Ubezpieczenia dla firmy – sprawdź, jaką ochronę wybrać, żeby spać spokojnie

Większość z nas posiada już ubezpieczenie samochodu, domu czy ubezpieczenie na życie. A co z firmą? Warto pomyśleć o ochronie, zanim zdarzy się coś złego. Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie dla firmy wybrać, aby niechciane zdarzenia nie pokrzyżowały nam planów w biznesie.

Ubezpieczenia dla firmy – sprawdź, jaką ochronę wybrać, żeby spać spokojnie

Czy firmy w Polsce ubezpieczają się?

Według raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń z 2017 roku: ubezpieczyciele ochraniali obrót firm szacowany na 460 mld zł (wtedy 25% polskiej gospodarki)1.

Wraz z rozwojem polskich firm i postępującą współpracą z podmiotami zagranicznymi rosną zwłaszcza potrzeby ochrony transakcji i spłaty zaciągniętych przez firmę zobowiązań kredytowych2.

Jednak wciąż największym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia majątku firm od pożarów i innych klęsk żywiołowych – na wypadek takich zdarzeń ubezpieczają się niemal wszystkie duże, 92% średnich i 87% małych przedsiębiorstw3.

Z jakich jeszcze ubezpieczeń korzystają polskie firmy?

  • ochrona majątku firmy,
  • ochrona pracowników firmy,
  • ochrona własnego życia i zdrowia,
  • ochrona spłaty pożyczki firmowej.

Czy wiesz, że…

Korzyści z ubezpieczenia dla firmy – czy ochrona się w ogóle opłaca?

Dlaczego warto ubezpieczyć swoją firmę? Dokładnie z tego samego powodu, dla którego ubezpieczasz siebie – aby w razie nieprzewidzianych problemów i sytuacji, móc liczyć na odszkodowanie, zamiast pokrywać wszystko z własnej kieszeni.

Nie wierzysz, że to może spotkać właśnie Ciebie? Wyobraź sobie następującą sytuację: prowadzisz małą firmę i zatrudniasz kilka osób. Pewnego dnia dochodzi do włamania, w trakcie którego tracisz cały sprzęt komputerowy, bez którego pracownicy nie mogą wykonywać swojej pracy. Musisz więc szybko kupić nowe urządzenia, wykorzystując rezerwowe pieniądze i tracąc tym samym poduszkę finansową „na czarną godzinę”. Jeśli nie masz oszczędności, taka sytuacja może poważnie zachwiać płynnością finansową Twojej firmy.

Na szczęście jest też inny scenariusz. Zanim zdarzy się coś złego, możesz skorzystać z ubezpieczenia dla firm z opcją ochrony mienia na wypadek włamania z kradzieżą - otrzymasz odszkodowanie, które pokryje poniesione straty i oszczędzi Ci dodatkowego stresu.

Jakie ubezpieczenie dla firmy wybrać?

Ubezpieczenie dla firmy możesz kupić także za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Ochrona od Towarzystwa Ubezpieczeniowego Aviva chroni nie tylko Ciebie, ale także Twoich pracowników i majątek firmy.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia?

  • zakres ubezpieczenia możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, dodaj te ryzyka, których szczególnie się obawiasz, np. opcję ochrony na wypadek kradzieży z włamaniem lub ochronę all risks obejmującą elektronikę,
  • umowę możesz zawrzeć przez telefon – zajmie Ci to tylko kilka minut,
  • nie musisz dostarczać potwierdzenia wartości firmy ani innych dokumentów, których zdobycie wymaga czasu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu dla firmy

Korzystasz z karty do konta firmowego, spłacasz kredyt na firmę?

Zobacz, jak jeszcze możemy chronić Twój biznes

1 Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków. Raport o wpływie branży ubezpieczeniowej, Raport Polskiej Izby Ubezpieczeń, Warszawa 2017, https://piu.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/171205_raport_wplywu_dlugi.pdf, [06.09.2019]. 

2 Tamże.

3 Tamże.

4 Tamże.