Bankowość elektroniczna - komunikaty

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

3
wrz
2019

Telefony z fałszywej infolinii banku

Uważaj na telefony od oszustów. Dzwonią z numeru infolinii, podszywającego się pod infolinię banku. W trakcie rozmowy rzekomi pracownicy banku mogą próbować wyłudzić od Ciebie kod z SMSa autoryzacyjnego. Nigdy go nie podawaj! Mimo, że ataki na razie nie dotyczą naszego banku, zachowaj ostrożność.

Więcej
9
sie
2019

Uważaj na mejle z fałszywą informacją i załącznikiem z decyzją kredytową

Możesz otrzymać mejla z nieprawdziwą informacją o tym, że otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową. W mejlu znajdziesz dokument wyglądający jak zwykły załącznik w pdf-ie, np. z treścią decyzji. Gdy go otworzysz, na Twoim komputerze zainstaluje się jednak szkodliwe oprogramowanie, które umożliwi oszustom kradzież pieniędzy z konta.

Więcej
14
cze
2019

Uwaga na złośliwe oprogramowanie w mejlach

Mejl z groźnym załącznikiem może dotyczyć zaległych płatności lub urzędniczych ponagleń. Po otwarciu załącznika na komputerze instaluje się szkodliwe oprogramowanie, które podmienia numery kont w przelewach.

Więcej
16
maj
2019

Uwaga na fałszywe strony szybkich płatności

Kupujesz w internecie? Uważaj na strony łudząco podobne do stron PayU, DotPay, Przelewy24 i inne strony pośredników płatności.

Więcej
19
kwi
2019

Uwaga na fałszywe strony logowania do Mojego ING

Prosimy o szczególną czujność w trakcie logowania do bankowości internetowej. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Więcej
11
mar
2019

Uwaga na mejle i SMS-y z prośbą o uregulowanie płatności

Wiadomości te mogą dotyczyć zaległości w fakturze telekomunikacyjnej, spłatę zaległej kwoty za gaz/prąd itp. Do wiadomości może być załączony plik lub może ona zawierać link. Nie klikaj w nie. Z Twojego konta mogą zniknąć pieniądze.

Więcej
8
lut
2019

Nie chcesz stracić pieniędzy? Czytaj SMS-y z banku!

Oszuści podsyłają maile lub SMS-y z linkiem prowadzącym do strony wyłudzającej dane do logowania. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
23
sty
2019

Kupujesz lub sprzedajesz w internecie? Nie daj się okraść oszustom

Portale ogłoszeniowe i aukcyjne przyciągają oszustów. Poznaj ich metody działania i nie pozwól im na wyczyszczenie swojego konta bankowego.

Więcej
7
gru
2018

Oszuści mogą zadzwonić do Ciebie i próbować ukraść Twoje pieniądze

Możesz otrzymać telefon, SMS-a lub mejl od osoby podszywającej się pod pracownika naszego banku. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
3
gru
2018

Uwaga na maile z informacją o zablokowanym koncie ING

Oszuści rozsyłają maile z informacją, że konto w banku zostało zablokowane. W mailu podają link do odblokowania konta, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Wyłudzają tak dane do logowania i mogą wyczyścić Twoje konto.

Więcej

Zobacz także