ING BANK ŚLĄSKI

Rodzaje ubezpieczeń do kredytu

Ubezpieczenie do kredytu to jedna z form zabezpieczenia jego spłaty. Dla niektórych kredytów można spotkać zabezpieczenia spłaty w formie np. poręczenia, weksla lub zastawu. 

Ubezpieczenie ma jeden podstawowy cel: ułatwienie spłaty rat lub całego kredytu w razie nieprzewidzialnych zdarzeń losowych, a w przypadku szkody na nieruchomości naprawę zniszczeń. Zapewnia to Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe. Jeśli cokolwiek Ci się stanie lub będziesz miał kłopoty finansowe jesteś chroniony. Jeśli więc chcesz wziąć kredyt lub już go masz, zastanów się nad ubezpieczeniem.

Wyróżniamy tu dwie podstawowe kategorie:

  • ubezpieczenia spłaty kredytu (na życie, od utraty pracy i niezdolności do pracy),
  • ubezpieczenia majątkowe (nieruchomości).

Ubezpieczenie spłaty kredytu są dobrowolne, natomiast ubezpieczenie nieruchomości jest wymagane, ale nie musi być kupione w banku, w którym bierzesz kredyt.

Utrata pracy, choroba, włamanie lub pożar to nieszczęśliwe zdarzenia, które mogą Ci się przytrafić. Dzięki ubezpieczeniu dużo łatwiej poradzisz sobie ze spłatą kredytu lub usunięciem wszelkich szkód na nieruchomości - bez nadwyrężania domowego budżetu.

W zależności od rodzaju ubezpieczenia suma ubezpieczenia jest równa:

  • wysokości kredytu do spłaty w ubezpieczeniach na życie
  • racie kredytu w ubezpieczeniu od utraty pracy
  • wartości nieruchomości w ubezpieczeniu nieruchomości

 


Kto powinien kupić ubezpieczenie do kredytu

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe na lata. Ubezpieczenie spłaty kredytu daje Ci komfort psychiczny, ponieważ wiesz, że zarówno Ty, jak i Twoi bliscy jesteście chronieni. Ubezpieczenie nieruchomości pozwoli Ci mieszkać bez obawy przed kradzieżą, pożarem czy nagłymi zjawiskami pogodowymi. 

Ubezpieczenie spłaty kredytu powinien kupić każdy kredytobiorca.

W przypadku wspólnego kredytu z pewnością warto, by ubezpieczyła się osoba z najwyższym dochodem, ponieważ to głównie na jej barkach spoczywa odpowiedzialność za terminową spłatę rat kredytu. Pamiętaj jednak, że budżet domowy zostaje zachwiany w przypadku choroby lub śmierci któregokolwiek współkredytobiorcy, dlatego najlepiej, by wszyscy pomyśleli o wykupieniu ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie nieruchomości kupione za pośrednictwem ING Banku Śląskiego ma korzystny sposób wyliczania składki.

Składka jest liczona od kwoty kredytu, ale sumą ubezpieczenia jest pełna wartość nieruchomości. To niespotykane rozwiązanie na rynku – dzięki temu płacisz niższą składkę. Nie trzeba co roku kupować nowej polisy,  przynosić jej do banku, ustanawiać cesji i pamiętać o płatności składki. Wszystko to dzieje się automatycznie.

 


Korzyści z ubezpieczenia do kredytu

Świadomość tego, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych raty lub całość kredytu zostanie spłacona z polisy, a uszkodzenia domu lub mieszkania naprawione bez obciążania domowego budżetu, jest wartością nie do przecenienia. Dbając o dom, dbasz także o swoją rodzinę – to Twoja bezpieczna przystań.

Zalety ubezpieczenia kredytu w ING Banku Śląskim to:

  • szeroki zakres ochrony dostosowany do Twoich potrzeb i Twojego zobowiązania finansowego,
  • atrakcyjna wysokość składki (płaconej razem z ratą kredytu),
  • brak skomplikowanych ankiet dotyczących stanu zdrowia,
  • minimum formalności,
  • oszczędność czasu.

Oferty kredytowe powiązane z zakupem ubezpieczenia do kredytu, oprócz ochrony ubezpieczeniowej, mogą dać możliwość uzyskania niższego oprocentowania, a co za tym idzie – niższego całkowitego kosztu kredytu (CKK).

 


Jak kupić ubezpieczenie do kredytu

Wystarczy, że w swoim najbliższym oddziale banku złożysz wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia. Możesz to zrobić także przy okazji podpisywania umowy kredytowej lub dokupić je później.

Umów się na spotkanie w oddziale

Nasz specjalista odpowie na Twoje pytania, zweryfikuje zgromadzone dokumenty i pomoże w formalnościach.

Zostaw swój numer