Jak załatwiać codzienne sprawy przez internet? Z Moim ING

2020-11-23

W czasie epidemii bardziej niż zwykle zaczęliśmy doceniać wygodę bankowości internetowej i innych rozwiązań online. Kontakty z innymi ludźmi, praca, edukacja, rozrywka, zakupy - wiele aktywności musieliśmy przenieść do sieci.

Codzienne rzeczy, jak płacenie rachunków, zakupy czy sprawy urzędowe możesz załatwić przez internet - w bankowości Moje ING.

Wiesz, że według Raportu Digital 2020 tylko w tym roku liczba osób z całego świata, które zaczęły korzystać z mediów społecznościowych, wzrosła o 10%? Już więcej niż połowa ziemskiej populacji korzysta z mediów społecznościowych!

W raporcie wskazano też na ekspresowy wzrost popularności zakupów internetowych, internetowej rozrywki czy narzędzi do tele lub e-pracy. O ile przed pandemią użytkownicy laptopów i smartfonów dzielili swój czas równo między te dwa rodzaje urządzeń, o tyle 2020 zmienił nasze zachowania także w tym względzie - już 7/10 osób deklarowało, że częściej korzysta z internetu w telefonie1.

Co ciekawe, 83% badanych zauważyło, że internet pozwolił im radzić sobie w trakcie epidemii z różnymi wyzwaniami codziennego życia - w pozytywny sposób. Nie tylko w tak oczywistych wymiarach jak utrzymywanie kontaktu z bliskimi, praca zdalna, edukacja dzieci czy zakupy. Ponad 40% przyznało, że cyfrowe rozwiązania pomogły im też zachować zdrowie czy dobrą fizyczną formę. Co 3 badany wskazał też wsparcie w zarządzaniu finansami (zobacz jak oszczędzać w czasie kryzysu)2.

Co Ty możesz załatwić w sieci i jak wykorzystać do tego Moje ING? Sprawdź.

Z tekstu dowiesz się:

Co można załatwić przez internet w czasie epidemii?

Pomocne rozwiązania oferują różne serwisy internetowe i aplikacje, ale jeśli jesteś już klientem banku ING - wiele z przydatnych funkcji i usług, niezwiązanych z bankową ofertą produktów, znajdziesz także w Moim ING. W wersji na komputer lub aplikacji na telefon.

Zobacz 5 przydatnych rzeczy, które załatwisz w swojej bankowości internetowej i mobilnej.

Rachunki zapłać z domu

Bez wizyty w punkcie obsługi klienta, kolejek do okienka i ryzyka. Bez dodatkowych opłat, np. za zlecenie przelewu w placówce bankowej.

Logujesz się do Mojego ING i robisz przelew przez internet lub wchodzisz w zakładkę Zaplanowane płatności i korzystasz z naszych udogodnień.

Wybierz stałe zlecenie, jeśli regularnie robisz przelewy na stałą kwotę (np. opłata za kurs językowy, subskrypcję programu lub kieszonkowe dla dziecka) lub polecenie zapłaty, jeśli chcesz, aby faktury płaciły się automatycznie (np. od dostawcy prądu lub abonament za telefon).

Podpowiadamy Ci też nadchodzące płatności, które nasz system wykrył jako regularnie powtarzające się. Zapominasz o terminach faktur? To może Ci się przydać.

Doładuj telefon, kiedy potrzebujesz

Sobie lub na dowolny numer telefonu. Wybierz numer lub adresata z książki adresowej telefonu, określ kwotę doładowania i potwierdź. Potwierdzenie doładowania dostaniesz SMS-em na swój numer telefonu do kilku minut.

Szybko i często taniej - sprawdź promocje doładowań od operatorów sieci komórkowych, z którymi współpracujemy.

Kupuj przez internet

W zależności od sklepu możesz zapłacić za produkt lub usługę na parę wygodnych sposobów, np. kodem BLIK, szybkim przelewem (tzw. pay-by-link) lub z użyciem danych z karty (debetowej lub kredytowej).

