Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

Uwaga na fałszywe strony logowania do Mojego ING

19 kwi 2019

Prosimy o szczególną czujność w trakcie logowania do bankowości internetowej. Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Jak możesz trafić na fałszywą stronę?

Oszuści mogą skierować Cię na fałszywa stronę banku z różnych miejsc, np. z aukcji internetowej lub z linka w SMS-ie, w którym proszą o dopłatę drobnej kwoty za dostawę.

W czasie, kiedy podajesz dane do logowania na fałszywej stronie, oszuści tymi danymi logują się do Twojej bankowości. Zmieniają numeru telefonu do autoryzacji transakcji lub ustawiają zaufanego odbiorcę. Ty autoryzujesz takie zlecenie - wpisując kod SMS na fałszywej stronie. Chwilę później złodzieje czyszczą Twoje konto z pieniędzy.


Jak rozpoznać, że jesteś na dobrej stronie logowania?

  • Zanim wpiszesz login i hasło, upewnij się, że jesteś na właściwej, bezpiecznej stronie logowania do bankowości. Sprawdź, czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://login.ingbank.pl/mojeing/app/#login
  • Loguj się za pośrednictwem naszego serwisu internetowego www.ing.pl  i korzystaj z opcji „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu
  • Poprosimy Cię o podanie loginu i 5 wybranych znaków hasła.

Nigdy nie wymagamy podawania loginu wraz z pełnym hasłem do bankowości.   

Sprawdź poradnik dobrego logowania


Pamiętaj o tej zasadzie bezpieczeństwa:

  • Czytaj dokładnie treści SMS-ów, jakie otrzymujesz z banku. Nie zawsze wymagamy potwierdzenia przelewu SMS-em, natomiast zawsze wysyłamy SMS-a do potwierdzenia dodania odbiorcy lub zmiany numeru telefonu do autoryzacji.

Dowiedz się więcej o bezpiecznym bankowaniu
 

 

 

Zobacz także