Korzyści z Google Pay

Możesz dodać swoją kartę do aplikacji Google Pay i płacić nią wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa lub Mastercard - w sklepach, w internecie i  niektórych aplikacjach, np. Uber, Allegro, Airbnb, Pyszne.pl czy iTaxi. 

 • Możesz dodać do Google Pay kilka kart
  i płacić tą, na której koncie masz pieniądze
 • Google Pay używa do płatności karty domyślnej
  Dla danej transakcji możesz wybrać również inną kartę, nie zmieniając karty domyślnej
 • Możesz płacić Google Pay
  na każdym terminalu, który obsługuje płatności zbliżeniowe
 • Aplikacja działa w tle
  w smartfonie nie musi być włączona, żeby zrobić płatność
 • Transakcje powyżej 100 zł potwierdzasz PIN-em
  Dla bezpieczeństwa czasami prosimy też o PIN przy niższych kwotach
 • Masz specjalne zniżki dla użytkowników Google Pay,
  a jednocześnie korzystasz ze wszystkich zniżek, jakie daje bank za płatności Twoją kartą

Nasze karty w Google Pay

Jak dodać kartę płatniczą do Google Pay

Jeśli chcesz dodać kartę do Google Pay najpierw wyraź zgodę na przekazywanie przez nas danych do Google. Możesz to zrobić w swoim profilu w Moim ING, w sekcji „Moje Dane” > „Zgody i Oświadczenia”, w części: „Płatności mobilne”. Zaloguj się i złóż zgodę

1

Pobierz aplikację Google Pay ze sklepu Play

Pobierz aplikację Google Pay ze sklepu Play

i zaloguj sie do niej

Pobierz

2

Dodaj kartę

Dodaj kartę

Zrób zdjęcie karty lub wpisz numer karty i datę ważności. Podaj numer CVV.
Zatwierdź kodem SMS, który Ci wyślemy

3

Ustaw kartę domyślną kartę do płatności Google Pay

Ustaw wybraną kartę jako domyślną do płatności Google Pay

Upewnij się, że w telefonie jest włączona funkcja NFC

Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, możesz dodać kartę do Google Pay, jeśli Twój rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę. Dla karty debetowej może to zrobić w swojej bankowości internetowej Moje ING, w szczegółach Twojego konta lub w naszym oddziale. Dla karty kredytowej - tylko w oddziale.

 • Jak dodać kartę do zegarka z Androidem?
  1. Na zegarku z systemem Wear OS otwórz aplikację Google Pay. Wybierz Zacznij korzystać.
  2. Ustaw blokadę ekranu.
  3. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Karta pojawi się na zegarku.

  Wykonanie tych czynności spowoduje dodanie karty w aplikacji Google Pay na zegarku, nie na telefonie.

   

Jak płacić kartą z Google Pay

 • W sklepach stacjonarnych

 • W internecie i aplikacjach

W sklepach stacjonarnych

1

 

Wybierasz Google Pay jako domyślną formę płatności zbliżeniowych telefonem

2

 

Wybudzasz telefon i przykładasz go do terminala

Jeśli chcesz płacić zegarkiem, najpierw otwierasz na nim Google Pay, następnie przykładasz zegarek do terminala. Jeśli wyświetli się prośba o wybór karty, wybierz „karta kredytowa” (niezależnie od rodzaju karty, którą płacisz).

3

 

Jeśli wartość transakcji przekracza 100 zł, zatwierdzasz płatność PIN-em do swojej karty. Dla większego bezpieczeństwa, możemy poprosić również o zatwierdzenie PIN-em płatności na niższe kwoty

W internecie i aplikacjach

1

 

Wybierasz Google Pay jako formę płatności za zakupy

2

 

Wybierasz kartę, którą chcesz zapłacić

3

 

Zatwierdzasz

Bezpieczeństwo płatności Google Pay

System Google Pay nie przekazuje sprzedawcom prawdziwych danych Twojej karty, tylko wirtualny numer, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Nawet w przypadku wycieku danych informacje o Twojej karcie pozostaną bezpieczne.

Jeśli zgubisz telefon lub ktoś go ukradnie, możesz usunąć kartę z tego telefonu w Moim ING - w szczegółach karty, albo na naszej infolinii. Możesz też zablokować go poprzez Menedżera urządzeń Android. Jeśli telefon jest online, możesz zabezpieczyć go nowym hasłem lub usunąć z niego wszystkie dane osobowe. 

Transakcje kartą w Google Pay widzisz od razu w historii płatności w tej aplikacji, a także w historii transakcji w Moim ING. Możesz również korzystać z powiadomień push w aplikacji Moje ING mobile. 

Jak usunąć kartę z Google Pay

Kartę możesz usunąć bezpośrednio w aplikacji Google Pay. 
Możesz też wycofać zgodę na przekazywanie danych do Google w Moim ING. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie karty z Google Pay.

