W szkole i na podwórku – jak działa ubezpieczenie dla dziecka i czy warto je kupić?

Podręczniki? Są. Plecak? Jest. A ubezpieczenie dziecka? Wbrew pozorom, to bardzo ważny punkt szkolnej wyprawki, którego brak może przysporzyć wielu problemów. Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Oto kilka wskazówek dla każdego rodzica!

W szkole i na podwórku – jak działa ubezpieczenie dla dziecka i czy warto je kupić

Ubezpieczenie dziecka? Wypadki się zdarzają

Nie tylko na przerwie czy lekcji wychowania fizycznego – wypadki w szkołach się zdarzają. Tylko w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach doszło do 54 459 niebezpiecznych sytuacji, z czego aż połowa miała miejsce w szkołach podstawowych1. Większość stanowiły wypadki wynikające z nieuwagi i nieostrożności dzieci – trudno byłoby im zapobiec.

Czy wiesz, że…

Ubezpieczenie dziecka kupić w szkole czy szukać na własną rękę?

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na pewno otrzymasz propozycję wykupienia grupowego ubezpieczenia dziecka w szkole. Może jest to wygodne i tanie rozwiązanie, nie zawsze jednak skuteczne.

Dlaczego?

  • dopóki nie zapytasz, raczej nie dostaniesz szczegółów dotyczących warunków ochrony, to umowa między szkołą a ubezpieczycielem,
  • tanie ubezpieczenia szkolne często oferują bardzo ograniczoną ochronę – to co może być ulgą dla Twojego portfela przy zakupie, niekoniecznie będzie korzystne przy wypłacie odszkodowania. Pieniędzy może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich wydatków związanych z wypadkiem lub chorobą.

Warto wiedzieć

Chcesz skorzystać z ubezpieczenia szkolnego w ING Banku Śląskim?

Skorzystaj z szerokiej ochrony i dobierz zakres do swoich potrzeb.

  • chroni dziecko przez cały rok i to zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Możesz więc śmiało ubiegać się o odszkodowanie np. wtedy, gdy dziecko skręci kostkę podczas wakacji w górach,
  • do wyboru masz 3 warianty – Standard, Optimum i Premium –zakres ochrony łatwo dopasujesz do swoich potrzeb (aż 91% naszych klientów wybiera rozszerzony zakres ochrony - Premium),
  • możesz rozszerzyć ochronę o dodatkowe opcje, np. opiekę medyczną po wypadku czy zajęcia z korepetytorem, jeśli dziecko będzie dłużej nieobecne w szkole,
  • wypłatę odszkodowania dostaniesz szybko, bez limitu liczby świadczeń,
  • ubezpieczenie dla Twojego dziecka możesz kupić już za 55 zł rocznie – czyli każdy dzień ochrony, w szkole i poza nią, może Cię kosztować tylko 15 groszy. Nieźle, prawda?

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu dla dziecka w ING

1Wypadki w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2017/2018 wg SIO stan na 30.09.2018 r., https://cie.men.gov.pl/sio-strona-glowna/dane-statystyczne/uczniowie-dane-statystyczne/, [2.09.2019].