Otwierasz firmę i potrzebujesz terminala? Zobacz, jak go zamówić

16 kwietnia 2021
Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

Czytnik kart płatniczych to wygoda i bezpieczeństwo zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. O terminalu POS pomyśl już w momencie zakładania firmy. Nie musisz przejmować się skomplikowanymi formalnościami. Pokażemy Ci, jak wygląda proces zamawiania terminala płatniczego krok po kroku.

Otwierasz firmę i potrzebujesz terminala? Zobacz, jak go zamówić

 

Czytnik kart płatniczych - jak go zamówić i skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa?

Jeśli potrzebujesz terminala płatniczego, najpierw otwórz konto Direct dla Firmy lub konto ING Direct Business. Jesteś już naszym klientem? Świetnie, możesz przejść do zamawiania terminala płatniczego.

Do wyboru masz dwie opcje. Wejdź na naszą stronę poświęconą terminalom płatniczym, kliknij „Wybierz terminal” i wybierz kontakt telefoniczny. Nasz specjalista do Ciebie oddzwoni i przeprowadzi przez cały proces.

Wolisz samodzielnie złożyć wniosek przez internet? Zaloguj się do bankowości elektronicznej, a następnie:

 • w systemie Moje ING wejdź w Usługi - Terminale płatnicze, w systemie ING Business w zakładce z wnioskami kliknij „Zamów terminal”
 • wybierz swoją branżę i jej kod PKD
 • zaznacz pakiety i usługi, z których chcesz korzystać (rodzaje kart płatniczych, obsługa BLIK i CashBack)
 • wypełnij formularz dotyczący lokalizacji terminala – wpisz adres punktu (np. sklepu, kawiarni, restauracji), gdzie dany czytnik kart będzie używany
 • w tym samym formularzu podaj nazwę firmy, która ma być drukowana na potwierdzeniu transakcji z danego terminala
 • możesz od razu zamówić kilka terminali do różnych lokalizacji
 • przejdź dalej i zapoznaj się z umową oraz załącznikami
 • potwierdź, że wszystko się zgadza i gotowe.

Terminal POS z dostawą kurierską

Umowę do zatwierdzenia przekażemy Ci przez serwis bankowości internetowej. Podpiszesz ją elektronicznie. Terminal płatniczy dostarczy do Ciebie kurier. 

Urządzenie możesz uruchomić samodzielnie – dostarczymy Ci instrukcję krok po kroku. Za niewielką opłatą, możesz też skorzystać ze wsparcia naszego serwisanta.

Jeżeli masz już terminal płatniczy, który był zamawiany u nas, a chcesz otrzymać kolejne urządzenie, nie musisz składać całkiem nowego wniosku. Zaloguj się do systemu bankowości elektronicznej i zamów terminal on-line. 

Dlaczego warto zamówić terminal POS w ING?

Terminal POS (ang. point of sale – punkt handlowy) to niewielkie urządzenie, które pozwala Twoim klientom płacić kartą, smartfonem lub smartwatchem. Sprzęt może też służyć do przyjmowania płatności BLIK - kodami lub zbliżeniowo.

Jeśli zakładasz firmę i potrzebujesz terminala płatniczego, możesz go zamówić w ING. Na jakie korzyści możesz liczyć?

Przede wszystkim, będziesz łatwo kontrolować finanse przedsiębiorstwa. Dzięki serwisowi ING POS masz dostęp do szczegółowej listy z transakcjami. Sprawdzisz ich status, dowiesz się, kiedy klient zapłacił czy jaki terminal został użyty.

Możesz generować dzienne i miesięczne raporty oraz je eksportować. Dane możesz porównywać, żeby na przykład sprawdzić, który terminal płatniczy był częściej, a który rzadziej używany. W czym to pomoże? Jeśli czytnik w jednym z Twoich barów lub kawiarni jest często wykorzystywany, może warto zamówić kolejny i przyspieszyć tym samym obsługę klientów?

Zastanawiasz się, jak długo trzeba czekać, aż pieniądze z transakcji kartami pojawią się na Twoim koncie firmowym? Bardzo szybko, bo już następnego dnia roboczego do godziny 10 rano.

Polska Bezgotówkowa czyli terminal za 0 zł

Jeśli Twoja firma nie miała czytnika karta płatniczych przez ostatnie 12 miesięcy, podpisując umowę z nami automatycznie skorzystasz z zalet programu Polska Bezgotówkowa, czyli darmowego terminala POS na rok. Ponadto zaoferujemy Ci dodatkowe, specjalne warunki:

 • terminal płatniczy za 0 zł na 7 miesięcy (5 miesięcy w ramach programu Polska Bezgotówkowa plus 2 miesiące od ING),
 • 0 zł prowizji od transakcji do 42 tys. zł obrotu wykonywanego kartami Visa i Mastercard przez 12 miesięcy oraz dodatkowe 20 tys. zł w 6. i 7. miesiącu od ING,
 • 0 zł za transakcje BLIK-iem przez 7 miesięcy.

Jakie terminale masz do wyboru?

Jeśli chcesz zamówić terminal płatniczy, możesz wybrać urządzenie:

 • stacjonarne – idealne, jeśli przyjmujesz płatności przy kasie,
 • mobilne z Wi-Fi – może pełnić rolę sprzętu stacjonarnego, a w razie potrzeby, można z terminalem podejść do gości siedzących przy stoliku,
 • mobilne GPRS – czytnik kart płatniczych z kartą SIM, którą można zabrać ze sobą, gdy oferujesz usługi na dowóz.
 • aplikację mobilną eTerminal od ING -  dzięki której przyjmujesz płatności zbliżeniowe na swoim telefonie, jak na fizycznym terminalu płatniczym - bez kosztów dzierżawy urządzenia.

Możesz mieć kilka terminali płatniczych równocześnie. Przykładowo, jeden będzie cały czas na miejscu, a drugi będzie zabierany, gdy trzeba będzie pojechać do klienta.

Z decyzją o przyjmowaniu płatności kartą nie warto czekać, aż biznes się rozkręci. Terminal płatniczy może wręcz przyczynić się do lepszego startu Twojej nowej firmy. Szybkie płatności są powszechne, a klient, który usłyszy, że potrzebuje gotówki, może zrezygnować z zakupów. Zamów terminal u nas, a cały proces będzie szybki.

Terminal płatniczy V240m Engage

Terminale płatnicze

Przyjmujesz płatności kartą i telefonem tam, gdzie sprzedajesz towar lub usługi - równie łatwo w sklepie, biurze, restauracji i w domu u klienta.