Konto i karta dla nastolatka, czyli jak możesz płacić, jeśli nie masz 18 lat?

Sposobów jest naprawdę sporo. Od karty przedpłaconej, którą rodzic doładowuje na określoną kwotę, przez spoko kartę z własnym wizerunkiem, płacenie ulubionym telefonem lub zegarkiem. Najwięcej możliwości jest do konta dla młodych.

Masz mniej niż 18 lat? Też możesz założyć konto dla młodych i korzystać z nowoczesnych płatności.Okazuje się, że istotna jest granica nie 18 a 13 lat. Osoba, która ukończyła 13 rok życia, nabywa ograniczoną zdolność do czynności prawnych.

To oznacza, że może częściowo lub za zgodą przedstawiciela ustawowego (rodzica lub opiekuna prawnego) dokonywać we własnym imieniu czynności prawnych - nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, np. kupić coś przez internet lub zarządzać swoim kontem.

Z tekstu dowiesz się:

Konto dla nastolatka? Otworzysz nawet przez internet

Konto dla młodych - dlaczego warto

Konto młodzieżowe możesz założyć ze swoim rodzicem lub opiekunem prawnym - w Moim ING lub dowolnym oddziale banku. Potrzebujecie jedynie Twojego dowodu osobistego lub aktu urodzenia (o akt poprosimy, jeśli Wasze nazwiska się różnią). 

Z kontem Mobi 13-17 jest taniej. Nie płacisz za:

  • otwarcie i korzystanie z konta (poza zleceniami w oddziale)
  • kartę, niezależnie od tego, czy z niej korzystasz
  • przelewy na telefon i krajowe przelewy przez internet (z wyjątkiem ekspresowych)
  • wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce

Z kontem jest wygodniej. Z Moim ING możesz:

  • lepiej ogarniać finanse, z analizą wydatków lub celami oszczędnościowymi
  • płacić jak chcesz, kartą, telefonem, nawet zegarkiem
  • doładować telefon, Netflixa, Spotify lub ulubioną platformę gamerską
  • dzielić rachunki i wysyłać do znajomków prośbę o przelew (np. po wspólnym wyjściu do kina)
  • przechowywać paragony (np. za te nowe Airs, na które tyle odkładałeś)

Z kontem jest też fajniej. Możesz je nazwać po swojemu, a kartę do konta mieć z grafiką, którą wybierzesz z naszej galerii (jest z czego wybierać!) lub swojego projektu (ekstra, co?).

icon

Ups, na koncie pusto?

 

Wyślij prośbę o przelew BLIK. Aplikacja Moje ING podpowie Ci, kto z Twojej książki adresowej może poratować Cię natychmiastowym przelewem na Twoje konto. Poprosisz mamę, starszego brata, a może nauczysz babcię, jak ogarnąć mobilne bankowanie?

Jeśli nie konto, to co?

Okej, możesz też zdecydować się na kartę przedpłaconą, do której nie musisz mieć konta. Każdy (rodzic lub opiekun prawny, ale też babcia lub wujek) może zasilić ją dowolną kwotą w Moim ING - szybkim przelewem lub stałym zleceniem, a Ty płacisz w sklepie, internecie lub wypłacasz. 

Płać odpowiedzialnie, pamiętaj o bezpieczeństwie

W Moim ING łatwiej kontrolować finanse - swoje wydatki możesz analizować na wykresie podzielonym na kategorie lub ustalić w miesięcznym budżecie. Aplikacja na telefon będzie przypominała Ci o trzymaniu się ambitnego planu. :)

Razem z rodzicem lub opiekunem prawnym ustawiacie też limity dla różnego rodzaju płatności - np. transakcji przez internet lub wypłat za granicą. W razie kłopotów możecie też szybko zablokować lub zastrzec kartę. Także w Moim ING.

Znasz zasady bezpiecznego bankowania?

Czy wiesz, jakie powinno być Twoje hasło do bankowości, jakimi danymi nie możesz się z nikim dzielić lub czym jest standard bezpiecznych płatności kartą w internecie, 3D Secure?

Rozwiązania i standardy bezpieczeństwa, które Ci oferujemy, to nie wszystko. To, czy Twoje pieniądze zostaną bezpiecznie na koncie, zależy też od Ciebie. 

Sprawdź, jak bankować bezpiecznie

Masz mniej niż 13 lat?

Dla Ciebie też coś mamy. 

Za zakupy w sklepach stacjonarnych i internecie możesz płacić z kartą przedpłaconą dla najmłodszych (bez limitu wieku). Gotówkę też nią wypłacisz.

Rodzic zasila ją określoną kwotą, z której możesz korzystać. Robi to w dowolnym momencie - w aplikacji lub systemie Moje ING. Nie płacicie za korzystanie z karty - jedyną opłatą jest 15 zł za wydanie karty. 

Jeśli Tobie lub rodzicowi zależy na odkładaniu pieniędzy na przyszłość - może też przydać się konto oszczędnościowe dla dziecka, na które rodzic wpłaca, kiedy chce. Po skończeniu 13 lat możesz też zarządzać swoimi oszczędnościami - z aplikacją Moje ING :)

Pierwszy krok w dorosłość?

Zacznij od konta