Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

2019-05-01

Leczenie za granicą, zgubiony lub zniszczony bagaż, transport do kraju po wypadku... Takie zdarzenia nie tylko psują wymarzony wyjazd, ale również generują duże koszty – zwłaszcza za granicą. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę możesz kupić już za kilkanaście złotych dziennie, a dzięki ochronie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Mądry Polak… po szkodzie

Niestety, tylko co 6 z nas decyduje się na zakup polisy turystycznej, wyjeżdżając za granicę. 93% Polaków bierze przy tym pod uwagę głównie koszty leczenia za granicą, ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków (73%) i transport medyczny (68%)1.

Nie tylko na wakacjach

A przezorny – zawsze ubezpieczony… online

Już 41% użytkowników sieci kupuje polisy turystyczne online2. Według raportu Blue Media internauci doceniają przede wszystkim szybkość takiej formy zakupu (prawie 60%). Nic dziwnego, większość ubezpieczających się – kupuje polisę turystyczną na kilka dni przed wyjazdem.

Jak dobrać zakres i wysokość ubezpieczenia

Oferta ubezpieczeń daje duże możliwości dopasowania ochrony do Twoich potrzeb. OC w życiu prywatnym, assistance medyczne, ochrona NNW, zwrot kosztów leczenia, ochrona bagażu czy sprzętu sportowego... Za dużo?

Ubezpieczenia są oferowane w wygodnych pakietach, a szersza ochrona naprawdę się przydaje. Np. gdy:

surfujesz w Egipcie... Ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia pomoże Ci w razie nieszczęśliwej wywrotki, a OC w życiu prywatnym przyda się, gdy np. przez przypadek uszkodzisz czyjąś deskę.
spędzasz rodzinne wakacje w hotelu... Nawet pod najlepszą opieką dobra zabawa Twojego dziecka może zakończyć się złamaniem ręki czy uszkodzeniem hotelowego mienia. Odpowiednia ochrona NNW pozwoli Ci uniknąć kosztów leczenia za granicą, a OC pokryje wyrządzone szkody.
w ostatniej chwili okazuje się, że na urlop zabierasz ze sobą pracę... O swój cenny, służbowy laptop i komórkę zadbasz z ubezpieczeniem bagażu.
łamiesz nogę w trakcie wycieczki w góry... Ubezpieczenie NNW pokryje koszty leczenia, a assistance medyczne zapewni Ci transport do szpitala.

Suma ubezpieczenia powinna uwzględniać to „gdzie” i „w jaki sposób” planujesz spędzić pobyt za granicą. Ubezpieczyciel często sugeruje także odpowiednią kwotę, biorąc pod uwagę koszty w kraju, do którego się wybierasz.

Szacuje się, że podczas podróży po Europie w zakresie kosztów leczenia wystarczająca jest suma ubezpieczenia na poziomie 100-120 tysięcy złotych. Co ciekawe, najwyższe koszty leczenia są w krajach Ameryki Północnej – podróżując tam, dobrze będzie się ubezpieczyć na sumę nawet 400 tysięcy zł.

Jeśli planujesz bardziej aktywny wypoczynek lub wiesz, że jedziesz do miejsca, w którym ryzyko wystąpienia pewnych zdarzeń jest większe – podwyższasz sumę ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w ING Banku Śląskim


1 Źródło: Blue Media, Raport o ubezpieczeniach, 2016.

2 Źródło: KPMG, Jeden klik do ubezpieczenia - czy Polacy są gotowi na kanały cyfrowe, 2015.