ING BANK ŚLĄSKI

Konto firmowe przez internet, czyli jak Moje ING przyda się przedsiębiorcy

2019-10-02

Jak korzystać z konta firmowego przez internet?

Jeśli prowadzisz firmę, na pewno cenisz swój czas i rozwiązania, które pomagają Ci w rozwijaniu biznesu. Dostęp do konta firmowego w systemie bankowości internetowej lub aplikacji na telefon jest czymś, co musisz sprawdzić.

Zalety konta firmowego w aplikacji na telefon

Mając bank i swoje finanse firmowe w kieszeni, zyskujesz przede wszystkim oszczędność czasu i większą elastyczność. Nie potrzebujesz wizyty w oddziale, aby przesłać przelew, zwiększyć limit na karcie czy wziąć kredyt. Wszystko załatwisz w kilka minut, korzystając z telefonu, który przecież zawsze masz pod ręką – nawet jeśli jesteś właśnie na wyjeździe służbowym na drugim końcu Europy.

Co więcej, przez cały czas masz pełną kontrolę nad swoimi finansami firmowymi. Stan konta sprawdzisz nawet bez logowania do aplikacji bankowej na telefonie, a wyskakujące na ekranie powiadomienia (tzw. push) poinformują Cię o każdej wykonanej transakcji.

Podgląd finansów firmy i domowego budżetu w jednym

Masz w ING Banku Śląskim konto prywatne i firmowe? W aplikacji Moje ING jednym kliknięciem skontrolujesz oba z nich w tym samym czasie – bez konieczności logowania na inne konto. Możesz też szybko przelewać pieniądze z jednego na drugie, w zależności od potrzeb.

Czy wiesz, że...
W aplikacji na telefon, Moje ING mobile, możesz przelewać pieniądze pomiędzy swoimi kontami nawet bez logowania? Opcja jest dostępna dla niewielkich kwot: 50, 100 lub 200 złotych.

Innowacyjne rozwiązanie dla firm: bankowość internetowa z księgowością

Chcesz księgować faktury i rozliczać się samodzielnie? Skorzystaj z rozwiązań w bankowości internetowej i mobilnej dla firm.

Możesz: 

 • prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów,
 • rozliczać wydatki firmowe,
 • prowadzić dokumentację kadrową,
 • rozliczać i wystawiać faktury,
 • prowadzić amortyzację środków trwałych,
 • generować raporty roczne,
 • prowadzić ewidencję VAT,
 • otrzymać natychmiastową zapłatę należności od klientów, jeśli skorzystasz dodatkowo z opcji finansowania faktur.

Z pomocą telefonu szybciej opłacisz też faktury kosztowe – zrób zdjęcie faktury, a system sam podstawi dane do przelewu.

Zlecenia stałe dla kontrahentów – nie zapomnij o fakturach!

Zdarza Ci się zapominać o opłaceniu miesięcznych faktur od swoich dostawców? Moje ING będzie pamiętać o nich za Ciebie. Po prostu ustaw zlecenie stałe, a aplikacja sama przeleje określoną kwotę wtedy, kiedy trzeba – i pokaże powiadomienie o zaplanowanym przelewie. Już nie musisz martwić się przekroczonym terminem płatności!

Z aplikacją bankowa na telefon nie potrzebujesz portfela

Mając aplikację Moje ING mobile zainstalowaną w telefonie, korzystasz ze wszystkich form płatności mobilnych:

 • Google Pay lub Apple Pay (w zależności od systemu operacyjnego w Twoim telefonie),
 • kodów BLIK,
 • przelewów na telefon,
 • karty Mastercard w telefonie. 

Sprawdź korzyści bankowości internetowej i mobilnej dla firm

Produkty, które także mogą Cię zainteresować: