Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpiecznego bankowania. 
Pozostawanie na bieżąco z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa jest jedną z nich.

Uważaj na mejle z fałszywą informacją o decyzji kredytowej

9 sie 2019

Możesz otrzymać mejla z nieprawdziwą informacja, o tym, że otrzymałeś pozytywną decyzję kredytową. W mejlu jest link, który prowadzi do fałszywej strony Mojego ING. Nie klikaj w link, nie loguj się na tej stronie. Oszuści mogą przejąć kontrolę nad Twoim kontem bankowym i je wyczyścić.

Jak działają oszuści?

Wysyłają maila z linkiem do fałszywej strony Mojego ING. Na podstawionej stronie proszą o login, a następnie o wpisanie pełnego hasła do bankowości. Na kolejnym ekranie mogą poprosić o wpisanie kodu SMS.

Jak oszuści czyszczą twoje konto?

W czasie kiedy podajesz dane do logowania na fałszywej stronie, oszuści tymi danymi logują się do Twojej bankowości. Wykonują za Ciebie przelew, ustawiają zaufanego odbiorcę lub zmieniają numeru telefonu do autoryzacji transakcji. Następnie Ty autoryzujesz takie zlecenie - wpisując kod SMS na fałszywej stronie. Chwilę później złodzieje czyszczą Twoje konto z pieniędzy.

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa:

  • Nie wysyłamy mejli z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. numeru telefonu do autoryzacji transakcji.
  • Nigdy nie wymagamy podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu SMS - chyba, że to Ty dzwonisz do banku i jest to kod uwierzytelniający.
  • Czytaj dokładnie treści SMS-ów jakie otrzymujesz z banku.
  • Nie prosimy Cię o zmianę, ani nie wysyłamy Ci nowych danych logowania.

Zobacz także