Jak założyć konto w banku ING

W Polsce działa już ponad 36 mln kont osobistych. Niektórzy z nas mają ich nawet kilka! Popularność może wynikać z szerokiej oferty kont osobistych, która jest dostępna nawet bez wychodzenia z domu. Przez internet, w placówce, a może w trakcie zakupów w galerii handlowej... W jaki sposób Ty założysz swoje konto osobiste?

Jak założyć konto w banku? Przeczytaj artykuł o 5 wygodnych sposobach.

Z naszego artykułu dowiesz się:

Konto bankowe - do czego się przydaje

Wygodniej i bezpiecznie trzymać pieniądze na koncie w banku, niż odkładać je do „skarpety”. Jeśli korzystasz z bankowości internetowej lub aplikacji bankowej, łatwiej opłacisz rachunki, a z kartą lub płatnościami telefonem szybciej zapłacisz za zakupy. O różnych sposobach na płatności w internecie nie wspominając. 

Oszczędzanie z kontem osobistym

Konto bankowe pomaga też uporządkować domowy budżet. Możesz podzielić pieniądze na kwotę przeznaczoną do pokrycia bieżących wydatków, jak zakupy spożywcze, rachunki, a część odłożyć. Np. na oprocentowanym Otwartym Koncie Oszczędnościowym. 

Jeśli masz u nas konto osobiste i Otwarte Konto Oszczędnościowe, możesz przelewać przez internet między swoimi kontami w ING bez limitów i dodatkowych opłat. To naprawdę się przydaje. Wyobraź sobie, że stoisz w kolejce do kasy i widzisz, że na koncie osobistym jest pusto. Wtedy logujesz się do aplikacji Moje ING, zlecasz przelew wewnętrzny i pieniądze od razu są dostępne.

Dodatkowe usługi i narzędzia do konta

To nie wszystko. W Moim ING masz też dostępne narzędzia, które pomagają analizować wydatki w podziale na proste kategorie lub ustalić miesięczny budżet i trzymać się go. Z kontem łatwiej też złożysz wniosek o pożyczkę i skorzystasz z innych produktów i usług.

Nie wszystkie usługi związane są z porządkowaniem finansów. Niektóre przydadzą Ci się, np. gdy chcesz załatwić sprawy urzędowe przez internet, zrobić zakupy ze zniżkami, zapłacić za parking bez szukania parkomatu, skasować bilet w środkach komunikacji miejskiej i wiele innych.

Przez internet, w placówce - jak założyć konto w banku

Po pierwsze przygotuj dowód osobisty. Z paszportem też założysz konto, ale tylko w placówce bankowej.

Jak założyć konto przez internet

Konto możesz założyć od razu w aplikacji Moje ING (pobierz aplikację z odpowiedniego sklepu i wybierz opcję „Załóż konto bankowe”) lub na naszej stronie www.

Przygotuj dowód osobisty. Przepiszesz z niego niezbędne dane i dołączysz zdjęcia przodu i tyłu dokumentu. Zdjęcia możesz dla wygody przygotować przed rozpoczęciem składania wniosku o konto.

Wybierz też sposób płatności - możesz mieć konto z kartą lub bez. W drugim przypadku będziesz płacić telefonem, z aplikacją mobilną Moje ING mobile. Na tym etapie zdecydujesz też, czy chcesz skorzystać z ubezpieczenia do konta - Moja Ochrona. To ochrona zakupów w internecie, telefonu i wypłaconej gotówki. Więcej o ubezpieczeniu płatności

Wybierzesz sposób potwierdzenia tożsamości. Po sprawdzeniu, czy Ty to Ty - aktywujemy konto.

  • na selfie - porównamy zdjęcie Twojej twarzy ze zdjęciem w dowodzie. To najszybszy sposób, konto możesz mieć aktywne do paru minut, najpóźniej następnego dnia roboczego.
  • z kurierem - dowód pokażesz kurierowi i to on potwierdzi Twoją tożsamość. Wizyta kuriera odbędzie się 2-3 dni robocze po złożeniu wniosku.
  • przelewem z innego banku - robisz przelew z konta w innym banku na 1 zł, a kwotę później zwracamy. Konto możesz mieć aktywne do paru minut, najpóźniej następnego dnia roboczego.

