Czy EKUZ wystarczy na wyjazd za granicę?

2019-12-03

Planujesz wyjazd za granicę? Chcesz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Sprawdź, czy EKUZ jest wystarczającą ochroną i dlaczego warto kupić dobre ubezpieczenie turystyczne.

Wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź, kiedy wystarczy EKUZ, a kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Jak działa EKUZ

To bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne, które pomaga obniżyć koszty opieki medycznej za granicą, a dokładniej - w krajach Unii Europejskiej i EFTA. Możesz ją zamówić przez internet lub wyrobić "od ręki" - w jednym z oddziałów NFZ.

W przypadku nagłych zachorowań lub wypadków - możemy się ubiegać o zwrot kosztów leczenia w ramach publicznej opieki zdrowotnej w danym kraju, bez górnego limitu dla wypłaty rekomensaty. Pamiętaj, że o zwrot pieniędzy możesz wystąpić dopiero po powrocie do Polski.

Kiedy EKUZ może nie wystarczyć

Przede wszystkim: ochrona nie działa poza wymienionymi krajami. Zwrot kosztów dotyczy także jedynie publicznej opieki zdrowotnej, a o nią w niektórych miejscach może być trudno.

EKUZ nie obejmuje też dodatkowych usług, takich jak ratownictwo czy transport medyczny, które potrafią być naprawdę kosztowne za granicą. Wyobraź sobie, że łamiesz nogę na alpejskim stoku i konieczne jest przetransportowanie Cię helikopterem do specjalistycznego szpitala w większym mieście. Auć! Może nie wystarczyć nie tylko na pamiątki.

Ubezpieczenia turystyczne pozwalają na dopasowanie polisy do potrzeb osoby ubezpieczanej. Planujesz wypad na narty, chcesz posurfować na swojej desce, a może w wolnych chwilach posiedzieć z laptopem przy basenie? W komercyjnym ubezpieczeniu możemy dopasować zakres i sumę ubezpieczenia do naszych wyjazdowych planów i ryzyk, jakie bierzemy pod uwagę przy podróży do danego miejsca.

Dobre ubezpieczenie turystyczne - jak kupić

Szybko i wygodnie - przez internet. Ochrona zacznie obowiązywać nawet już kolejnego dnia po opłaceniu składki. Dzięki temu nawet jeśli zapomnisz o zakupie ubezpieczenia za granicę, możesz je załatwić dosłownie na chwilę przed wyjazdem.

Z ubezpieczeniem turystycznym od Allianz zyskujesz kompletną ochronę na czas zagranicznego wyjazdu:

  • koszty leczenia i assistance
  • OC w życiu prywatnym
  • ochronę bagażu i sprzętu sportowego
  • ochronę NNW

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu turystycznym w naszym banku i skorzystaj ze zniżki dla naszych klientów!