Rachunek bankowy - jak wybrać najlepszy?

2022-02-10

Czym będziesz kierować się przy wyborze nowego konta bankowego? Prawdopodobnie zaczniesz od opłat. Konto ma być za 0 zł. Ale czy zawsze jest? I czy przy dość porównywalnej ofercie cenowej kont osobistych, to naprawdę powinien być jedyny wyróżnik?

Przy wyborze konta warto zwrócić uwagę nie tylko na opłaty.

Co powinno wyróżniać najlepsze konta bankowe? Dobrze byłoby mieć szybki i wygodny dostęp do swoich pieniędzy, więc przyda się intuicyjna aplikacja mobilna.

Niech rachunek bankowy będzie też bezpieczny i pozwoli skorzystać z innych produktów i usług banku, np. ekspresowej pożyczki przez internet lub oferty oszczędności i inwestycji.

A jeśli dodamy do tego dodatkowe korzyści - jak promocje i kody rabatowe oraz dobre opinie innych klientów banku - brzmi dobrze? Dla nas brzmi znajomo :)

Konto za 0 zł?

Niektóre banki reklamują darmowe konta, ale pamiętaj, żeby dokładnie zapoznać się z warunkami prowadzenia takiego rachunku. Czasem trzeba założyć jakiś dodatkowy produkt (np. ubezpieczenie lub kartę), zadeklarować przelew wynagrodzenia na to konto. Lub przy porównaniu opłat może okazać się, że darmowe przelewy są, owszem, ale limitowane. Lub mniejsza liczba darmowych bankomatów lub wyższa kwota, którą należy zapłacić kartą, żeby mieć konto za 0 zł.

Sprawdź rachunek bankowy w ING

Czy w naszej ofercie znajdziesz darmowe konto bankowe? Za prowadzenie konta Direct, najczęściej wybieranego przez naszych klientów, nie płacisz. Wyjątkiem są zlecenia realizowane w placówkach bankowych, dlatego opłaca się robić przelewy, płacić za zakupy, po prostu korzystać z konta przez internet.

Kartę do konta też możesz mieć za 0 zł. Wystarczy, że w okresie rozliczeniowym (od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca) zapłacisz nią 300 zł (albo 200 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat). Możesz też założyć konto bez karty – z samymi płatnościami telefonem.

Potrzebujesz wypłacić gotówkę? Szeroką sieć bankomatów ING i Planet Cash masz za darmo. A w razie czego pierwszą wypłatę w okresie rozliczeniowym możesz też zrobić w obcych bankomatach za darmo – BLIKIEM.

A jeśli masz 18-26 lat, z kontem Mobi masz jeszcze więcej rzeczy za 0 zł. Nie płacisz za kartę do konta i wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Rachunek bankowy - na co jeszcze zwrócić uwagę

Szybki dostęp do pieniędzy

Z Moim ING - w wersji aplikacji mobilnej na telefon lub bankowości na komputer. Z nim szybko sprawdzisz saldo, historię konta, wyślesz przelew czy zapłacisz za zakupy (także internetowe). 

Możesz płacić kartą lub... telefonem, a nawet zegarkiem! Można nimi płacić w sklepach stacjonarnych, online, wypłacać gotówkę.

Jest też parę sposobów na płacenie popularnym BLIKIEM - to nie tylko kody do przepisywania na terminalu w sklepie. To... przelew na telefon, prośba o przelew, szybsze płatności w sklepach internetowych czy płatności zbliżeniowe BLIK!

... i inne potrzeby finansowe

Rachunek bankowy z dostępem do Mojego ING daje też możliwość wygodnego i szybkiego zakupu innych produktów bankowych, jak debetu w koncie, pożyczki gotówkowej online, oferty oszczędności czy ubezpieczeń. Czego potrzebujesz? 

Polecane konto bankowe?

Według badania poziomu rekomendacji klientów ING Banku realizowanego przez IPSOS w I kwartale 2021 roku aż 90% posiadaczy konta Direct poleciłoby je bliskim.

Często kierujemy się rekomendacją bliskich, znajomych przy wyborze produktów i usług, z bankiem jest tak samo. Konto w tym samym banku ma jeszcze jedną zaletę – szybciej można sobie przesyłać pieniądze, wzajemnie uczyć wartościowych rzeczy, np. nowych funkcji bankowości lub pomagać, bo np. korzystamy z takiej samej aplikacji.

Co do aplikacji… Wiesz, że Moje ING mobile jest najlepiej ocenianą aplikacją bankową w Polsce1? Została pobrana już 4 mln razy. Dołączysz do grona zadowolonych użytkowników?

Konto w promocji i zniżki na zakupy

Za otwarcie konta przez internet - w aplikacji Moje ING lub przez stronę internetową - oraz za korzystanie z rachunku bankowego można zyskać dodatkowe pieniądze w promocji konta

W Moim ING znajdziesz też kody rabatowe do popularnych sklepów, program Visa Oferty, który pozwala odzyskać część pieniędzy za zakupy kartą Visa oraz promocje do innych produktów i usług banku. 

Jak płacić bezpiecznie z kontem

Według raportu Związku Banków Polskich "Postawy Polaków wobec cyberbezpieczeństwa 2021" 86% Polaków czuje się bezpiecznie, korzystając z bankowości internetowej. 

Nic dziwnego, zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa bankowości oraz dodatkowe zabezpieczenia - jak weryfikacja behawioralna. To dostępne za darmo dla naszych klientów rozwiązanie, które pozwala wykryć, jeśli ktoś nieuprawniony zaloguje się na konto w Moim ING.

Wiemy też, że bezpieczeństwo zależy od samych użytkowników, dlatego od lat edukujemy naszych klientów i informujemy ich o najnowszych zagrożeniach oraz o tym, jak sobie z nimi radzić. 

Masz już wybrany najlepszy rachunek bankowy?

Otwórz konto w ING