Sprawdź, czy mamy Twój bank:

 Alior Bank

 mBank

 Bank Millennium

 Bank Pekao

 Bank Pocztowy

 Santander Bank Polska

Upewnij się też, że:

- dane wpisane we wniosku o konto zgadzają się z danymi w tamtym banku (np. czy nie masz innego adresu zamieszkania lub nazwiska)

- jesteś jedynym posiadaczem konta w tamtym banku (nie jest to konto wspólne)

- masz potwierdzoną tożsamość osobiście w tamtym banku (czyli masz podpisany dokument ze swoimi danymi osobowymi)

  • w placówce bankowej (miejscu spotkań) - z naszym specjalistą, który porówna Twoje dane z wniosku z okazanym dokumentem tożsamości

Polecamy zakładanie konta przez internet - możesz to zrobić szybko i wygodnie, i odebrać dodatkowe pieniądze na start w promocji do konta

Chcesz mieć konto przez internet? Załóż konto teraz

Jak założyć konto w placówce banku 

Konto założysz w placówce bankowej - miejscu spotkań. Weź ze sobą dowód osobisty lub paszport. Nasz specjalista szybko przeprowadzi Cię przez wniosek, potwierdzi na miejscu, że Ty to Ty i pomoże pobrać i aktywować aplikację Moje ING. 

Wiesz, że oprócz placówek bankowych mamy też punkty sprzedaży ING Express? To wygodne stoiska, które znajdziesz w galeriach handlowych w wielu miastach Polski. W trakcie zakupów możesz przy okazji szybko załatwić konto w banku. Tylko pamiętaj, żeby wziąć ze sobą dowód osobisty. 


Jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji Mojego ING (np. profilu zaufanego), odwiedź naszą placówkę bankową - miejsce spotkań. Wystarczy jedna wizyta i możesz to zrobić już po otwarciu konta przez internet.

Co dalej, po założeniu konta

Po potwierdzeniu dostaniesz SMS-a, umowę do konta (na podany adres e-mail) i dostęp do Mojego ING – Twojej bankowości internetowej, z którą możesz zacząć swobodnie korzystać z konta. Kartę do konta przywiezie Ci kurier.

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji mobilnej, pobierz Moje ING mobile z odpowiedniego sklepu (Google Play lub AppStore). W aplikacji szybciej i łatwiej sprawdzisz stan konta, historię transakcji czy zlecisz przelew. Z aplikacją możesz też korzystać z płatności telefonem - kartą, portfelem elektronicznym lub BLIKIEM. 

Aktywuj Moje ING

Będzie Ci potrzebny login (znajdziesz go w umowie o bankowość internetową), PESEL i nazwisko panieńskie matki. Uruchom aplikację Moje ING (lub kliknij przycisk Zaloguj widoczny w prawym górnym rogu strony internetowej) i wybierz Aktywuj. Postępuj zgodnie z instrukcją. Gdy już uzupełnisz dane, ustalisz też hasło do bankowości i kod PIN do aplikacji. PIN nie jest tym samym kodem co dla karty do konta - będzie służyć do logowania się do aplikacji i potwierdzania zleceń. Możesz też ustalić logowanie odciskiem palca lub z funkcją rozpoznawania twarzy. 

Na start dobrze też ustawić limity transakcyjne do konta i włączyć powiadomienia o zmianach stanu konta. To wszystko zrobisz też w Moim ING.

Jeśli potrzebujesz udostępnić konto bliskiej osobie

Możesz ustanowić taką osobę pełnomocnikiem do swojego konta lub założyć konto wspólne. Czym to się różni?

  • Konto wspólne przydaje się, gdy chcesz z drugą osobą w równym stopniu zarządzać pieniędzmi na koncie. Może być to partner, rodzic, współkredytobiorca... Współposiadacz może nabywać nowe produkty, korzystać z bankowości i mieć swoją kartę. Zachowuje też dostęp do konta po śmierci współposiadacza.
    Z naszej oferty kont wspólnymi rachunkami mogą być konto Komfort i Active. Jeśli chcesz zmienić konto na wspólne, odwiedź placówkę bankową - miejsce spotkań lub punkt sprzedaży ING Express z osobą, którą chcesz ustanowić współposiadaczem. Weźcie ze sobą dokumenty tożsamości (dowody osobiste lub paszporty) i telefony, których numery podacie do autoryzacji zleceń w banku. 
  • Pełnomocnik do konta dostanie swój dostęp do bankowości i może mieć własną kartę do konta. Jeśli osoba, którą chcesz ustanowić pełnomocnikiem, jest naszym klientem - możesz nadać jej dostęp do konta w Moim ING. W innym przypadku odwiedźcie razem naszą placówkę bankową - miejsce spotkań. 

Chcesz mieć konto w naszym banku?

Załóż konto

Nie jesteś naszym klientem?

Otwórz konto przez internet - w aplikacji Moje ING (pobierz aplikację z odpowiedniego sklepu) lub na naszej stronie www.

Otwórz konto


Jesteś już naszym klientem?

Zaloguj się do Mojego ING i tam otwórz konto. Pierwsze lub kolejne.