Rozwiązaniem płatniczym, które jeszcze zyskało na popularności w 2020 roku, jest zdecydowanie BLIK3. Jeśli kojarzysz go “tylko” z kodami przepisywanymi na terminalu w sklepie lub służącymi do zbliżeniowych wypłat z bankomatów, to koniecznie sprawdź płacenie BLIKIEM przez internet.

icon

Czy wiesz, że BLIK jest najczęściej używaną usługą w aplikacjach bankowych?

Według badania KANTAR z II kwartału 2020 roku także ⅔ użytkowników BLIKA poleciłoby go znajomym, głównie ze względu na szybkość i łatwość realizacji transakcji.

Przy potwierdzeniu transakcji kopiujesz kod i potwierdzasz kodem PIN do aplikacji banku. Jeśli często robisz zakupy w jakimś e-sklepie lub z pomocą wybranej przeglądarki internetowej, możesz też dodać je do zaufanych. Przy następnej płatności będzie jeszcze szybciej - po prostu potwierdzisz transakcję kodem PIN do aplikacji.

Płacąc z Moim ING, możesz też oszczędzać przy okazji zakupów. Jak? Sprawdź ofertę kodów rabatowych do popularnych sklepów lub włącz usługę Smart Saver, żeby zaokrąglenia lub procent od kwoty płatności trafiał automatycznie z konta osobistego na Smart Saver.

Sprawdź ubezpieczenie karty z ochroną zakupów internetowych

Jeśli nie otrzymasz towaru lub dostaniesz produkt niezgodny z opisem, a złożenie reklamacji nie pomoże - możesz odzyskać pieniądze za nieudany zakup. Co ważne, ubezpieczenie karty obejmuje nie tylko płatności kartą w internecie, także przelewy i płatności BLIKIEM. 

Załatwiasz sprawy urzędowe przez internet

Składasz wnioski, sprawdzasz ich statusy, załatwiasz zaświadczenia lub np. sprawy w ZUS.

Co jeszcze możesz z profilem zaufanym?

  • zamówić dowód osobisty dla siebie lub dziecka
  • zamówić EKUZ - Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • załatwić sprawy związane z ZUS-em lub podatkami
  • założyć firmę w CEIDG
  • zgłosić sprzedaż samochodu w wydziale komunikacji
  • sprawdzić swoje dane w rejestrze Dowodów Osobistych
  • lub w Rejestrze PESEL
  • złożyć wniosek o świadczenie rodzinne, Kartę Dużej Rodziny, itp.

Zobacz listę spraw, jakie załatwisz z profilem zaufanym

Profil zaufany założysz bezpłatnie - także w Moim ING.

Bądź na bieżąco z premierami

Z serialami, albumami, filmami, grami... Jeśli wolisz klasyki - przejście po raz kolejny ulubionej przygodówki lub obejrzenie po raz setny świątecznej komedii romantycznej też jest w porządku :)

Więcej czasu spędzanego w domu, zamknięte kina i teatry - nie dziwi popularność platform oferujących dostęp do cyfrowej rozrywki, najczęściej w formie abonamentowych usług.

Możesz za nie zapłacić w dowolnej chwili, bez konieczności podawania danych karty w internecie - po prostu kup kod w Moim ING i doładuj nim konto w swoim serwisie. Spotify, Microsoft Office, Xbox, PlayStation, Google Play - mamy kody do najpopularniejszych platform rozrywkowych w sieci.

Chcesz załatwiać rzeczy przez internet w swojej bankowości?

Korzystaj z Mojego ING

Jesteś już naszym klientem?

Jeśli masz dostęp do Mojego ING, zaloguj się.

Zaloguj

Lub pobierz aplikację na telefon - tak będzie jeszcze wygodniej.

Możesz też wpisać „Moje ING mobile” w wyszukiwarce sklepu z aplikacjami w Twoim telefonie.


Nie jesteś jeszcze naszym klientem?

Zacznij od konta

1 Raport Digital 2020 Global Statshot, lipiec 2020.

2 Jw.

3 BLIK najsilniejszą w Polsce marką w kategorii płatności mobilnych, Polski Standard Płatności, 08.09.2020.