Kredyt na budowę domu

Potrzebujesz kredytu na dom? Sprawdź, jak złożyć wniosek i uruchomić kolejne transze kredytu. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie Twojej inwestycji – aż po urządzenie domu.

Działka pod budowę

Szukasz działki budowlanej?

Wybierz jej wielkość, położenie i kształt. Jej zakup możesz sfinansować kredytem hipotecznym - sprawdź. Bez ograniczeń akceptujemy nieruchomości rolne do 10 000 m2. Jeśli masz większą działkę rolną, skontaktuj się z nami.

Masz już działkę?

Możesz wnioskować o kredyt na budowę domu. Zbierz odpowiednie dokumenty. Nie zapomnij przede wszystkim o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu o budowie z urzędu z adnotacją o braku sprzeciwu.

Masz kredyt na działkę w innym banku?

Przed uruchomieniem kredytu na budowę spłacimy Twój kredyt z innego banku. W efekcie będziesz płacić tylko jedną ratę.

Sprawdź jak przenieść kredyt

Szacuj budżet

  • Sprawdź swoją zdolność kredytową. Zobacz, na jaką nieruchomość możesz sobie pozwolić przy obecnych zarobkach i wydatkach.
  • Dopasuj ratę kredytu do Twojego miesięcznego budżetu. Pamiętaj – kredyt jest dla Ciebie, a nie odwrotnie.
  • Ustal kwotę kredytu na dom. Będzie wynikała z wartości nieruchomości, Twojej zdolności kredytowej oraz wysokości wkładu własnego.
  • Przygotuj kosztorys budowlany. Zweryfikujemy go i na tej podstawie wyliczymy kwotę kredytu. Jeśli jeszcze nie masz kosztorysu, nasz specjalista pomoże Ci go przygotować.

Przejdź do kalkulacji

Działka budowlana jest Twoim wkładem własnym

Jeśli wartość działki będzie stanowiła przynajmniej 20% kosztu inwestycji, nie musisz mieć dodatkowej gotówki na wkład własny.

Złóż wniosek o kredyt na budowę domu

Lista dokumentów

Sprawdź listę dokumentów. Dzięki niej o niczym nie zapomnisz. Zobacz listę

  • Nie wymagamy oryginału projektu budowlanego.
  • Jeśli przelewasz do nas wynagrodzenie, nie musisz dostarczać zaświadczenia o zarobkach.

Ocena nieruchomości

Do podjęcia decyzji kredytowej będziemy potrzebowali wyceny nieruchomości.

  • Możesz dostarczyć nam swój operat szacunkowy wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego. Nie pobieramy wtedy żadnych opłat za wycenę nieruchomości.
  • Jeśli nie masz operatu, możesz skorzystać z naszej usługi wyceny nieruchomości. Operat szacunkowy otrzymasz pocztą.

Operat szacunkowy to opinia o wartości nieruchomości. Musi być przedstawiona na piśmie przez rzeczoznawcę majątkowego. Rzeczoznawcą majątkowym jest osoba fizyczna, która ma uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

Jeśli zlecisz nam usługę wyceny nieruchomości, poprosimy Cię o jej opłacenie, zanim wydamy ostateczną decyzję kredytową. Możesz wykonać przelew na wskazany przez specjalistę numer konta albo pozwolić nam, abyśmy sami pobrali opłatę z Twojego konta, które masz u nas.

Masz decyzję i podpisujesz umowę

Na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów oceniamy Twoją zdolność kredytową i podejmujemy decyzję.  Zanim podpiszesz z nami umowę, przekażemy Ci wszystkie wymagane informacje do podjęcia decyzji o zaciągnięciu kredytu na dom - w tym formularz konsumencki i symulację rat.

Podpisujesz umowę

Razem z decyzją kredytową otrzymasz umowę kredytową. Przeczytaj ją na spokojnie. Jeśli masz pytania, nasz secjalista chętnie na nie odpowie.

W treści decyzji kredytowej, którą otrzymasz, mogą pojawić się dodatkowe warunki. Musisz je spełnić, zanim podpiszesz z nami umowę kredytową.

Najczęściej 90 dni - od dnia, w którym wydamy pozytywną decyzję kredytową.

Ważne! Niektóre warunki zawarte w naszej decyzji, mogą skrócić jej termin ważności. Sprawdź, czy decyzja kredytową, którą Ci przekażemy, takie warunki zawiera.

Zanim otrzymasz pierwszą transzę, musisz udokumentować minimalny wkład własny. Sprawdź w załączniku do Twojej umowy kredytowej, jak to zrobić, lub skontaktuj się ze swoim specjalistą.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wybrana przez Ciebie nieruchomość stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego, musi więc być ubezpieczona.
Możesz skorzystać z oferty ubezpieczenia przygotowanej specjalnie dla naszych klientów. Wybierz najlepszy dla siebie wariant i skorzystaj ze specjalnych zniżek.

Zobacz co zyskasz

W trakcie budowy domu

Wypłata transz kredytu


Kredyt na budowę domu wypłacamy w transzach. Oznacza to, że pieniądze otrzymasz, gdy ukończysz kolejne etapy budowy. Pierwszą transzę otrzymasz przy uruchomieniu kredytu. Może ona wynosić do 40% docelowej wartości domu. Kolejne transze zaplanujesz i rozliczysz z naszym specjalistą.

Możesz bezpłatnie zrezygnować z części kredytu i okresu karencji


Jeśli nie chcesz wykorzystać części kredytu - zrezygnuj z niej. Dodatkowo po uruchomieniu całego kredytu na dom możesz bezpłatnie zrezygnować z karencji i rozpocząć spłatę kredytu. Jeśli zabraknie Ci czasu lub pieniędzy - też nie ma kłopotu. W takiej sytuacji złóż wniosek o aneks do kredytu.

Informacje o Twoim kredycie

Pod podpisaniu umowy, informacje o kredycie znajdziesz w bankowości internetowej Moje ING.

Zaloguj się

Na skróty

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy

Ile wyniesie Twoja rata oraz zdolność kredytowa – na jaką kwotę możesz sobie pozwolić.

Oferty i oprocentowanie

Oferty i oprocentowanie

Sprawdź, z jakich wariantów kredytu hipotecznego możesz skorzystać.

Proces i dokument

Proces i dokument

Sprawdź jak wygląda u nas proces kredytowy oraz listę potrzebnych dokumentów.

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dotyczące umowy o kredyt hipoteczny. Zobacz, co warto wiedzieć.