Konto dobre dla studenta lub do pierwszej pracy?

Chcesz, żeby Twój bank był wielofunkcyjny - jak Ty. I niech wspiera Cię w tych pierwszych krokach w dorosłość - z kontem z aplikacją, które pomaga ogarnąć wydatki, odkładać na marzenia i ułatwia inne rzeczy.

Dobre konto dla studenta lub do pierwszej pracy? Sprawdź konto Mobi w ING Banku.

Z tekstu dowiesz się:

Jak ogarnąć wydatki i domowy budżet

Niezależnie od tego, czy lubisz zbierać paragony (zwłaszcza za nowe sneakersy) i wydajesz z głową, czy lubisz wieść bogate (w doświadczenia) studenckie życie, w Moim ING znajdziesz parę rozwiązań, które Ci się przydadzą.

Miej wydatki pod kontrolą

Pieniądze wyszły i właściwie nie wiesz, kiedy i jak? Moje ING każdą transakcję przypisuje do określonej kategorii wydatków - np. zdrowie i uroda, dom, ubrania, samochód, rozrywka. Możesz zmieniać kategorie wydatków lub oznaczyć, które transakcje nie powinny znaleźć się w analizie (np. nieoczekiwany wydatek na lekarza). 

Jeśli chcesz lepiej zaplanować budżet - skorzystaj z narzędzia Budżet. Ustalasz w aplikacji określoną kwotę, którą planujesz wydać, a Moje ING pomaga Ci się trzymać tego ambitnego planu. Jeśli za bardzo zaszalejesz z wydatkami - wyślemy Ci pusha z przypomnieniem o Twoim postanowieniu :)

W aplikacji Moje ING nawet bez logowania możesz zobaczyć podgląd swojego konta w naszym i innych bankach - przydaje się, np. gdy musisz się szybko zorientować, ile masz pieniędzy.

Rachunki płacić trzeba

Jasne, ale możesz to sobie ułatwić. W Moim ING znajdziesz zakładkę Zaplanowane (kliknij Usługi i Ułatwienia płatności). Tutaj pokażemy Ci powtarzające się płatności, także te nadchodzące. To ułatwia planowanie budżetu, bo widzisz, ile pieniędzy regularnie schodzi Ci z konta. 

W Zaplanowanych możesz też ustawić polecenie zapłaty - czyli automatyczną płatność faktury od wybranych dostawców (na różne kwoty) lub stałe zlecenia, czyli powtarzające się płatności, np. opłata za zajęcia tabaty lub przelew, który robisz co miesiąc młodszej siostrze na naukę hiszpańskiego. 

icon

Przelewaj pensję na konto

Wynagrodzenie, studenckie stypendium lub inne świadczenia. Z pieniędzmi na koncie łatwiej korzystać z możliwości Mojego ING.

Jak oszczędzać z kontem osobistym

Na parę prostych i wygodnych sposobów. Sprawdź:

 • Smart Saver - gdy płacisz, np. za zakupy lub rachunki przez internet, ustalony przez Ciebie procent lub zaokrąglenie kwoty transakcji trafia z konta osobistego na rachunek Smart Saver. Opcja dobra zwłaszcza dla tych, którzy lubią wydawać. Możesz oszczędzać, płacąc! Kto by pomyślał?
 • cel oszczędnościowy - masz na oku nowe ciuchy lub zbierasz na nową hulajnogę lub smartfona? Pomożemy! W Moim ING ustaw cel oszczędnościowy, kwotę i termin, do którego chcesz ją odłożyć. Będziemy pokazywać, jak Ci idzie. Możesz wpłacać, kiedy chcesz lub ustawić stałe zlecenie.
 • tańsze zakupy - w Moim ING znajdziesz Moje Rabaty czyli zniżki na zakupy w popularnych sklepach oraz Visa Oferty - jeśli płacisz kartą Visa, możesz otrzymać zwrot części pieniędzy za zakupy w określonych sklepach.

Gdy nie masz pieniędzy na koncie

Czasem się zdarzy. Koniec miesiąca, niespodziewane wydatki. Z kontem szybko ogarniesz pożyczkę.

