Jak zapewnić sobie dobrą emeryturę?

Jak rozumieć zmiany w systemie emerytalnym, jak podjąć dobre decyzje dotyczące emerytury? Kiedy jest dobry moment, żeby zacząć oszczędzać na przyszłość? W jaki sposób odkładać na emeryturę, żeby po zakończeniu aktywności zawodowej zachować komfort życia? I dlaczego w ogóle warto? Dowiedz się.

03 sierpnia 2019

Jak będzie wyglądała przyszła emerytura

Twoja emerytura może pochodzić nawet z 6 różnych źródeł. To duże zmiany w systemie emerytalnym, a także w sposobie myślenia. Przygotuj się na nie!

Więcej: Jak będzie wyglądała przyszła emerytura

01 sierpnia 2019

Zmiany w systemie emerytalnym

Co zmieni się w systemie emerytalnym? Jakie będą przyszłe emerytury? Co to jest PPK, PPE, IKE i co stanie się z pieniędzmi OFE? Dowiedz się więcej!

Więcej: Zmiany w systemie emerytalnym

Najnowsze

20 września 2019

Czy emerytura z ZUS wystarczy?

Według szacunków ZUS, przyszłe emerytury mogą stanowić 1/3 ostatniej pensji. Przy takich prognozach warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu i zacząć oszczędzać już dziś.

Więcej: Czy emerytura z ZUS wystarczy?

05 sierpnia 2019

Likwidacja OFE

Co stanie się z Twoimi pieniędzmi po likwidacji OFE w związku z reformą emerytalną i czym się różni nowe IKE od konta w ZUS? Dowiedz się więcej o swojej emeryturze.

Więcej: Likwidacja OFE

04 sierpnia 2019

Co to jest Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

Przystąpienie do Pracowniczego Programu Emerytalnego oznacza, że w przyszłości uzyskasz wyższą emeryturę. Sprawdź, na czym polega oszczędzanie na PPE i jakie są jego korzyści.

Więcej: Co to jest Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

02 sierpnia 2019

Co to są Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Pracownicze Plany Kapitałowe to duża zmiana w systemie emerytalnym. Jak działają PPK? Skąd pochodzą składki? Kiedy można wypłacić pieniądze? Sprawdź!

Więcej: Co to są Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)