W szkole i na podwórku – jak działa ubezpieczenie dla dziecka i czy warto je kupić?

Podręczniki? Są. Plecak? Jest. A ubezpieczenie dziecka? Wbrew pozorom, to bardzo ważny punkt szkolnej wyprawki, którego brak może przysporzyć wielu problemów. Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Oto kilka wskazówek dla każdego rodzica!

W szkole i na podwórku – jak działa ubezpieczenie dla dziecka i czy warto je kupić

Ubezpieczenie dziecka? Wypadki się zdarzają

Nie tylko na przerwie czy lekcji wychowania fizycznego – wypadki w szkołach się zdarzają. Tylko w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach doszło do 54 459 niebezpiecznych sytuacji, z czego aż połowa miała miejsce w szkołach podstawowych1. Większość stanowiły wypadki wynikające z nieuwagi i nieostrożności dzieci – trudno byłoby im zapobiec.

Czy wiesz, że…

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie szkolne NNW obejmuje tylko te wypadki, które są skutkiem nieszczęśliwych wypadków. Nie otrzymasz jednak odszkodowania, jeśli dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu bez żadnego wypadku, czyli np. wtedy, gdy zachoruje.

Ubezpieczenie dziecka kupić w szkole czy szukać na własną rękę?

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na pewno otrzymasz propozycję wykupienia grupowego ubezpieczenia dziecka w szkole. Może jest to wygodne i tanie rozwiązanie, nie zawsze jednak skuteczne.

Dlaczego?

  • dopóki nie zapytasz, raczej nie dostaniesz szczegółów dotyczących warunków ochrony, to umowa między szkołą a ubezpieczycielem,
  • tanie ubezpieczenia szkolne często oferują bardzo ograniczoną ochronę – to co może być ulgą dla Twojego portfela przy zakupie, niekoniecznie będzie korzystne przy wypłacie odszkodowania. Pieniędzy może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich wydatków związanych z wypadkiem lub chorobą.

Warto wiedzieć

Nie masz obowiązku wykupienia grupowego ubezpieczenia szkolnego. Szkoła nie może też uzależniać udziału dziecka w wycieczkach czy międzyszkolnych zawodach sportowych od tego, czy wybierzesz ubezpieczenie szkolne zaoferowane w szkole czy nie.

Chcesz skorzystać z ubezpieczenia szkolnego w ING Banku Śląskim?

Skorzystaj z szerokiej ochrony i dobierz zakres do swoich potrzeb.

  • chroni dziecko przez cały rok i to zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Możesz więc śmiało ubiegać się o odszkodowanie np. wtedy, gdy dziecko skręci kostkę podczas wakacji w górach,
  • do wyboru masz 3 warianty – Standard, Optimum i Premium –zakres ochrony łatwo dopasujesz do swoich potrzeb (75% naszych klientów wybiera rozszerzony zakres ochrony - Premium),
  • możesz rozszerzyć ochronę o dodatkowe opcje, np. opiekę medyczną po wypadku czy zajęcia z korepetytorem, jeśli dziecko będzie dłużej nieobecne w szkole,
  • wypłatę odszkodowania dostaniesz szybko, bez limitu liczby świadczeń,
  • ubezpieczenie dla Twojego dziecka możesz kupić już za 55 zł rocznie – czyli każdy dzień ochrony, w szkole i poza nią, może Cię kosztować tylko 15 groszy. Nieźle, prawda?

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu dla dziecka w ING

1Wypadki w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2017/2018 wg SIO stan na 30.09.2018 r., https://cie.men.gov.pl/sio-strona-glowna/dane-statystyczne/uczniowie-dane-statystyczne/, [2.09.2019].