1

 

Otwórz aplikację Google Pay

2

 

Wybierz kartę, którą chcesz usunąć

3

 

Wybierz: Usuń kartę i gotowe

Zastrzeżenie karty w Moim ING, powoduje również zastrzeżenie jej w Google Pay.

Usunięcie aplikacji Google Pay z telefonu nie powoduje usunięcia karty z tej aplikacji. Nadal są możliwe płatności Google Pay.

Pytania i odpowiedzi

 • Jakie karty mogę dodać do Google Pay?

  Możesz dodać do aplikacji Google Pay kartę debetową Visa zbliżeniową wydaną dla klientów indywidualnych oraz karty kredytowe dla klientów indywidualnych (karta kredytowa Visa, karta kredytowa Visa Classic, Złota karta kredytowa, karta kredytowa Mastercard, Platynowa karta kredytowa).

   

 • Czy mogę zapłacić Google Pay, jeśli wyłączę płatności zbliżeniowe dla karty?

  Jeśli wyłączysz płatności zbliżeniowe dla karty, nie zapłacisz zbliżeniowo kartą plastikową ani kartą dodaną do Google Pay. 

 • Czym różni się płacenie Google Pay od płatności kartą MasterCard w telefonie?

  Karta MasterCard w telefonie jest dostępna w aplikacji mobilnej Moje ING mobile. To karta wirtualna, dostępna tylko na telefonie w aplikacji banku.

  Google Pay to zewnętrzna aplikacja Google, można do niej dodać karty płatnicze różnych banków. W Google Pay wybierasz jedną kartę domyślną do płatności.

  Jeśli na telefonie są  zamówione obie usługi, musisz wybrać, która aplikacja jest domyślna do płatności telefonem.

  Sama płatność w sklepie przebiega bardzo podobnie, poprzez zbliżenie telefonu do terminala płatniczego.

 • Mam Mastercard w telefonie. Czy mogę jednocześnie korzystać z GP?

  Tak, jednakże przed dokonaniem płatności konieczne jest ustawienie która aplikacja jest domyślna do płatności telefonem. Jeśli ustawisz Google Pay jako domyślą metodę płatności, transakcje będą wykonywane kartą w aplikacji zdefiniowanej jako domyślna.

 • Czy mogę zapłacić Google Pay w sklepach internetowych?

  Tak, w aplikacjach mobilnych i niektórych sklepach internetowych, które akceptują płatności Google Pay.

 • Czy muszę mieć aplikację Moje ING mobile, by korzystać z GP?

  Posiadanie aplikacji Moje ING mobile nie jest koniecznie. Google Pay to oddzielna aplikacja dostarczana przez Google, która jest dostępna w sklepie Google Play. Warunkiem korzystania z Google Pay jest zdefiniowanie numeru telefonu do autoryzacji w systemie bankowości internetowej Moje ING. Na ten numer telefonu będzie wysłany kod autoryzacyjny, który umożliwi dodanie karty do Google Pay

 • Czy mogę odłączyć kartę od Google Pay w Moim ING?

  W Moim ING możesz wycofać zgodę na przekazywanie przez nas Twoich danych do Google. Spowoduje to również natychmiastowe usunięcie karty płatniczej z aplikacji Google Pay. Możesz też usunąć kartę wybierając opcję „Usuń kartę z tego urządzenia” w widoku karty w Moim ING lub możesz czasowo zablokować kartę w Google Pay wybierając opcję „Zablokuj” w Moim ING.

 • Jaki PIN mam podać do potwierdzenie transakcji GP?

  Transakcje realizowane kartą dodaną do Google Pay są potwierdzane tym samym PIN, który wykorzystujesz do zatwierdzania transakcji wykonywanych plastikową kartą.

 • Jakie warunki muszę spełnić, by korzystać z Google Pay?

  Aby korzystać z Google Pay musisz posiadać telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android™ Lollipop 5.0 lub wyższym oraz  antenę NFC. Platforma nie współpracuje z telefonami, na których zostało zmodyfikowane oprogramowanie. Dodatkowo wymagamy, abyś miał zdefiniowany numer telefonu do autoryzacji w systemie bankowości internetowej oraz aktywną kartę płatniczą.

  Dodatkowym warunkiem korzystania z Google Pay jest udzielenie zgody dla banku na przekazywanie danych o transakcjach realizowanych Google Pay do Google Ireland. Zgody udzielasz w trakcie dodawania karty lub w bankowosci internetowej Moje ING, w sekcji „Dane i Ustawienia” > „Zgody i Oświadczenia”, w części: „Płatności mobilne”.

  Jeśli masz mniej niż 18 lat, możesz dodać kartę do Google Pay, jeśli Twój rodzic lub opiekun prawny wyrażi zgodę na korzystanie przez ciebie z Google pay.  W przypadku kart debetowych mogą to zrobić w Moim ING lub w oddziale banku. W przypadku kart kredytowych jest to możliwe tylko w oddziale banku.  

 • Czy mogę ustawić limit płatności dla Google Pay?

