Bankowość elektroniczna - komunikaty

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

11
mar
2019

Uwaga na mejle i SMS-y z prośbą o uregulowanie płatności

Wiadomości te mogą dotyczyć zaległości w fakturze telekomunikacyjnej, spłatę zaległej kwoty za gaz/prąd itp. Do wiadomości może być załączony plik lub może ona zawierać link. Nie klikaj w nie. Z Twojego konta mogą zniknąć pieniądze.

Więcej
8
lut
2019

Nie chcesz stracić pieniędzy? Czytaj SMS-y z banku!

Oszuści podsyłają maile lub SMS-y z linkiem prowadzącym do strony wyłudzającej dane do logowania. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
23
sty
2019

Kupujesz lub sprzedajesz w internecie? Nie daj się okraść oszustom

Portale ogłoszeniowe i aukcyjne przyciągają oszustów. Poznaj ich metody działania i nie pozwól im na wyczyszczenie swojego konta bankowego.

Więcej
7
gru
2018

Oszuści mogą zadzwonić do Ciebie i próbować ukraść Twoje pieniądze

Możesz otrzymać telefon, SMS-a lub mejl od osoby podszywającej się pod pracownika naszego banku. Sprawdź, jak nie dać się okraść.

Więcej
3
gru
2018

Uwaga na maile z informacją o zablokowanym koncie ING

Oszuści rozsyłają maile z informacją, że konto w banku zostało zablokowane. W mailu podają link do odblokowania konta, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Wyłudzają tak dane do logowania i mogą wyczyścić Twoje konto.

Więcej
23
lis
2018

Nie daj się okraść. Duża aktywność oszustów przed świętami.

Prosimy o szczególną czujność w trakcie zakupów internetowych. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania do bankowości (phishing) i stracić wszystkie pieniądze.

Więcej
31
paź
2018

Komunikat dla posiadaczy Profilu zaufanego – uwaga na e-maile ze złośliwym oprogramowaniem

Ostrzegamy przed wiadomościami e-mail, wysyłanymi do posiadaczy Profilu Zaufanego. E-maile zawierają plik lub link do pliku, który może zawierać szkodliwe oprogramowanie. Pobranie pliku na komputer lub kliknięcie w link może spowodować zainfekowanie Twojego komputera.

Więcej
18
paź
2018

Uważaj na e-maile ze szkodliwym oprogramowaniem ukrytym w pliku z fakturą

Ostrzegamy przed wiadomościami e-mail od nadawców podszywających się pod pracowników banku. E-maile dotyczą rzekomo zamówionej usługi i zawierają plik opisany jako faktura. W rzeczywistości załącznik może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Więcej
26
wrz
2018

Uwaga na aplikacje mobilne, które mogą Cię okraść

Przestępcy rozsyłają e-maile z linkiem do złośliwego oprogramowania. Odbierając maila na telefonie komórkowych z systemem Android i klikając w załączony link zainstalujesz aplikację Update Google Market, która spróbuje Cię okraść.

Więcej
20
kwi
2018

Uważaj na dziwne zachowanie Twojego telefonu!

Ostrzegamy przed aplikacjami na telefon komórkowy, które mogą ukraść Twoje pieniądze z konta.

Więcej

Zobacz także