ING BANK ŚLĄSKI

Jak płacić zbliżeniowo zegarkiem? Poznaj nowoczesne sposoby płatności

Czy wiesz, że za zakupy możesz płacić też zegarkiem? Wypróbuj płatności Garmin Pay w ING Banku Śląskim.

Towarzyszą nam na treningu, w pracy, a nawet w łóżku… Mowa o smartwatchach. Zobacz, jak wygodnie jest płacić zegarkiem.

Smartwatch – co może Twój sprytny zegarek?

Coraz więcej z nas zastępuje tradycyjny zegarek smartwatchem. Smart zegarki łączą w sobie funkcje tradycyjnego czasomierza z niektórymi funkcjami smartfonu. Umożliwiają wyświetlenie wiadomości, odbieranie rozmów telefonicznych, wyświetlenie przypomnień o zbliżającym się spotkaniu lub wizycie u lekarza. Dla wielu z nas smartwatch stał się asystentem z którym nie rozstajemy się nawet podczas snu.

Na rynku znajdziesz kilka rozwiązań, które umożliwiają wykorzystanie smartwatchy także do płatności zbliżeniowych. Zegarek może się przydać do zakupu wody po biegu lub treningu, ale kto powiedział, że nie możesz używać go do płatności także za większe, codzienne zakupy? To wygodniejsze od sięgania po portfel czy nawet telefon.

Jaki telefon muszę mieć, żeby płacić zegarkiem?

Możliwość wyboru metody płatności zależy od systemu operacyjnego zarówno zegarka jak i telefonu.

  • Android

Najbardziej popularnym systemem operacyjnym w Polsce jest Android. Google, który jest właścicielem tego systemu operacyjnego, udostępnia możliwość korzystania z płatności Google Pay na smartwatchach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS.

Google Pay na zegarek dostępny jest w wybranych krajach. Oprócz Polski można z niego korzystać w Australii, Francji, Hiszpanii, USA, UK i we Włoszech. Najwygodniej jest uruchomić płatności zegarkiem we wcześniej zainstalowanej na telefonie aplikacji Google Pay, do której została dodana karta płatnicza. Chcesz zapłacić? Uruchom aplikację na smartwatchu i przybliż zegarek do terminala. Transakcje do 50 zł nie wymagają potwierdzenia kodem PIN na terminalu.

  • iOS

Użytkownicy iPhona mogą uruchomić Apple Pay na Apple Watchu sparowanym
z telefonem. Pierwsza płatność w danym dniu wymaga wprowadzenia kodu identyfikacyjnego na zegarku. Kolejne płatności, o ile nie ściągniemy zegarka z ręki i będzie wyczuwał puls, możliwe są po dwukrotnym naciśnięciu bocznego guzika Apple Watcha. Płatności, nawet na wysokie kwoty nie wymagają zatwierdzenia kodem PIN do karty.

  • Garmin

Coraz więcej z nas spędza czas aktywnie. Na rynku jest wiele zegarków wspierających nasze sportowe zmagania. Wśród najbardziej popularnych na polskim rynku na uwagę zasługują zegarki firmy Garmin. Oprócz licznych funkcji wspierających aktywność fizyczną użytkowników, dodatkowym atutem tych urządzeń jest możliwość korzystania z Garmin Pay. Jest dostępne na wybranych modelach z zarówno Android jak i system iOS.

  • Samsung

Na polskim rynku popularne są także zegarki firmy Samsung. Na tych modelach możliwe jest uruchomienie płatności Samsung Pay. Jednak same płatności nie są niestety jeszcze dostępne w Polsce.

Zobacz, czy możesz płacić swoim smartwatchem
Rodzaj płatności System operacyjny w telefonie

Przykładowe modele urządzeń z funkcją płatności mobilnych

(na moment pisania artykułu)

Apple Pay iOS

Apple Watch Series 1 lub nowszy

Apple Watch (1. generacji)
Google Pay Android Armani Exchange Connected, Diesel On Full Guard 2.5, Emporio Armani Connected 2018, Fossil Q Venture HR, Fossil Q Explorist HR, Fossil Sport, Huawei Watch 2, Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia, Kate Spade New York Scallop 2, LG Watch Sport, Michael Kors Access Sofie 2, Michael Kors Access Runway, Misfit Vapor 2, Mobvoi TicWatch C2, Montblanc Summit 2 Smartwatch, Movado Connect, Skagen Falster 2, Tag Heuer Modular Connected 41, Tag Heuer Modular Connected 44, TicWatch Pro
Garmin Pay iOS lub Android

D2 Delta S, D2 Delta, D2 Delta PX, fēnix® 6S, fēnix 6, fēnix 6X, fēnix® 5S Plus, fēnix 5 Plus, fēnix 5X Plus, Forerunner® 945, Forerunner® 645, Forerunner 645 Music, MARQ® Adventurer, MARQ Athlete, MARQ Aviator, MARQ Captain

MARQ Commander, MARQ Driver, Venu™, vívoactive® 4S

vívoactive 4, vívoactive® 3, vívoactive 3 Music, vívomove® Luxe, vívomove Style

 

Jak płacić zegarkiem z ING?

Zacznij od zainstalowania aplikacji Garmin Connect w telefonie. Utwórz w niej portfel Garmin Pay i dodaj do niego kartę płatniczą (jeśli masz konto w naszym banku, możesz dodać dowolną).

Nie masz jeszcze zegarka z Garmin Pay?
W Moich Rabatach znajdziesz 30% zniżki na zakup wybranych modeli.

Przy pierwszej płatności zegarkiem wymagane będzie hasło do smartwatcha. Kolejne płatności, o ile nie zdejmiemy zegarka z ręki, nie będą wymagały już dodatkowego potwierdzenia kodem PIN do karty.

Bezpieczeństwo płatności Garmin Pay

W każdym modelu płatność smatwatchem możliwa jest po wprowadzeniu na zegarku
4-cyfrowego kodu zabezpieczającego przed dostępem do urządzenia osoby trzeciej. Dane karty nie są przechowywane na urządzeniu i nie są przekazywane sprzedawcy.

Jeśli stracisz zegarek, po prostu usuń go z urządzeń sparowanych na telefonie i zgłoś wydarzenie na infolinię. Możesz też usunąć samą kartę z urządzenia – i to w systemie bankowości internetowej Moje ING.

Sprawdź, jak aktywować płatności mobilne w swoim telefonie

Produkty, które także mogą Cię zainteresować:

  Otwórz konto dowiedz się więcej