Jeśli potrzebujesz tylko szybkiego zastrzyku gotówki

Potrzebujesz niewielkiej sumy i nie chcesz jeszcze iść do banku? Możesz wysłać prośbę o przelew BLIK, na numer telefonu kogoś bliskiego. Jeśli adresat prośby ją zaakceptuje - pieniądze od razu trafią na Twoje konto.

Warunkiem jest, żeby odbiorca prośby miał BLIKA i konto w banku, który oferuje taką usługę, ale nie martw się - Moje ING podpowie Ci, do kogo z książki adresowej możesz wysłać prośbę.

Pożyczka, karta kredytowa a może debet na koncie

W zależności od tego, ile pieniędzy potrzebujesz pożyczyć i kiedy możesz spłacić zobowiązanie - zastanów się nad takimi opcjami:

 • Pensja na już - to jednorazowy debet na 15 dni, z oprocentowaniem 0 %, który dostajesz od ręki, ale z opłatą za udzielenie. W sam raz, jeśli faktycznie zabrakło Ci do wypłaty.
 • limit w koncie - masz dostęp do dodatkowych pieniędzy na koncie. Składasz wniosek raz i korzystasz, kiedy potrzebujesz.
 • karta kredytowa - płacisz nią jak zwykłą kartą do konta, w sklepie, w internecie, możesz też wypłacać. Przydaje się, gdy wpadnie większy niespodziewany wydatek lub np. za granicą - często za bilety lotnicze, noclegi w hotelu lub wypożyczenie auta wymagane są płatności kartą kredytową.

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę w naszym banku - z regularnymi wpływami na konto możesz dostać ją szybciej, bez dodatkowych zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy złożyć wniosek (także online - w Moim ING), sprawdzimy Twoją zdolność kredytową, zaproponujemy warunki kredytu i już.

Akceptujemy też różne źródła dochodów, więc nie martw się, jeśli masz umowę zlecenie lub o dzieło lub prowadzisz własną działalność.

Konto z dodatkami, które się przydają

Wszystkie także znajdziesz w Moim ING - aplikacji na Twój telefon lub w wersji na komputer.

 • profil zaufany - z nim załatwiasz sprawy urzędowe online, np. wniosek o wydanie prawa jazdy lub zaświadczenia na uczelnię
 • dzielenie rachunków - BLIK to nie tylko zakupy i przelewy na numer telefonu. Za wspólny wypad do kina rozliczysz się ze znajomymi jeszcze prościej - w parę klików podzielisz rachunki za paliwo, bilety i popcorn między przyjaciół i roześlesz prośbę o przelew
 • doładowania multimediów - za dostęp do Netflixa, Spotify, XBOX-a i innych platform rozrywkowych nie musisz płacić kartą, wystarczy że kupisz kody doładowujące w Moim ING. Możesz je wykorzystać lub komuś podarować
 • Autopay - dojeżdżasz do pracy lub na uczelnię autostradą? Przejazdy mogą być szybsze z automatycznymi płatnościami na bramkach
 • paragony - np. za nowego iPhone'a, Airsy. Dodaj je łatwo w Moim ING i przechowuj, tak na wszelki wypadek lub jeśli kupujesz dla inwestycji, żeby później z zyskiem sprzedać
 • załóż firmę - myślisz o własnym biznesie? Trzymamy kciuki! Wiesz, że firmę z kontem firmowym założysz jednym prostym wnioskiem w Moim ING? 

icon

Aplikacja Moje ING - korzystaj nawet bez logowania

Na ekranie startowym aplikacji znajdziesz skróty do popularnych funkcji, jak szybki przelew między swoimi kontami w banku ING, BLIK czy Dodaj paragon. Ustaw takie skróty, jakich najczęściej używasz.

 Zobacz, jak założyć konto na selfie (wideo)

To jak, przyda Ci się konto?

Załóż teraz

Jak założyć konto przez internet?

Przez stronę internetową.

Otwórz konto

Lub jeszcze prościej - przez telefon.

Pobierz aplikację:

Możesz też wpisać „Moje ING mobile” w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami w Twoim telefonie.

  Otwórz konto dowiedz się więcej