wydamy ostateczną decyzję kredytową. Możesz wykonać przelew na wskazany przez specjalistę numer konta albo pozwolić nam, abyśmy sami pobrali opłatę z Twojego konta, które masz u nas.

Masz decyzję i podpisujesz umowę

Na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów oceniamy Twoją zdolność kredytową i podejmujemy decyzję.  Zanim podpiszesz z nami umowę, przekażemy Ci wszystkie wymagane informacje do podjęcia decyzji o zaciągnięciu kredytu na dom - w tym formularz konsumencki i symulację rat.

Podpisujesz umowę

Razem z decyzją kredytową otrzymasz umowę kredytową. Przeczytaj ją na spokojnie. Jeśli masz pytania, nasz secjalista chętnie na nie odpowie.

W treści decyzji kredytowej, którą otrzymasz, mogą pojawić się dodatkowe warunki. Musisz je spełnić, zanim podpiszesz z nami umowę kredytową.

Najczęściej 90 dni - od dnia, w którym wydamy pozytywną decyzję kredytową.

Ważne! Niektóre warunki zawarte w naszej decyzji, mogą skrócić jej termin ważności. Sprawdź, czy decyzja kredytową, którą Ci przekażemy, takie warunki zawiera.

Zanim otrzymasz pierwszą transzę, musisz udokumentować minimalny wkład własny. Sprawdź w załączniku do Twojej umowy kredytowej, jak to zrobić, lub skontaktuj się ze swoim specjalistą.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wybrana przez Ciebie nieruchomość stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego, musi więc być ubezpieczona.
Możesz skorzystać z oferty ubezpieczenia przygotowanej specjalnie dla naszych klientów. Wybierz najlepszy dla siebie wariant i skorzystaj ze specjalnych zniżek.

Zobacz co zyskasz

W trakcie budowy domu

Wypłata transz kredytu


Kredyt na budowę domu wypłacamy w transzach. Oznacza to, że pieniądze otrzymasz, gdy ukończysz kolejne etapy budowy. Pierwszą transzę otrzymasz przy uruchomieniu kredytu. Może ona wynosić do 40% docelowej wartości domu. Kolejne transze zaplanujesz i rozliczysz z naszym specjalistą.

Możesz bezpłatnie zrezygnować z części kredytu i okresu karencji


Jeśli nie chcesz wykorzystać części kredytu - zrezygnuj z niej. Dodatkowo po uruchomieniu całego kredytu na dom możesz bezpłatnie zrezygnować z karencji i rozpocząć spłatę kredytu. Jeśli zabraknie Ci czasu lub pieniędzy - też nie ma kłopotu. W takiej sytuacji złóż wniosek o aneks do kredytu.

Informacje o Twoim kredycie

Pod podpisaniu umowy, informacje o kredycie znajdziesz w bankowości internetowej Moje ING.

Zaloguj się

Na skróty

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

Ile wyniesie Twoja rata oraz zdolność kredytowa – na jaką kwotę możesz sobie pozwolić.

Oferty i oprocentowanie

Oferty i oprocentowanie

Sprawdź, z jakich wariantów kredytu hipotecznego możesz skorzystać.

Proces i dokument

Proces i dokument

Sprawdź jak wygląda u nas proces kredytowy oraz listę potrzebnych dokumentów.

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dotyczące umowy o kredyt hipoteczny. Zobacz, co warto wiedzieć.