Jak oszczędzać pieniądze - poznaj 5 dobrych sposobów

2020-01-09

Jak zacząć oszczędzać pieniądze? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów.

Polacy rozumieją potrzebę oszczędzania pieniędzy i robią to coraz chętniej. Dziś aż 71% Polaków ma odłożone pieniądze na czarną godzinę, a połowa z nich czuje się dzięki nim całkowicie bezpiecznie1. Zastanawiasz się, jak oszczędzać pieniądze? Znajdź sposób, który będzie pasował do Twojego stylu życia.

Jak oszczędzać pieniądze? Opcja dla zapominalskich

Nie masz głowy do takich rzeczy jak regularne oszczędzanie? Spokojnie – Smart Saver zadba o to, by pieniądze odkładały się same – przy okazji płatności kartą (także w internecie), robiąc przelewy za pośrednictwem Mojego ING lub płacąc kodami BLIK. Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu, z miesiąca na miesiąc będzie ich coraz więcej.

Jak to działa?

1. Zakładasz w Moim ING Smart Saver.

2. Wybierasz sposób oszczędzania – może to być od 1 do 10% od zrealizowanej transakcji albo zaokrąglenie do 5 lub 10 zł.

3. Na przykład? Robisz zakupy w sklepie i płacisz 92 zł.

4. Automatycznie wyliczamy procent wydanej kwoty lub jej zaokrąglenie i przelewamy odpowiednią kwotę z Twojego konta osobistego na rachunek Smart Saver.
Wracając do naszego przykładu – jeśli masz 10% od transakcji, to z konta osobistego schodzi Ci 92 zł należne za zakupy i 9,20 zł, które odkłada się na Smart Saver. Jeśli masz wybrane zaokrąglenie do 10 zł dla kwoty transakcji, to z konta odkładamy 8 zł.

Wygodne oszczędzanie z kontem oszczędnościowym

Założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego i przelewanie na nie pieniędzy na własną rękę to najbardziej klasyczny sposób na odkładanie na przyszłość w naszym banku.

Wszystko zależy tu od Ciebie - masz pełną kontrolę nad tym, jak oszczędzasz pieniądze. Rachunek jest oprocentowany, więc w dłuższej perspektywie czasu Twoje oszczędności pomnożą się. W razie potrzeby możesz też bezpłatnie przelewać pieniądze między kontem oszczędnościowym a osobistym – w Moim ING - bez limitów lub dodatkowych opłat. Musisz tylko pamiętać o regularnym przelewaniu oszczędności.

Wydajesz i… oszczędzasz!

A może by tak oszczędzać pieniądze, wydając je? To możliwe! Wystarczy robić zakupy, wykorzystując kody rabatowe dostępne w Moim ING. Możesz kupować taniej przez internet w ponad 50 sklepach z różnych branży.

Aby zrobić zakupy ze specjalnym kodem rabatowym, wejdź do systemu bankowości Moje ING lub do aplikacji Moje ING mobile, wybierz z menu Moje rabaty, a następnie pobierz kod, którego potrzebujesz. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przelać na konto oszczędnościowe! 

Cel oszczędzania coraz bliżej i bliżej

Łatwiej oszczędzać, gdy wiesz, na co zbierasz. Właśnie dlatego cele oszczędnościowe dostępne w Moim ING to dobry motywator do odkładania pieniędzy na coś, o czym marzysz.

Wakacje na rajskiej plaży? Nowa konsola? A może organizacja wspaniałego wesela? Wybierz cel oszczędzania w Moim ING – na co (i ile) chcesz odkładać, a system podpowie Ci, jak szybko osiągniesz ten cel. Możesz wpłacać pieniądze lub skorzystać ze stałego zlecenia – to proste.

Oszczędzaj na swoją przyszłość – emerytura w Twoich rękach

Choć teraz pewnie jeszcze o tym nie myślisz, kiedyś w końcu nadejdzie ten czas, kiedy zrezygnujesz z pracy zarobkowej i zaczniesz pobierać emeryturę.

Jeśli chcesz zapewnić sobie lepsze warunki finansowe na przyszłość, już teraz zacznij odkładać na swoją emeryturę. Zobacz, ile uda Ci się zaoszczędzić, jeśli zaczniesz już teraz – wyliczysz to w naszym kalkulatorze emerytalnym.


Produkty, które mogą Cię zainteresować:

1Finansowy Barometr ING: Międzynarodowe badanie ING na temat oszczędzaniahttps://www.ing.pl/aktualnosci/finansowy-barometr-ing, [09.01.2020].