Czekasz na nową kartę? Dalej możesz płacić bez przeszkód

2020-09-01
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-28

Masz zastrzeżoną kartę, stara karta straciła ważność lub właśnie założyłeś konto? Jest parę przypadków, kiedy czekasz na nową kartę płatniczą, ale nie martw się - sposobów na to, jak płacić bez karty jest naprawdę sporo.

Zastrzegłeś kartę? Czekasz na nową? Wciąż możesz płacić za zakupy - kartą wirtualną lub telefonem.Jeszcze parę lat temu plastikowa karta płatnicza postrzegana była jako jedyny środek płatniczy - oczywiście od razu po gotówce. Dzisiaj mamy wiele wygodnych i bezpiecznych rozwiązań, które z powodzeniam zastępują kartę - w trakcie zakupów w sklepie lub internecie, a nawet przy wypłacaniu gotówki.

Z tekstu dowiesz się:

Czekasz na kartę? Płać telefonem

Czy wiesz o tym, że nie musisz czekać na przesyłkę z kartą płatniczą, aby od razu móc płacić? Zamów nową kartę Visa zbliżeniowa w Moim ING i od razu aktywuj ją do płatności telefonem.

Kartą Visa zbliżeniową w telefonie zapłacisz wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Transakcje powyżej 100 zł - potwierdzisz PIN-em. W ten sposób możesz też wypłacać gotówkę z bankomatów, wystarczy, że są oznaczone naklejką płatności zbliżeniowych. 

Opcja jest dostępna niezależnie od tego, czy masz telefon z system Android czy iOS.

Portfel? Najlepiej mobilny!

Masz już kartę? Świetnie, nie zawsze musisz mieć ją przy sobie, żeby płacić za zakupy.

Dodaj ją do portfela mobilnego w swoim telefonie - Google Pay lub Apple Pay (w zależności od tego, czy masz Androida czy iOS).

W ten sposób także możesz płacić w sklepie lub internecie, a nawet wypłacać gotówkę z bankomatów.

Możesz płacić też zegarkiem

Lubisz zegarki firmy Garmin? Możesz ich używać także do płacenia. Z Garmin Pay nie musisz już brać karty ani nawet telefonu na poranne bieganie. Za świeże pieczywo zapłacisz kartą połączoną z zegarkiem.

Karta, która wygląda jak chcesz

Czy do konta zawsze muszę mieć kartę?

Jeśli nie chcesz fizycznej (plastikowej) karty do konta, możesz zamówić kartę Mastercard w telefonie, która występuje jedynie w wirtualnej postaci.

Bez czekania na kuriera z przesyłką – zamawiasz w aplikacji Moje ING i od razu płacisz.

Płać i wypłacaj BLIKIEM

Nawet bez portfela i karty płatności też są możliwe – wystarczy nasza aplikacja, Moje ING mobile, w której wygenerujesz kod BLIK.

BLIKIEM nie tylko zapłacisz w wygodny sposób w internecie - możesz wbić kod na terminalu, płacąc w sklepie stacjonarnym, a nawet wypłacić (lub wpłacić) gotówkę w bankomacie. Jeśli masz konto dla młodych Mobi i do 26 lat - ze wszystkich bankomatów w Polsce możesz w ten sposób wypłacać za darmo, bez limitów.

Potrzebujesz gotówki na już lub musisz kogoś poratować przelewem? Z BLIKIEM możesz także wysyłać i odbierać szybkie przelewy na telefon.

Jest tyle możliwości płacenia bez karty!

Sprawdź, jakie to wygodne

Płać telefonem