  Limity transakcji dla Google Pay są współdzielone z fizyczną kartą płatniczą. Wysokość limitów możesz zmienić m.in. w systemie bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji Moje ING mobile.

 • Jakie dane o transakcji bank przekazuje do Google

  Bank przekazuje do Google dane o kwotach transakcji, walutach transakcji, ich czasie wykonania, rodzajach transakcji , statusach transakcji, nazwach i adresach sklepów/usługodawców, kategoriach sklepów/usługodawców, oznaczeniu i nazwach kategorii działalności gospodarczej sklepów/usługodawców.

 • Ile kart można przechowywać w aplikacji Google Pay?

  Nie ma żadnych ograniczeń. Google Pay pozwala przechowywać dowolną liczbę kart. Jeśli dodasz do Google Pay więcej niż jedną kartę, musisz ustawić kartę domyślną do płatności. Ta karta jest zawsze wyświetlana u góry ekranu głównego Google Pay, nad dodatkowymi opcjami płatności i listą kart lojalnościowych. Jeśli sprzedawca nie zaakceptuje karty domyślnej, możesz wybrać inną kartę zapisaną w Google Pay  i jeszcze raz zbliżyć telefon do terminala sprzedawcy, aby dokonać płatności.

 • Jakie dodatkowe zabezpieczenia karty Google Pay oferuje posiadaczom kart?

  Konfigurując aplikację Google Pay, posiadacz karty musi na swoim urządzeniu z Androidem włączyć blokadę ekranu. Jest to aplikacja zabezpieczająca, która po 10 minutach braku aktywności automatycznie blokuje telefon właściciela karty. Do odblokowania telefonu trzeba wtedy użyć odcisku palca, wzoru, kodu PIN lub hasła – zależnie od opcji wybranej podczas konfigurowania. Odblokowanie urządzenia jest metodą weryfikacji posiadacza.

 • Jak mogę wyłączyć płatność kartą w Google Pay, jeśli zgubię telefon lub stracę go w wyniku kradzieży?

  Możesz skontaktować się z naszą infolinią i poprosić o usunięcie karty płatniczej z Google Pay. Jeśli zastrzeżesz plastikową kartę, automatycznie zablokowana zostanie możliwość płacenia tą kartą w Google Pay. 

  Dodatkowo Google dostarcza usługę o nazwie Menedżer urządzeń Android, która pomaga posiadaczowi karty odnaleźć zgubione lub skradzione urządzenie, ustalić jego lokalizację i wykasować jego zawartość.

 • Czy Google Pay przypomina posiadaczowi karty o włączeniu komunikacji NFC? Jeśli tak, to kiedy?

  Jeżeli komunikacja NFC będzie wyłączona, powiadomienie o konieczności jej włączenia pojawi się na ekranie telefonu w trakcie konfigurowania Google Pay.

 • Jak płacić zegarkiem z Google Pay?

  Możesz płacić Google Pay, jeśli masz zegarek z NFC i systemem Wear OS 2.0 lub wyższym.

  1. Na zegarku otwórz aplikację Google Pay.
  2. Przytrzymaj zegarek nad terminalem do płatności zbliżeniowych, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy lub poczujesz w zegarku wibracje.
  3. Jeśli wyświetli się prośba o wybór karty, wybierz „karta kredytowa” (niezależnie od rodzaju karty).

  W przypadku transakcji kartami debetowymi Google Pay może poprosić Cię o potwierdzenie transakcji PIN-em do karty.

   

 • Dlaczego nie mogę dodać karty do Google Pay?

  Może być kilka powodów:

  1. Próbujesz dodać kartę, która nie zostałą udostępniona dla Google Pay - sprawdź, jaką kartę chcesz dodać do aplikacji.
  2. Dane karty są nieprawidłowe lub karta jest zablokowana – sprawdź czy numer karty, termin ważności i kod CVV2 są wpisane prawidłowo. Status karty możesz sprawdzić w Moim ING w szczegółach karty.
  3. Masz zablokowany system bankowości internetowej Moje ING lub nie masz zdefiniowanego numeru telefonu do autoryzacji. Numer telefonu do autoryzacji jest potrzebny do otrzymania kodu autoryzacyjnego. Dodaj go w Moim ING w sekcji „Dane i ustawienia”.
  4. Nie udzieliłeś zgody na przekazywanie danych o transakcjach do Google – wejdż w „Dane i ustawienia” > „Zgody i oświadczenia” > Google Pay.
  5. Nie masz jeszcze 18 lat  - dodanie karty do Google Pay wymaga zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Opłaty i prowizje

Operacja Opłata
Korzystanie z Google Pay 0 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów umożliwiających wypłaty Google Pay - tylko kartami Mastercard zgodnie z Tabelą opłat i prowizji obowiązującą dla danej karty

Sprawdź pełną Tabelę opłat i prowizji

Korzystaj także

Android, Google Pay i Google Play to znaki towarowe Google LLC.